Okna dachowe

Okna drewniano-poliuretanowe VELUX – poznaj zalety

W niektórych pomieszczeniach na poddaszu, na przykład kuchniach lub łazienkach, potrzebne są okna o szczególnej odporności na wilgoć. Do takich wnętrz firma VELUX proponuje drewniano-poliuretanowe okno GLU. Ze względu na odporną powierzchnię i biały kolor równie dobrze sprawdzą się one w sypialniach lub pokojach dla dzieci. Poznaj najważniejsze zalety tych okien.

Konstrukcja na lata

A jak powstaje to okno? Rdzeń z drewna modyfikowanego termicznie ciśnieniowo oblano odpornym na wodę poliuretanem, a następnie polakierowano na biało. Ta konstrukcja zwana ThermoTechnology™ nie starzeje się i nie żółknie. Jest na tyle trwała, że nie wymaga konserwacji przez wiele lat. W odróżnieniu od okna z PCV, okno uformowane jest w jednej części. Naroża są gładkie i bez połączeń, dzięki czemu łatwiej utrzymać je w czystości. Od czasu do czasu wystarczy je tylko przetrzeć wilgotną ściereczką. Okna GLU Standard Plus wyposażone w szybę dwukomorową 61 to bardzo energooszczędne rozwiązanie, a zarazem dostępne cenowo. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej konstrukcji z systemem uszczelek, znakomitego pakietu 3-szybowego – okno ma bardzo dobre parametry izolacyjne oraz 4. najwyższą klasę szczelności. Gwarancja na te okna wynosi 10 lat. Natomiast, jeśli zamontujesz je z zestawem BDX, który znacznie przyśpieszy Ci pracę, to inwestor będzie mógł przedłużyć za darmo gwarancję do 20 lat.

Okna drewniano-poliuretanowe VELUX - poznaj zalety

SZKOLENIE W FABRYCE
Chcesz zobaczyć jak produkujemy okna drewniano-poliuretanowe w naszej fabryce okien dachowych w Namysłowie – zgłoś się na szkolenie do swojego opiekuna VELUX.

Zawsze wygodnie otworzysz

Doradzając inwestorowi dobierz odpowiedni sposób otwierania do planowanej wysokości montażu. Gdy jest niska ścianka kolankowa świetnie sprawdzi się okno VELUX GLU z uchwytem na górze, zaś gdy wysoka idealne będzie okno VELUX GLU B. Gdy okno zainstalowane jest bardzo wysoko np. nad schodami dobrze sprawdzą się okna elektryczne INTEGRA®. System elektryczny lub solarny można zastosować tylko w oknach otwieranych od góry. System elektryczny można zainstalować później, ale do takiego okna trzeba doprowadzić zasilanie już na etapie wykańczania poddasza. W uchwycie w górze skrzydła, którym otwieramy okno GLU znajduje się również klapa wentylacyjna z wymiennym filtrem powietrza. Dzięki temu – nawet przy zamkniętym oknie – można pozbyć się wilgoci, pary i zapachów. Zaś w oknach z klamką na dole na górze skrzydła mamy dwustopniowy moduł wentylacyjny.

Okna drewniano-poliuretanowe VELUX - poznaj zalety

Okna drewniano-poliuretanowe VELUX - poznaj zalety

WAŻNE
W tej technologii wykończenia występu ją również inne typy okien dachowych VELUX: okno obrotowe GGU i okno klapowo-obrotowe GPU.
4.9/5 - (44 votes)

Data publikacji: 22 października, 2018

4.9/5 - (44 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. iwkako
    czwartek, 10 stycznia, 2019

    Zdecydowanie preferuję okna drewniane.Kiedyś za namową znajomych wstawiliśmy w salonie okno z PCV i żałuję tej decyzji do dzisiaj.Okno balkonowe opadło,nie da się wyregulować bo jest podniesione na max.Okna drewniane o wiele starsze są szczelne i czas czy szkody górnicze nie odbiły na nich piętna.Te okna Velux,o których mowa w artykule z pewnością będą służyć wiele lat,zwłaszcza ,ze mają trwałą powłokę.Moje niestety trzeba pomalować od czasu do czasu.

  2. Szymon
    środa, 27 lutego, 2019

    Okna drewniane w takich pomieszczeniach jak kuchnia czy łazienka z biegiem czasu mogą nie dać rady. Na szczęście Fakro oferuje połączenie drewniano-poliuratenowe, powlekane drewniane okno, nic nie trzeba malować, spokój na lata, nic nie powinno się z tym dziać.

Podobne artykuły