Okna dachowe

Okna i rolety stworzone ze sztuką

Nie od dziś światło dzienne wykorzystywane jest w architekturze i sztuce. Jego umiejętne zastosowanie nie tylko wpływa na nastrój domowników, ale również bilans energetyczny budynku. Dzięki roletom wewnętrznym do okien dachowych możemy optymalnie wykorzystać jego potencjał. Stała kontrola nad ilością i intensywnością wpadającego światła pozwala nam uzyskać zaciemnienie nawet w najbardziej słoneczny dzień. Bogata gama barw i wzorów rolet sprawia, że całe poddasze nabiera koloru. Dodatkowo wybierając roletę w wersji ARF Print ożywisz wnętrze i „zaprosisz” sztukę do swojego domu.

Zacznijmy od kontroli

Zaciemniająca roleta ARF na oknach dachowych to gwarancja wielu korzyści dla Twojego poddasza. Dzięki specjalnemu materiałowi, który blokuje światło dziennie zapewnia nie tylko zaciemnienie w chwilach gdy potrzebujemy odpoczynku, ale także tworzy przyjemny mrok nawet podczas najjaśniejszych dni. Dodatkowo możliwość regulacji dopływu ilości światła poprzez zatrzymanie jej w dowolnym miejscu oraz redukcję prześwitów między materiałem a szybą sprawia, że możesz swobodnie dostosować ilość naturalnego światła do własnych potrzeb i preferencji. Roleta ARF zapewnia nam kontrolę nie tylko nad światłem, ale również prywatnością. Całkowite zaciągnięcie rolety chroni nas przed niechcianym wzrokiem sąsiadów czy przechodniów.

Zdjęcie 2. Roleta ARF Sunset stanowi bardzo dobrą ochronę przed światłem słonecznym zapewniając zaciemnienie pomieszczenia.

Stworzone ze sztuką

Roleta ARF to nie tylko gama najbardziej popularnych kolorów i wzorów tworzonych w oparciu o aktualne trendy. W wersji ARF Print  to także możliwość wyrażenia siebie dzięki indywidualnemu nadrukowi. Twoje wnętrze może być wzbogacone o obraz na rolecie stworzony przez Ciebie. Dzięki roletom ARF Print świat barw i wzorów może wkroczyć do wnętrza bez ograniczeń wprowadzając  namiastkę sztuki. Rolety ARF w wersji Print mogą posiadać różnobarwne motywy, które całkowicie zmieniają wystrój twojego poddasza, oddziałując swymi kolorami na całą przestrzeń.

Zdjęcie 3. Roleta do okna dachowego w kolorze roku Instytutu Pantone 2024 zapewni oryginalny wystrój pomieszczenia.

Komfort obsługi

Sterowanie roletą ARF może odbywać się na różne sposoby, zależnie od potrzeb użytkownika. Wersja ręczna jest idealna dla osób ceniących tradycyjne rozwiązania, natomiast nowoczesne systemy bezprzewodowe Z-Wave i WiFi Tuya pozwalają na sterowanie roletą za pomocą smartfona, pilota lub przełącznika. Model ARF Z-Wave Solar to kolejny krok w kierunku nowoczesnych technologii. Roletą można sterować zdalnie, a źródłem zasilania jest panel solarny.

Zdjęcie 4. Klienci coraz częściej wybierają wygodne rolety sterowane elektrycznie.

Ochrona i oszczędność

Roleta ARF to również częściową ochrona przed ciepłem słonecznym oraz ograniczenie strat energii w okresach grzewczych, co przekłada się na większy komfort termiczny w pomieszczeniu. Dodatkowo, chroni wnętrze przed szkodliwym działaniem promieni UV, co przeciwdziała blaknięciu mebli i utrzymuje trwałość kolorów.

Zdjęcie 5. Elegancka, matowa tkanina rolety ARF ze spodnią srebrną powłoką skutecznie zaciemnia pomieszczenie i chroni je przed nadmierną ekspozycją na promieniowanie UV.
5/5 - (3 votes)

Data publikacji: 14 maja, 2024

Autor:

5/5 - (3 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły