Fotowoltaika

Ogrzewasz mieszkanie energią elektryczną? Sprawdź, jak możesz obniżyć koszty

Ogrzewanie energią elektryczną jest postrzegane jako jeden z wygodniejszych sposobów zapewnienia ciepła w domu. Niestety nie zawsze należy do najtańszych. Niektóre osoby unikają go w obawie przed wysokimi rachunkami. Jednak warto pamiętać, że nowoczesne technologie dają znacznie więcej możliwości. Dzięki nim może być wygodniej i taniej. Rozwiązaniem problemu okazały się urządzenia, które łączą w sobie dwa systemy grzewcze. Wydobywając z każdego z nich największe zalety, producentowi udało się stworzyć grzejniki elektryczne Klima, które są znacznie tańsze w eksploatacji od tych, które były na rynku dotychczas.

Wydajność, komfort użytkowania oraz obniżenie rachunków za prąd – takie było założenie przy produkcji grzejników Klima. Ich zaletą jest możliwość szybkiego podgrzania pomieszczenia do pożądanej temperatury, a potem utrzymywanie jej na stałym poziomie. Powiązanie w grzejnikach Klima pracy dwóch niezależnych systemów w taki sposób, by każdy z nich działał wtedy, gdy jest najbardziej efektywny, pozwoliło na obniżenie poboru energii elektrycznej.

Grzejnik – hybryda

Grzejniki elektryczne Klima to urządzenia hybrydowe. Energooszczędne ogrzewanie Econovli.pl stało się faktem, dzięki połączeniu w nich ogrzewania konwekcyjnego z ogrzewaniem podczerwonym. To właśnie te dwa systemy odpowiadają za wydajność pracy urządzenia oraz obniżenie zużycia energii. Elektryczne ogrzewanie konwekcyjne odpowiada za szybkie podniesienie temperatury w pomieszczeniu, natomiast ogrzewanie podczerwone za utrzymanie jej na stałym poziomie przy jednoczesnym niskim poborze mocy. W ten sposób w urządzeniach Klima połączono najlepsze cechy obu systemów grzewczych.

Jak działają grzejniki Klima?

Kluczem do sukcesu okazało się zaprojektowanie urządzenia w ten sposób, by każdy z systemów grzewczych włączał się tylko wtedy, gdy jest to niezbędne. Jeśli w pomieszczeniu jest niska temperatura, grzejnik Klima może ją szybko podnieść do pożądanej wysokości. Za to zadanie odpowiada ogrzewanie konwekcyjne. Kiedy ustalona temperatura zostanie już osiągnięta, konwekcyjny element grzewczy zostaje automatycznie wyłączony i wtedy działa już wyłącznie drugi z systemów, czyli ogrzewanie na podczerwień. Ogrzewanie konwekcyjne może zostać włączone ponownie, gdy zajdzie konieczność podniesienia temperatury (na przykład przy przejściu z trybu nocnego na dzienny) albo przy dużych spadkach temperatury, kiedy działa jako wspomaganie do ogrzewania podczerwienią.

W urządzeniu preferowane jest ogrzewanie podczerwone, które gwarantuje niższe zużycie energii. Odpowiada ono za utrzymanie temperatury na określonym, stałym poziomie. Pobór mocy podczas pracy urządzenia – w zależności od modelu grzejników Klima – może wynieść od 80 do 300W.

Zalety urządzenia

Pracą urządzenia steruje wbudowany w grzejnik precyzyjny termostat, który zaprojektowano specjalnie dla grzejników Klima. Termostat w zależności od panujących w pomieszczeniu warunków będzie włączał bądź wyłączał każdy z tych systemów. Dzięki temu hybrydowe urządzenie może:

 • Pozostawać w stanie pracy obu systemów (ogrzewanie podczerwone wspomagane ogrzewaniem konwekcyjnym),
 • Ogrzewać podczerwienią (urządzenie odpowiada za utrzymanie temperatury na stałym poziomie),
 • Zatrzymać pracę obu systemów (gdy w pomieszczeniu jest pożądana temperatura).

Urządzenie ma też wiele innych zalet. Jedną z nich jest możliwość kontroli zużycia energii poprzez odczyt wskazań z ostatnich 24 godzin oraz ostatnich 7 dni. Sterowanie urządzeniem ułatwia wyświetlacz LCD, w który producenci wyposażyli grzejniki Klima. Dzięki temu użytkownicy mają łatwy dostęp do jego wielu ważnych funkcji. Możliwe jest również zdalne sterowanie. Grzejnik ma funkcję REM, co daje możliwość sterowania poprzez zewnętrzną czasówkę albo włącznik GSM.

Dużą zaletą jest też obecność czujnika ruchu. Jeśli urządzenie wykryje w pomieszczeniu czyjąś obecność, automatycznie ustawiona zostanie odpowiednia temperatura. Z kolei czujnik otwartego okna zapobiega niepotrzebnym stratom energii. Niewątpliwy atut sanowi możliwość programowania urządzenia. Pozwala to dopasować jego pracę do oczekiwań użytkowników. Grzejniki Klima mają wbudowane trzy programy tygodniowe, przy czym jeden z nich może być edytowany i dostosowywany do konkretnych potrzeb.

Grzejniki elektryczne Klima łączą w sobie wiele zalet. Dzięki zastosowaniu dwóch niezależnych systemów, wykorzystaniu czujników i stałej kontroli zużycia energii urządzenie jest energooszczędne i wydajne.

4.9/5 - (34 votes)

Data publikacji: 20 czerwca, 2019

Autor:

4.9/5 - (34 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. Grzesiu
  środa, 26 czerwca, 2019

  grzejniki Klima mają wszystko czego potrzeba przy nowoczesnym ogrzewaniu mieszkania. obecnie zwraca się uwagę na wydajność i energooszczędność systemu ogrzewania. jak na grzejnik elektryczny to nie ma zbyt dużego poboru energii.

 2. ciepłolubny
  piątek, 28 czerwca, 2019

  Faktem jest, że określenie grzejnik elektryczny od razu kojarzy się z niemałym poborem energii elektrycznej i w konsekwencji z wysokimi rachunkami za jej zużycie. Takie rozwiązanie jakie zastosowano w grzejnikach Klima, z pewnością obala ten mit. Rozwiązanie ciekawe, nowatorskie i dzięki zastosowanej regulacji stało się bardziej energooszczędne. Hybrydowe ogrzewanie zapewnia komfort cieplny i jednocześnie obniża koszty energii.

 3. Wolańska
  poniedziałek, 2 listopada, 2020

  U nas dobrze sprawdzają się panele na podczerwień, ekologicznie i ekonomicznie. Prawda jest taka, zekazde ogrzewanie kosztuje. to nie jest bardzo drogie. a wydajne,, no i mamy te panele Infrared polskiej marki Oxyly

 4. krys
  środa, 19 maja, 2021

  Dla zainteresowanych tematem hybrydowego ogrzewania polecam https:/ pulsarinstalacje,pl

Podobne artykuły