Okna dachowe

Nowoczesne i sprawdzone rozwiązania na płaskim dachu – okna do płaskiego dachu VELUX

Nowoczesne i sprawdzone rozwiązania na płaskim dachu - okna do płaskiego dachu VELUX

Okna do płaskiego dachu VELUX pozwalają doświetlić pomieszczenia naturalnym światłem, gwarantując przy tym doskonałą jakość i estetykę. Jedną z propozycji jest wyjątkowo elegancki sferyczny moduł szklany z zakrzywionym szkłem.

Okna do płaskiego dachu VELUX – unikalna konstrukcja i design

W ciągu zaledwie kilku miesięcy, nowe okno do dachów płaskich VELUX ze sferycznym modułem szklanym podbiło serca klientów i profesjonalistów na całym świecie. Został on nagrodzony nagrodą Archiproducts Design Award 2017 w uznaniu za innowacyjność rozwiązania, funkcjonalność oraz wysoką jakość techniczną. Sferyczny moduł szklany otrzymał również jedną z najbardziej prestiżowych i najważniejszych nagród projektowych na świecie – iF DESIGN AWARD 2018. Wykonany jest z hartowanego szkła o grubości od 4 do 6 mm.

Wykorzystanie zakrzywionego szkła sprawia, że woda, liście i inne zanieczyszczenia, które zbierają się na szybie, są szybko usuwane. W ten sposób okno doprowadza do pomieszczenia więcej światła bez względu na porę roku. Co więcej, szkło jest odporne na zarysowania, co pozwala użytkownikom jeszcze dłużej cieszyć się doskonałym widokiem na zewnątrz. Wyjątkowy design sprawia, że okno z modułem idealnie nadaje się do płaskich dachów zielonych.

Najwyższa jakość

Niezależnie od modelu, okna do dachów płaskich VELUX składają się z dwóch elementów: okna i elementu zewnętrznego. Występują w wielu rozmiarach w wersji nieotwieranej, otwieranej manualnie, elektrycznie, antywłamaniowej, oddymiającej lub jako wyłaz dachowy. Główne elementy konstrukcyjne okien do płaskiego dachu: skrzydło i ramę wykonano z twardego PCV, a profil ramy został dodatkowo wypełniony wysoko izolującym polistyrenem. Każde okno wyposażono w energooszczędną szybę bezpieczną klejoną, o klasie odporności antywłamaniowej P2A lub P4A w oknach antywłamaniowych. Dzięki zastosowaniu tej innowacyjnej konstrukcji, rozwiązanie charakteryzuje się bardzo dobrym współczynnikiem przenikania ciepła, w zależności od typu okna już 0,63 W/m²K (według normy EN 1873).

Sposoby otwierania okna do płaskiego dachu VELUX

Gdy pomieszczenie wymaga wietrzenia, do wyboru jest okno otwierane elektrycznie – VELUX CVP, kompatybilne z systemem VELUX ACTIVE. Umożliwia on operowanie oknem za pomocą urządzenia mobilnego z dowolnego miejsca w domu lub przy użyciu pilota, a także oferuje wiele użytecznych funkcji programowania. Okno w standardzie wyposażono w czujnik deszczu, który automatycznie zamknie je w razie opadów.

W miejscach, gdzie nie ma potrzeby wietrzenia, dobrze sprawdzi się wersja nieotwierana – VELUX CFP. Gdy okien nie otwieramy zbyt często, możemy wybrać opcję otwieraną drążkiem teleskopowym o długości 1,9 metra. Okno do płaskiego dachu można również wyposażyć w dodatkowe akcesoria elektryczne lub solarne, jak rolety wewnętrzne, zewnętrzne, a także markizy.

Ciepły montaż okna do płaskiego dachu VELUX

Podstawową zasadą dobrego montażu jest właściwe osadzenie okna w konstrukcji dachu, poprawne zaizolowanie połączenia, a także zgodny z instrukcją, prawidłowy montaż pokrycia dachowego. Dachy płaskie zwykle kryje się papą. Przy takim materiale pokryciowym ważne jest, aby wierzchnia warstwa papy była wywinięta na ościeżnicę okna. W przypadku montażu okna w pokryciu wymagającym mechanicznego mocowania, warto skorzystać z gotowych profili mocujących VELUX ZZZ. Na dachach zielonych pokrytych podłożem ogrodniczym lub z warstwą dociskową ze żwiru można zastosować ramę podwyższającą VELUX ZCE, o wysokości 15 cm. Elementy można łączyć ze sobą i zastosować maksymalnie do czterech podwyższeń.

Pozwala to na dopasowanie wysokości montażu okna do grubości izolacji na dachu. Ramy są wyposażone w specjalne uszczelki, które gwarantują szczelność połączenia. Instalację ułatwi także wokół okienna paraizolacja BBX, która pozwala na szczelne połączenie okna z izolacją przeciwwilgociową pomieszczenia. Poprawne wykonanie wszystkich czynności zgodnie z instrukcją jest niezwykle ważne, gdyż to właśnie błędy montażowe, a nie jakość materiałów, są najczęstszą przyczyną reklamacji.

4.9/5 - (43 głosów)

Data publikacji: 7 lipca, 2018

4.9/5 - (43 głosów)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Adrian
    niedziela, 10 lutego, 2019

    Producent Velux jak zwykle ma przemyślane rozwiązania. Super, że wymyślono wiele wariantów okna płaskiego ze sferycznym modułem szklanym. Klienci mogą wybrać okno w zależności od potrzeb lub dołożyć akcesoria.

Podobne artykuły