Okna dachowe

Okno dachowe w łazience na poddaszu

FAKRO przygotowało w swej ofercie produkty przeznaczone do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności – łazienka czy kuchni. Odpowiednie rozplanowanie okien w połaci dachowej daje nowe możliwości zarówno funkcjonalne, jak i aranżacyjne.

Najczęstszym problemem z jakim borykamy się przy planowaniu łazienki na poddaszu, są skosy, które występują na dużej powierzchni pomieszczenia. W celu zapewnienia komfortowej komunikacji należy zatem pamięta, by zachować odpowiednie odległości w strategicznych punktach łazienki. Sprytnym rozwiązaniem jest wykorzystanie w  funkcjonalny sposób trudno dostępnej powierzchni pod skosami, lokalizując w niej na przykład dodatkowe szafki lub wannę.
Planując wnętrze należy zadbać o odpowiedni dobór barw i materiałów wykończeniowych. Jeśli zastosujemy kilka prostych zasad z łatwością stworzymy przyjazną i ciepłą łazienkę, w której z łatwością utrzymamy czystość. W pomieszczeniu tym powinny dominować barwy jasne.  Pozwoli  nam  to na w optyczne powiększenie i nadanie  lekkości przestrzeni. Nabierze ona indywidualnego charakteru poprzez zastosowanie kontrastujących odcieni, a także zróżnicowanych materiałów wykończeniowych na fragmentach ścian. Powinniśmy unikać stosowania ciemnych barw, a także wzorzystej ceramiki na całych długościach, a zwłaszcza na skosach.  Efektem takiego zbiegu bowiem może stać się  wnętrze, które wizualnie nas przytłoczy.
Zespolenie okien dachowych daje większą ilość światła na poddaszu. To w  połączeniu z białymi ścianami optycznie powiększy niewielką łazienkę.  Rewelacyjnie sprawdzą się tu okna FAKRO.  Malowane białym lakierem poliuretanowym przeznaczone są właśnie do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności.
Okno dachowe w łazience na poddaszu Okno dachowe w łazience na poddaszuOkno dachowe w łazience na poddaszu Okno dachowe w łazience na poddaszu
4.9/5 - (46 votes)

Data publikacji: 4 października, 2018

Autor:

4.9/5 - (46 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Jacek K
    poniedziałek, 21 stycznia, 2019

    Posiadam na poddaszu łazienkę wykonaną tak jak było w projekcie,jednak nie jestem z niej do końca zadowolony ponieważ posiada ona niewielkie okno co czyni ją ciemną i mam uczucie ,że jest niewielka.Planuję remont dachu w tym roku i będę chciał zamontować w niej zespolone okna dachowe Fakro,ponieważ ich parametry w pełni mnie satysfakcjonują.

  2. Szymon
    środa, 27 lutego, 2019

    Łazienka na poddaszu dodatkowo z oknem które daje światło np. na wannę to super sprawa. Można poczuć słońce, powiew powietrza lub widzieć niebo, daje to ciekawy klimat. Do łazienki na pewno sprawdzą się okna Fakro obrotowe o podwyższonej odporności na wilgoć.

Podobne artykuły