Okna dachowe

Okno RotoQ – licencja na klik

Poprawność montażu zawarta w pakiecie.

Opinie dekarzy dotyczące trudności montażu okien dachowych jakie istnieją na rynku w szczególności dotyczą wysokości montażu, solidności konstrukcji oraz łatwej i bezpiecznej instalacji pojedynczych elementów, jak również montażu i demontażu skrzydła oraz prawidłowego ułożenia dolnego elementu kołnierza.

Klienci oczekują bezpieczeństwa w użytkowaniu, komfortu obsługi, solidnego wykonania oraz nowoczesnego designu. Dlatego firma Roto proponuje rozwiązanie zupełnie innowacyjne, zapewniające najwyższą jakość i unikalną konstrukcję – drewniane okno obrotowe RotoQ, z ergonomiczną klamką u góry, zaprojektowane w sposób pozwalający na jak najłatwiejszy montaż i zminimalizowanie ryzyka popełnienia błędów przy pracach wykonawczych.

okno-rotoq-licencja-na-klik_1

Stopki montażowe zabezpieczają skrzydło podczas zakładania i zdejmowania.

Zastosowane rozwiązania techniczne oraz unikalna konstrukcja RotoQ pozwala na produkcję okien o wymiarach nawet 134 × 160 cm, które zapewniają nie tylko jeszcze lepsze doświetlenie poddasza, ale również stabilność okna w trakcie jego montażu, m. in. dzięki trwałym profilom okna (w zestawie znajduje się aż sześć kątowników montażowych).

Sposób konstrukcji okna pozwala na szybki i łatwy montaż, w pełni intuicyjny dla dekarzy. Innowacyjna technologia montażu „na klik” umożliwia bezawaryjne umieszczenie okna w dachu, nawet bez wcześniejszego szkolenia, a o poprawnym zamontowaniu informuje ów charakterystyczny dźwięk. Dodatkowo pomyślano o usunięciu wkrętów z oblachowania, co przekłada się na długotrwałą szczelność oraz kolejne ułatwienie przy pracach montażowych. Ryzyko popełnienia błędu przy montażu zupełnie niweluje również wariant „all inclusive” – czyli okno RotoQ Plus z termo-blokiem WD od zewnątrz,
fabrycznie zamontowanymi kątownikami montażowymi i folią paroizolacyjną. RotoQ oferuje coś więcej w kategorii montażu okna dachowego. Zdejmowanie i zakładanie skrzydła jest w pełni bezpieczne a zarazem szybkie dzięki unikalnym stopkom montażowym. Okna RotoQ posiadają też regulowany zawias obrotowy, który umożliwia precyzyjne ustawienie okna po zakończeniu montażu.

Klienci docenią RotoQ również za energooszczędność, jaką pozwala uzyskać. Dzięki zamontowanemu fabrycznie termo-blokowi WD od zewnątrz (Q Plus) i wysokiej jakości szkleniom termoizolacyjnym, współczynnik przenikania ciepła dla tych okien wynosi od 0,78 W/m2·K (dla okna Q Plus 3P) do 1,0 W/m2·K (dla Q Comfort 3C). To wartości spełniające standardy domów energooszczędnych, na które można uzyskać dofinansowanie NF15 i NF40.

Okno RotoQ dostępne jest w kilku wariantach szklenia (Standard, Comfort, Premium i Acustic). Drewno użyte do produkcji posiada potrójną ochronę przed niszczącym wpływem pary wodnej w pomieszczeniach, a także ciemnieniem na skutek promieni UV.

Marka Roto udziela piętnastoletniej gwarancji na pęknięcie okuć i ram oraz szyb zewnętrznych ze szkła hartowanego na skutek gradobicia.

5/5 - (2 votes)

Data publikacji: 3 czerwca, 2015

Autor:

5/5 - (2 votes)

Tagi:

Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. kos
    poniedziałek, 30 lipca, 2018

    Podoba mi się propozycja firmy Roto w postaci okna dachowego RotoQ,zastosowanie innowacyjnych rozwiązań w oknie dachowym drewnianym odpowiada w pełni moim potrzebom w stosunku co do okien dachowych.Wkrótce okno dachowe RotoQ zostanie zamontowane w moim dachu jeszcze tylko muszę uzgodnić z wykonawcą wszelkie detale techniczne.

  2. Julek
    wtorek, 31 lipca, 2018

    Okna tego producenta do tej pory mi nieznanego , to ciekawa alternatywa do już dostępnych okien na rynku. Myślę, iż oferta jest bardzo ciekawa i warta głębszego się z nią zapoznania. Ciekawym rozwiązaniem jest też zastosowania wielu wariantów szklenia jak i dobre parametry techniczne.

Podobne artykuły