Na rynku

Okna drewniane Stollar biją rekordy popularności

Coraz więcej z nas marzy o powrocie do natury. Zaszyć się w chatce, gdzieś na końcu świata – kto o tym czasem nie myśli? Nie zawsze to jest możliwe, ale namiastkę tych marzeń możemy mieć nawet w wielkim mieście. Mogą nią być drewniane okna. To produkt coraz chętniej kupowany.

Mogłoby się wydawać, że ich zaletą jest przede wszystkim wygląd. Idealnie współgrają bowiem z eleganckimi, stylowo urządzonymi wnętrzami, jak również niebanalnie kontrastują z nowocześnie zaaranżowanymi pomieszczeniami. W zabytkowych budynkach tylko drewniane, tradycyjne okna spełnią swoją rolę. Jednak to nie jest jedyna ich zaleta i nie jedyny powód, dla którego stają się coraz bardziej popularne i chętniej kupowane.

Drewno we wnętrzu sprawia, że mieszkanie staje się bardziej przytulne i klimatyczne. W związku z tym, że są różne rodzaje drewna, istnieje duża możliwość wyboru odpowiedniej, pasującej do aranżacji wnętrza, kolorystyki. Drewno jest nie tylko przyjemne dla oka, ale też zdrowe – polepsza mikroklimat w pomieszczeniu, jest odpowiednie dla alergików. To materiał, z którego można stworzyć różne kształty i wzory – co z pewnością docenią osoby ceniące sobie oryginalność i niepowtarzalne formy.
Obecnie produkowane okna drewniane – które w ofercie ma między innymi firma Stollar, działająca na polskim rynku od kilkunastu lat – te tradycyjne przypominają tylko pozornie. Produkuje się je bowiem z wykorzystaniem nowoczesnej technologii. Mogą one z powodzeniem spełniać swoją rolę nawet przez 90 lat – są bowiem niezwykle wytrzymałe, odporne na zniekształcenia i energooszczędne. Drewno to także materiał ekologiczny, a to coraz częściej jest ważna przesłanka dla potencjalnych klientów.
Nieprzekonani do tego typu okien, mogą mieć jeszcze w pamięci te tradycyjne, dostępne w czasach PRL-u, które były nietrwałe, trudne w pielęgnacji i często niedbale wykonane. Wiele do życzenia pozostawała też ich szczelność To już jednak historia. Okna produkowane współcześnie na długo zachowują swoje parametry izolacyjne, są również łatwe w naprawie. Drewniane okna zwiększają wartość całej nieruchomości, co ma duże znaczenie w przypadku chęci jej sprzedaży.
Mimo nie najniższej ceny, okna drewniane cieszą się coraz większą popularnością wśród Polaków. Ale nie tylko. Ich zalety sprawiły, że są od paru lat hitem eksportowym naszego kraju. Domy i firmy w wielu krajach Europy są wyposażone w okna produkowane w Polsce. Popyt na nie stale rośnie, a wielkością eksportu bijemy na głowy wiele krajów Europy

5/5 - (7 votes)

Data publikacji: 29 lutego, 2016

Autor:

5/5 - (7 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. ikowalska24
    wtorek, 22 maja, 2018

    90 lat jak na okna drewniane to długo.Mamy okna z PCV ale planujemy wymianę,ponieważ mają już swoje lata i wyglądają okropnie.Stollar-muszę zapamiętać ta markę przy wyborze okien,opis świadczy o tym,ze są to okna nowoczesne i bardzo trwałe.

  2. Adrian
    środa, 23 maja, 2018

    Gdy do użytku weszły “plastyki” drewniane okna jako te “gorsze” zaczęły być coraz rzadziej stosowane. Jednak bardzo mnie cieszy fakt, że drewniane okna wracają do łask. Moim zdaniem pod każdym względem przewyższają okna plastikowe. Są równie trwałe co plastikowe a na dodatek pięknie wyglądają. Moim zdaniem główną zaletą okien drewnianych jest to że są ekologiczne w przeciwieństwie do okien PVC.

Podobne artykuły