Okna dachowe

Okna dachowe dobrze zaprojektowane

Firma VELUX od 75 lat wyznacza kierunki rozwoju w dziedzinie dostarczania rozwiązań umożliwiających doświetlenie i wentylowanie pomieszczeń pod dachem. Oferuje nie tylko energooszczędne okna połaciowe i do płaskiego dachu, ale także świetliki, akcesoria do ciepłego montażu oraz szeroką gamę przesłon okiennych. Najwyższa jakość, innowacyjność oraz wysoki standard obsługi sprawiły, że firma jest jedną z najsilniejszych marek na światowym rynku materiałów budowlanych.

Mniej zużytej energii

Oknom dachowym stawia się dzisiaj bardzo wysokie wymagania. Inwestorzy oczekują, że nie tylko doskonale doświetlą one pomieszczenia na poddaszu, ale także sprostają najwyższym wymogom dotyczącym energooszczędności i wentylacji wnętrz. Ważny jest także komfort obsługi, trwałość i łatwość konserwacji. Coraz większego znaczenia nabierają także walory estetyczne. Te wszystkie potrzeby doskonale zaspokajają okna dachowe Nowej Generacji VELUX,
dostępne w trzech liniach: Standard, Standard Plus oraz Premium. Produkowane są z najwyższej jakości drewna sosnowego impregnowanego i lakierowanego lub z drewna pokrywanego ciśnieniowo odpornym na wodę poliuretanem, w kolorze białym.
Wszystkie okna dachowe VELUX Nowej Generacji już teraz spełniają wymagania przepisów zawarte w nowych Warunkach Technicznych, obowiązujących od stycznia 2017 roku. Według nowych norm, współczynnik izolacyjności U dla okien połaciowych nie może przekraczać 1,3 W/(m²K). Doskonałe właściwości termoizolacyjne okien dachowych udało się osiągnąć dzięki zastosowaniu konstrukcji ThermoTechnology™.
To innowacyjne rozwiązanie polega na wykorzystaniu wysokoizolacyjnego materiału do ocieplenia okna – profile okienne wykonane są z wysokiej jakości drewna połączonego z polistyrenem ekspandowanym EPS, materiałem o izolacyjności termicznej trzy razy lepszej od drewna, który w 92% składa się z powietrza. Kolejnym elementem poprawiającym izolacyjność cieplną jest wysokoizolacyjne tworzywo PET. Dzięki dodatkowej uszczelce, okno zyskało 4. – najwyższą klasę szczelności. O termoizolacyjności decyduje też szyba. Pakiet szybowy w oknach Nowej Generacji może składać się nawet z trzech tafli szkła i przestrzeni między nimi, wypełnionej argonem lub kryptonem. Co więcej, współczynnik U można dodatkowo obniżyć nawet o 0,1 W/(m²K) jeśli okno zostanie zamontowane przy pomocy kołnierza EDJ do pogłębionego montażu i ramy izolacyjnej BDX.

Fot. 1. Konstrukcja ThermoTechnology™ to wysokoizolacyjny materiał EPS wbudowany w skrzydło i ościeżnicę okna.

Fot. 1. Konstrukcja ThermoTechnology™ to wysokoizolacyjny materiał EPS wbudowany w skrzydło i ościeżnicę okna.

Fot. 3. Wygodną klamkę oraz dwustopniowy moduł wentylacyjny mają okna VELUX GZl i GLL typ B.

Fot. 3. Wygodną klamkę oraz dwustopniowy moduł wentylacyjny mają okna VELUX GZl i GLL typ B.

Większy komfort

Firma VELUX oferuje pełny wybór systemów otwierania. Okna dachowe mogą być wyposażone w uchwyt otwierający na górze, klamkę u dołu lub podwójny system otwierania: z aluminiową klamką u dołu oraz uchwytem otwierającym u góry. Okna dachowe VELUX INTEGRA®
można otwierać za pomocą pilota lub dotykowego panelu sterowania. To idealne rozwiązanie, gdy muszą być zamontowane w trudno dostępnych miejscach, świetnie sprawdzą się także w pomieszczeniach, w których oczekujemy większego komfortu. Warto wiedzieć, że każde okno dachowe firmy VELUX z górnym systemem otwieranie możemy przerobić na sterowane elektrycznie. Bardzo często na etapie budowy nie przewidujemy jednak takich rozwiązań i później musimy liczyć się z dodatkowymi pracami. Jeśli chcemy tego uniknąć, warto już na etapie prac montażowych, doprowadzić do okna przewód zasilający. Koszty takich prac są niewielkie, a dzięki nim późniejsza instalacja elektrycznego sterowania będzie prostsza, a my będziemy mogli cieszyć się większym komfortem.

Szybki i ciepły montaż

Okna Nowej Generacji mają ulepszony system montażu. Korzyści dostrzegamy już na etapie rozpakowywania, które jest teraz łatwiejsze i nie wymaga rozcinania opakowania. Dzięki temu nie narażamy okna na zarysowania. Dużym udogodnieniem są także uniwersalne kątowniki montażowe oraz kołnierze EDJ i EDN, które umożliwiają osadzenie okien na obniżonym o poziomie. Przy takim montażu okna dachowe są usytuowane 4 cm głębiej w konstrukcji dachu, dzięki czemu zyskują jeszcze lepsze parametry izolacyjne, a ponadto zostają harmonijnie wkomponowane w płaszczyznę dachu. Ciepły montaż umożliwia gotowy zestaw izolacyjny VELUX BDX. W komplecie znajduje się wokółokienna izolacja przeciwwilgociowa BFX w postaci specjalnej harmonijki, którą dekarz jedynie rozwija naokoło okna, zapewniając szczelność od strony dachu. Kolejnym elementem zestawu jest rama BDX ze spienionego polietylenu, która przylega idealnie do okna, zapobiegając powstawaniu mostków termicznych i wychładzaniu wnęki okiennej. Na obwodzie ramy znajdują się kątowniki, które pozwalają precyzyjnie dokręcić ją do łat montażowych. Instalację okna ułatwi także wokółokienna paroizolacja BBX, która pozwala na jego szczelne połączenie z izolacją przeciwwilgociową pomieszczenia. Jeśli zestaw BDX wykorzystamy do montażu okien Nowej Generacji otrzymamy jeszcze jedną korzyść
– 20-letnią gwarancję.

Fot. 2. Okno zamontowane głębiej w dachu ładniej wygląda, a także ma lepsze parametry izolacyjne.

Fot. 2. Okno zamontowane głębiej w dachu ładniej wygląda, a także ma lepsze parametry izolacyjne.

Okna do płaskiego dachu

Oferta firmy VELUX to także okna do płaskiego dachu dostępne w wersji otwieranej elektrycznie, ręcznie, antywłamaniowej, oddymiającej lub jako wyłaz dachowy. Każde okno wyposażono w energooszczędną szybę bezpieczną klejoną w klasie P2A. W zależności od potrzeb, użytkownicy mogą wybrać sposób zabezpieczenia okna od zewnątrz: matowa lub przezroczysta kopuła albo dyskretny moduł szklany, wykonany z 4 mm szkła hartowanego. W zainstalowanych już oknach można zdecydować się na wymianę osłony, gdyż wszystkie produkty są ze sobą kompatybilne. Od wewnątrz okno posiada wrąb pod płyty g-k, który umożliwia bardzo estetyczne wykończenie wnęki okiennej.
Grupa VELUX i spółki siostrzane w Polsce, są największym producentem i eksporterem okien dachowych w Polsce, a ich poziom obrotów wynosi ponad 1,5 mld zł. Zatrudniają w sumie ponad 3500 osób, w tym większość w czterech zakładach zlokalizowanych w Gnieźnie, Namysłowie i Wędkowach k. Tczewa. W ciągu ostatnich czterech lat Grupa VELUX i spółki siostrzane zainwestowały w Polsce prawie 500 mln zł w modernizację i rozwój fabryk oraz dostosowanie ich do produkcji Nowej Generacji okien VELUX.

Więcej informacji na www.velux.pl

5/5 - (6 votes)

Data publikacji: 3 października, 2016

Autor:

5/5 - (6 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły