Okna dachowe

Okna do dachów płaskich

Na warsztat bierzemy dziś stropodachy. Są rozwiązaniem dostarczającym nie tylko dodatkowej powierzchni użytkowej, ale również – siłą  rzeczy – większej przestrzeni do zaprojektowania.

Jest to wyzwanie, które wymaga specjalnych rozwiązań. Ale warto się na nie zdecydować, ponieważ dobrze zaaranżowane przestrzenie dachów płaskich sprawdzają się do spotkań, relaksu czy uprawiania aktywności fizycznej. Warto również zadbać o urozmaicenie tych przestrzeni roślinnością.  Będzie to atutem nie tylko estetycznym. W przypadku budynków stojących na małych parcelach, pozwala to znacznie zwiększyć powierzchnię czynną biologicznie.

Okna do stropodachów

Stropodachy są wyzwaniem dla projektantów. Istotna jest między innymi kwestia doświetlenia wnętrza zwieńczonego płaskim dachem. Nie są to łatwe przestrzenie do zaaranżowania. Na szczęście na rynku znajdziemy okna stworzone właśnie z myślą o płaskich dachach. Dzięki wzmocnionej budowie, okna DXW umożliwiają swobodne przemieszczanie się po nich. Bez obaw można po nich chodzić, gdyż maksymalne obciążenie utrzymywane przez okno to 500 kg/m². Gwarantuje to naturalne doświetlenie wnętrza,  ale  i  nowoczesny,  designerski  sznyt.

Okna do dachów płaskich pozwolą nam doświetlić światłem naturalnym pomieszczenia znajdujące się bezpośrednio pod nimi. Okna do dachów płaskich
Okna do dachów płaskich pozwolą nam doświetlić światłem naturalnym pomieszczenia znajdujące się bezpośrednio pod nimi.

Firma FAKRO, dostarczająca okna dachowe do naszych domów już od 27 lat, oferuje okna do dachów płaskich typu F. Ich funkcjonalność i doskonałe parametry termoizolacyjno-akustyczne to nie jedyne, co wyróżnia je od konkurencyjnych odpowiedników.  Szczególnie uwagę przykuwa nowoczesny design, doceniony i nagrodzony Red Dot Design Award.

Specjalna, wzmocniona konstrukcja okna do dachów płaskich DXW pozwala na swobodne poruszanie się po nim. Maksymalne obciążenie przenoszone przez okno to 500 kg/m2. Okna do dachów płaskich
Specjalna, wzmocniona konstrukcja okna do dachów płaskich DXW pozwala na swobodne poruszanie się po nim. Maksymalne obciążenie przenoszone przez okno to 500 kg/m2.

Zastosowanie okien tego modelu znajdziemy również w tarasach i dachach zielonych. Od ręki dostępne są okna w standardowych rozmiarach, ale istnieje również możliwość wykonania ich w  dowolnych  wymiarach  w  zakresie  od  60x60cm  do  120×220  cm.

Okno do dachów płaskich typu F to wyjątkowy design doceniony prestiżową nagrodą Red Dot Design Award. Okna do dachów płaskich
Okno do dachów płaskich typu F to wyjątkowy design doceniony prestiżową nagrodą Red Dot Design Award.

Kolejny model, który zasługuje na uwagę to DXW. Szczególnie sprawdzi się w aranżacjach tarasu. Wnętrza pod tarasem zazwyczaj ciężko jest doświetlić. Model DXW gwarantuje rozwiązanie i pełny dostęp  światła  naturalnego.  Maksymalne  wymiary  okna  DXW  to  120×120   cm.

Okno do dachów płaskich typ C z kopułą z wytrzymałego poliwęglanu. Okna do dachów płaskich
Okno do dachów płaskich typ C z kopułą z wytrzymałego poliwęglanu.

Na tym nie kończy się różnorodność oferty okien dachowych. Znajdziemy również okna typu C z kopułą, okna włazowe (zarówno z kopulą jak i bez), wyłazy dachowe oraz świetliki rurowe.

Doskonałe parametry i innowacyjne rozwiązania okien do dachów płaskich DXW zyskały zasłużone uznanie i zostały wyróżnione prestiżową nagrodą ICONIC AWARDS 2018: Innovative Architecture- Best of Best.
Doskonałe parametry i innowacyjne rozwiązania okien do dachów płaskich DXW zyskały zasłużone uznanie i zostały wyróżnione prestiżową nagrodą ICONIC AWARDS 2018: Innovative Architecture- Best of Best.

www.fakro.pl

4.9/5 - (54 votes)

Data publikacji: 14 stycznia, 2019

Autor:

4.9/5 - (54 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. Janusz
  poniedziałek, 14 stycznia, 2019

  Stropodach to fajna sprawa. Z jednej strony okno dachowe, a z drugiej strony przykładowo dodatkowy balkon. Producent Fakro to lider w tego typu okien dachowych.

 2. dachowiec
  środa, 5 czerwca, 2019

  Istnienie poddasza jest obecnie dużym polem do popisu dla jego właściciela. A możliwości jest wiele. Miejsce rekreacji, pracy, siłownia a nawet pomieszczenie stałego pobytu. Dlatego tak ważnym jest właściwe, dzienne doświetlenie takiego pomieszczenia. Prezentowane w artykule okna z pewnością spełnią swoje zadanie.

 3. Radek
  środa, 3 czerwca, 2020

  Polecam okna do dachów płaskich firmy Okpol

Podobne artykuły