Okna dachowe

Okno dachowe najnowszej generacji Fakro FPP-V preSelect MAX

Okno dachowe najnowszej generacji Fakro FPP-V preSelect MAX
Okno dachowe najnowszej generacji Fakro FPP-V preSelect MAX

Naturalne światło, świeże powietrze, efektywne wykorzystanie przestrzeni czy poczucie kontaktu z otaczającą przyrodą to czynniki ważne dla zdrowia i dobrego samopoczucia użytkowników budynków. Rozwiązania techniczne opracowane przez FAKRO pozwalają je skutecznie łączyć na poddaszu.

Okno dachowe najnowszej generacji Fakro FPP-V preSelect MAX

Najnowsze rozwiązania stosowane w oknach dachowych można znaleźć w oknie nowej generacji FPP-V preSelect MAX. Jest to okno uchylno-obrotowe o zwiększonych możliwościach użytkowych. Dwa, oddzielone od siebie, sposoby otwierania okna zapewniają maksimum możliwości i komfortu. Dla jeszcze większej wygody, przełącznik funkcji otwierania w oknie preSelect MAX umieszczono w dolnej części ościeżnicy. Korzystając z funkcji obrotowej możemy obracać skrzydło okna o 180 stopni. Dzięki temu, po zablokowaniu okna zasuwką, wygodnie umyjemy zewnętrzną szybę okna.
Zmieniając funkcję otwierania okna na uchylną, wykorzystujemy pełnię jego możliwości. Nowa wersja okna preSelect pozwala nam na jeszcze szersze otwarcie skrzydła — prawie o 30% więcej niż w poprzedniej generacji. Zyskujemy dzięki temu dodatkową przestrzeń na poddaszu i swobodę w podejściu do kra-wędzi otwartego okna, przez co możemy się cieszyć nieograniczonym widokiem na okolicę.

Komfort codziennego użytkowania jest bardzo ważny, ale podczas projektowania tego okna nie zapomniano również o jego parametrach technicznych. W przypadku wyboru okien dachowych bardzo istotne jest jak najlepsze doświetlenie poddasza naturalnym światłem oraz skuteczna termoizolacja. Dzięki innowacyjnej konstrukcji uchyl-no-obrotowe FPP-V preSelect MAX są dostępne w dużych rozmiarach (nawet 134×140 cm) z trzyszybowym przeszkleniem. Dzięki temu zapewniają jednocześnie obfitość światła na poddaszu i świetny parametr izolacyjności cieplnej.
Wśród zalet okien uchylno-obrotowych FAKRO nowej generacji należy również wymienić automatyczny nawiewnik V40P, który sam potrafi zadbać o odpowiednią ilość świeżego powietrza na poddaszu oraz system topSafe, podnoszący bezpieczeństwo użytkowe i anty-włamaniowe okna. FPP-V preSelect MAX jest także wyposażony w technologię thermoPro, która dodatkowo podnosi jego trwałość i termoizolację. Dopełnieniem zalet okien preSelect MAX jest możliwość zastosowania do nich różnych dodatków wewnętrznych i zewnętrznych, mogących zadowolić nawet najbardziej wymagających inwestorów.

Okno dachowe najnowszej generacji Fakro FPP-V preSelect MAX
4.9/5 - (33 głosów)

Data publikacji: 15 czerwca, 2020

4.9/5 - (33 głosów)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. Jan
  poniedziałek, 15 czerwca, 2020

  Dzisiejsze okna dachowe to zupełnie inne rozwiązania niż kilkanaście lat temu. Dziś zamontował bym sobie takie okna doświetlając poddasze i pomieszczenia tam się znajdujące. Okno uchylno-obrotowe Fakro FPP-V Preselect Max to bardzo dobry wybór, który dziś z perspektywy lat mogę potwierdzić.

 2. Piotr
  wtorek, 16 czerwca, 2020

  okno dachowe uchylno-obrotowe Fakro jest jednocześnie oknem widokowym. tego rodzaju okna będą miały dobre zastosowanie w poddaszach z ładnym widokiem, no chyba, że ktoś chce mieć rzeczywiście duże otwarcie okna na maksa. na pewno wielu użytkownikom taki wariant okna przyda się.

 3. rbialon
  piątek, 26 czerwca, 2020

  okna super

Podobne artykuły