Zielone dachy

Okna FAKRO – System zielonego dachu

Zielone dachy przestały być już marzeniem i futurystyczną wizją. Stały się faktem i coraz częstszym rozwiązaniem architektonicznym. W miejskiej dżungli, gdzie łatwiej o beton niż roślinność, są opcją dla spragnionych kontaktu z naturą.

Zagospodarowanie dachów na rzecz zielonych ogrodów umożliwia specjalny system GARDENA GREEN ROOF SYSTEM i okna FAKRO stworzone z myślą o dachach płaskich. Takie połączenie jest pełnym rozwiązaniem, gotowym do zastosowania w domach prywatnych, budynkach wielomieszkaniowych i komercyjnych czy w  przestrzeniach  użyteczności  publicznej.

Wsłuchując się w potrzeby mieszkańców wielkomiejskich przestrzeni i ich oczekiwania poprawy jakości życia, stworzono GREEN ROOF SYSTEM. Duże doświadczenie na rynku umożliwiło producentowi marki GARDENA stworzenie nowoczesnego system dachu zielonego.  W  połączeniu z oknami do dachów płaskich FAKRO, jest to ekologiczne i innowacyjne rozwiązanie.

Jest to rozwiązanie skrojone na miarę wyzwań projektów budynków z płaskim dachem. Zielony Dach oznacza zaaranżowanie jego powierzchni niczym ogrodu – pełnego zielonej roślinności. Korzyści jest wiele – nie tylko tych estetycznych cieszących i kojących przytłoczone miejskim zgiełkiem  ciało. Zastosowanie tego rozwiązania daje dostęp naturalnego światła słonecznego, dzięki płaskim oknom dostosowanym do tego typu dachów. Zielony dach to również lepszy mikroklimat – ochrona budynku przed letnimi wysokimi temperaturami, a zimą – ochrona przed stratami ciepła, co przekłada się na ograniczenie kosztów klimatyzacji oraz ogrzewania.

Wyzwaniem dużych miast jest problem zanieczyszczonego powietrza. Zielony dach pochłania dwutlenek węgla i produkuje tlen, zatem ogranicza smog, stanowiący zagrożenie dla zdrowia mieszkańców.  Ponadto, zielone dachy  chronią ich powierzchnię przed uszkodzeniami czy niszczącymi czynnikami atmosferycznymi (promieniowanie słoneczne, wiatr, opady gradu, zalegający śnieg itd). Zatrzymuje też 90% wody deszczowej, dzięki czemu rośliny mają dobre warunki bez konieczności  odprowadzania  dostępu  do  kanalizacji.

System zielonego dachu z oknami FAKRO - Dach Zielony Ekstensywny GRS-E
Dach Zielony Ekstensywny GRS-E

Funkcjonalność, wysokie parametry termoizolacyjne i nowatorski design – po tym poznamy okna  do  dachów  płaskich  FAKRO. Oprócz tych atutów, rozwiązanie to gwarantuje też bezpieczne szybowe pakiety.

Oferta FAKRO zawiera okna typu F oraz okna typu C z kopułą.  Dodatkowo mamy wybór między wersją otwierania elektrycznego lub manualnego, a także wersją nieotwieraną. Warto wspomnieć również o modelu okna DXW, które zostało zaopatrzone o wzmocnioną nośność oraz antypoślizgową powłokę.

System zielonego dachu z oknami FAKRO - Dach Zielony Intensywny GRS-I
System zielonego dachu z oknami FAKRO – Dach Zielony Intensywny GRS-I

Współpraca wiodących producentów przy projekcie GARDENA GREEN ROOF SYSTEM zaowocowała osiągnięciem ekologicznego i wysoce funkcjonalnego rozwiązania. Zmiany te są nie tylko z korzyścią dla środowiska i naszego zdrowia, ale również wygody codziennego użytkowania – dodatkową przestrzeń na płaskim dachu możemy zagospodarować na miarę własnych potrzeb.

www.fakro.pl

4.9/5 - (55 votes)

Data publikacji: 13 stycznia, 2019

Autor:

4.9/5 - (55 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Rafał
    niedziela, 13 stycznia, 2019

    Płaski zielony dach na budynku to innowacyjny pomysł. Co raz częściej spotyka się je w nowoczesnych wieżowcach i domach szeregowych. Fajnie, że producenci Fakro i Gardena porozumieli się i opracowali swój wspólny system Gardena Green Roof System, ułatwi to projektowanie i montaż specjalistom.

  2. Antoni Z.
    niedziela, 13 stycznia, 2019

    Zawsze fascynował mnie zielony dach. Jako miłośnik Hobbita marzę aby samemu być posiadaczem takiego domku z pięknym zielonym dachem. I ta wizja staje się coraz bardziej realna. System Gardena Green Roof pozwala na realizację takiego marzenia przy jednoczesnym zachowaniu korzyści dla środowiska, czyli ekologia, doskonałym chronieniu przed wpływem różnych czynników na nasz dach nie mówiąc już o estetyce. Fakro ma już gotową propozycję okien – zatem moje marzenie jest już krok bliżej do realizacji.

Podobne artykuły