Maszyny dekarskie

Oferta łaciarek marki B.PRO

Łaciarka B.Pro Rooferman

Łaciarki, które służą – jak nazwa sugeruje – do układania łat na dachach, to niezwykle pomysłowe konstrukcje. Ich podzespoły montowane są na sztywnej ramie w taki sposób, by operator mógł błyskawicznie zainstalować wózek na łatach i od razu przystąpić do pracy. Wśród kilku czołowych wytwórców łaciarek, jeden nie tyle się wyróżnia, co dosłownie przenosi sztukę ich konstruowania do „Ligi Mistrzów” – jest to znana wśród dekarzy firma B.PRO.

B.PRO od wielu lat rozwija swój program profesjonalnych łaciarek i obecnie na ofertę firmy składają się cztery modele: trzy pneumatyczne i jeden gazowo-akumulatorowy.

W pierwszych trzech, gwoździarka i zamocowana z boku piła, zasilane są sprężonym powietrzem, zaciski odpowiadające za trzymanie łat również są pneumatyczne, zaś obsługiwane gwoździe mieszczą się w trzech popularnych zakresach: 65-100 mm dla modelu Rooferman N 34/100 (łączone papierem pod kątem 34°), 75-130 mm dla modelu Rooferman N 16/130 (łączone drutem pod kątem 16°) i 100-160 mm dla modelu Rooferman N 22/160 (łączone taśmą plastikową pod kątem 22°). Wszystkie trzy łaciarki wykorzystują powszechnie znaną technologię, opartą na sprężonym powietrzu, co pociąga za sobą konieczność doprowadzenia na dach przewodu z przyłączem.

Ciśnienie robocze pneumatycznych modeli to typowy zakres od 5 do 8 bar, waga ich waha się w przedziale od 29 do 33 kg, zaś średnice gwoździ przez nie obsługiwanych wynoszą odpowiednio 2.8-3.4 mm, 3.1-3.4 mm i 3.1-4.6 mm (dla N 34/100, N 16/130 i N 22/160). Istotną innowacją w trzech pneumatycznych łaciarkach jest kwestia montażu piły (cięcie na głębokość do 50 mm), gdyż można ją zamocować i zdemontować po obu stronach urządzenia dosłownie jednym ruchem. Co więcej, rozwiązanie pozwala operatorowi uzyskać ustawienie piły do cięcia pod kątem (cięcie w koszach).

Łaciarka B.Pro Rooferman

Czwartym i najbardziej zaawansowanym technologicznie modelem jest Rooferman N34/100 z zasilaniem gazowo-akumulatorowym. Ta unikalna łaciarka uwolniła operatorów od konieczności doprowadzania na dach jakiegokolwiek zasilania, ponieważ gwoździarkę pneumatyczną zastąpiono tu gwoździarką gazową B.PRO o nazwie ND 34/100, obsługującą najdłuższe stosowane dla gazowych urządzeń gwoździe 65-105 mm i zasilaną z baterii Li-Ion. Fakt uwolnienia operatora od pneumatyki oznacza, że również zaciski i piła są zasilane inaczej: zaciski są mechaniczne, zaś piła – podobnie jak gwoździarka, zasilana jest z akumulatora, tym razem 18-woltowego.

Dzięki temu zabiegowi cała łaciarka zyskała na kompaktowości, gdyż miejsce ciężkich siłowników, przewodów, zbiorników itp. zajęły wygodne baterie, z których ta dla gwoździarki obsługuje minimum 2500 strzałów na jednym ładowaniu, zaś ta dla piły może łącznie pracować do 60 minut na jednym ładowaniu dzięki pojemności 3 Ah. Do efektu kompaktowości należy ponadto dodać odczuwalny skutek „odchudzenia” maszyny względem jej pneumatycznego odpowiednika, ponieważ waga tej łaciarki wynosi zaledwie 28 kg. Rozwiązanie montażu piły jest tu identyczne jak w powyżej opisanych modelach pneumatycznych, warto natomiast nadmienić o precyzyjnym przymiarze do łat. Jest on regulowany w zakresie 14-55 mm i jest to rozpiętość pozwalająca przygotować łaty pod standardowe lub nietypowe pokrycia dachowe.

Wszystkie cztery łaciarki B.PRO tworzą unikatową ofertę w skali całego rynku, jednak warto mieć dodatkowo na uwadze fakt, że B.PRO jest w stanie wykonać dowolną łaciarkę bezprzewodową lub pneumatyczną na indywidualne zamówienie. Taka elastyczność i możliwość indywidualnego podejścia do potrzeb dekarzy przez producenta jest czymś unikalnym i stanowi atrybut nie do pobicia.

Szukasz łaciarki – skontaktuj się B.PRO.

B.PRO FASTENING
tel. 22 715 99 99
e-mail: biuro@bpro.pl
www.bpro.pl

4.9/5 - (15 głosów)

Data publikacji: 6 grudnia, 2020

4.9/5 - (15 głosów)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. kos
    poniedziałek, 7 grudnia, 2020

    Dobranie odpowiednich i niezawodnych narzędzi do wykonywania zawodu dekarza przyczynia się do usprawnienia pracy na dachu i dzięki temu jest ona bardziej wydajna.Łaciarki B.PRO są na tyle dobrymi urządzeniami,że porządny fachowiec je doceni.

  2. Wanda
    sobota, 10 kwietnia, 2021

    Ważne, aby maszyny i narzędzia na dachu nie były ciężkie. Jeśli nie musimy ciągnąć zasilania to też jest ogromny plus. Przedstawione maszyny mogą zrobić kawał dobrej roboty na bateriach.

Podobne artykuły