Rynny metalowe

Odprowadzenie deszczówki z dachu budynku – zainwestuj w sprawdzone rozwiązania firmy GAMRAT SA

System rynnowy to jeden z najważniejszych elementów każdego domu. Jego zadaniem jest nie tylko odprowadzenie wody opadowej z dachu, ale także ochrona elewacji oraz fundamentów domu przed zawilgoceniem i szybkim zniszczeniem. Aby jednak system rynnowy dobrze spełniał te zadania, musi być odpowiednio dobrany i prawidłowo zainstalowany. By uniknąć takich kłopotów należy wybrać kompletny, a zarazem sprawdzony system rynnowy o głębokim profilu rynny, charakteryzujący się wysoką odpornością na czynniki zewnętrzne. Do takich systemów należy stalowy system rynnowy StalGam, oferowany przez firmę GAMRAT SA – jednego z głównych dostawców systemów rynnowych przeznaczonych dla budownictwa jednorodzinnego, wielorodzinnego oraz budynków użyteczności publicznej.

Zalety i walory użytkowe stalowego systemu rynnowego StalGam

Stalowy system rynnowy StalGam produkowany jest z najwyższej jakości szwedzkiej stali, pokrytej 8 warstwami ochronnymi, które gwarantują wysoką trwałość systemu. Elementy systemu są dwustronnie cynkowane, pasywowane i pokryte ochronną, estetyczną powłoką organiczną. Zabezpieczają one rynny przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych i wielokrotnie wydłużają czas eksploatacji systemu. Grubość rdzenia stalowego wynosi 0,6 mm.
odprowadzenie-deszczowki-z-dachu-budynku-zainwestuj-gamrat_1
Rynny i rury spustowe systemu StalGam chronione są specjalną folią, która zabezpiecza je przed uszkodzeniem podczas magazynowania i przewożenia. Rozwiązanie to pozwala na transport, a następnie zamontowanie elementów długich systemu rynnowego tj. rynien i rur bez najmniejszych zarysowań.
odprowadzenie-deszczowki-z-dachu-budynku-zainwestuj-gamrat_2
Zalety stalowego systemu rynnowego StalGam:
– najgłębszy profil rynny dostępny na obecnym rynku
– najwyższa jakość stali
– prosty i szybki montaż
– estetyka wykonania
– wysoka wytrzymałość mechaniczna – rynny i rury spustowe są wyjątkowo odporne na deformacje
– optymalna kolorystyka dostosowana do trendów architektonicznych i preferencji Klientów
– 30 letnia gwarancji na korozję perforacyjną

W jakich kolorach oferowane są stalowe systemy rynnowe StalGam ?

Systemy rynnowe StalGam oferowane są w 5 najpopularniejszych kolorach, zgodnych z aktualnymi trendami architektonicznymi i preferencjami Klientów : ciemnobrązowym, brązowym, czarnym, grafitowym i ceglastym oraz w 5 kolorach dostępnych na zamówienie – srebrnym, wiśniowym, tytan-cynk, zielonym i białym.
odprowadzenie-deszczowki-z-dachu-budynku-zainwestuj-gamrat_3
odprowadzenie-deszczowki-z-dachu-budynku-zainwestuj-gamrat_4

Jak wygląda montaż rynien StalGam?

Montaż instalacji rynnowej StalGam jest szybki i łatwy do wykonania – ekonomiczny dla inwestora i efektywny dla wykonawcy. Jest to system uszczelkowy, montowany na zatrzask, który nie wymaga lutowania, co znacznie przyśpiesza i ułatwia sam proces montażu.

Dodatkowe akcesoria

System rynnowy to nie tylko rynny i rury spustowe, to także wszelkie elementy, które tworzą w pełni bezpieczny i wytrzymały system odprowadzania wody deszczowej. Bogaty wybór akcesoriów dostępny w ofercie GAMRAT SA gwarantuje możliwość zakupu kompletnego systemu rynnowego do każdego rodzaju dachu i sprawia, że rynny stalowe są niezwykle funkcjonalne i stanowią eleganckie dopełnienie każdego pokrycia dachowego.

Wydajność systemów rynnowych StalGam

Wybierając system rynnowy, należy upewnić się, czy rynny i rury spustowe odbiorą wodę z powierzchni dachowej naszego budynku. W tym celu należy obliczyć tzw. efektywną powierzchnię dachu, którą system powienien odwodnić. Stalowy system rynnowy StalGam oferowany jest w rozmiarach 130/90, 130/100 oraz 150/100.

Przy obliczaniu efektywnej powierzchni dachowej należy posługiwać się wzorem:
odprowadzenie-deszczowki-z-dachu-budynku-zainwestuj-gamrat_5

Maksymalne powierzchnie odwadniane przez systemy rynnowe StalGam w m2 efektywnej powierzchni dachu (na jedną rurę spustową):

odprowadzenie-deszczowki-z-dachu-budynku-zainwestuj-gamrat_6

Stalowy system rynnowy jest doskonałym uzupełnieniem dotychczasowej, bogatej oferty tworzywowych systemów rynnowych firmy GAMRAT SA – Gamrat Magnat i Gamrat PVC. Więcej informacji o systemie rynnowym StalGam oraz systemach tworzywowych znajdą Państwo na zakładowej stronie www.gamrat.pl

Szczegółowych informacji technicznych udziela Szef Produktu Witold Zawadzki, tel. 606 676 166.

5/5 - (11 votes)

Data publikacji: 10 lipca, 2015

Autor:

5/5 - (11 votes)

Tagi:

Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły