Dachy płaskie

Okno wyłazowe do płaskiego dachu

2 kwietnia oferta Velux wzbogaci się o okno wyłazowe CXP przeznaczone do ogrzewanych pomieszczeń. Energooszczędna konstrukcja i mechanizm otwierający wysokiej jakości zaspokoją najbardziej wymagających klientów.

Nowe okno Velux ma ten sam wygląd zewnętrzny i wewnętrzny co okno CVP do dachu płaskiego. Dzięki temu możliwy jest bezproblemowy montaż w jednym pomieszczeniu zarówno okna wyłazowego oraz innych okien do płaskiego dachu. Skrzydło i rama okna wykonane są z twardego PCV w kolorze białym. Dzięki wypełnieniu profilu ramy pianką polistyrenową i szybie bezpiecznej klejonej uzyskano doskonałe parametry izolacyjne. Rozwiązanie charakteryzuje się najlepszym na rynku współczynnikiem przenikania ciepła równym 0,72 W/m2K (według normy EN 1873). Z kolei wysokie parametry akustyczne zapewnia uszczelka umieszczona na całym obrysie skrzydła.

Okno wyłazowe CXP dostępne jest w trzech rozmiarach 90×120, 100×100 i 120×120 centymetrów. Okno umożliwia łatwy dostęp na płaski dach w celach konserwacyjnych – dystans pomiędzy ościeżnicą a otwartym skrzydłem wynosi 987 mm (dla rozmiaru 100 cm) lub 1187 mm. Skrzydło otwiera się ręcznie niezwykle łatwo. W otwieraniu pomagają dwa gazowe siłowniki wbudowane w konstrukcję okna. Ze względów bezpieczeństwa są one automatycznie blokowane, gdy okno zostanie całkowicie otwarte. Blokadę można zwolnić za pomocą przełącznika na jednym z siłowników. Różne rodzaje kopuł chroniących okno przed warunkami atmosferycznymi dostępne są jako oddzielny produkt, który można dobrać zależnie od potrzeb.

Firma VELUX wprowadziła na rynek okna do płaskiego dachu w roku 2008 i od tego czasu sukcesywnie poszerza ofertę o dodatkowe produkty i akcesoria. Z pełną ofertą VELUX do płaskiego dachu można zapoznać się na stronie http://www.velux.pl/klienci/produkty/plaski_dach

5/5 - (6 votes)

Data publikacji: 6 marca, 2013

Autor:

5/5 - (6 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. ewa
  środa, 23 maja, 2018

  Siłowniki gazowe to świetne rozwiązanie dla nowoczesnych okien. Pomagają w otwarciu, zwłaszcza gdy musimy wypchnąć okno do góry. Okna Velux bardzo ładnie się prezentują a to ich dodatkowy atut.

 2. Stefanka
  sobota, 26 maja, 2018

  kolejne brawa dla firmy Velux! widać, że idą z duchem czasu i uważnie słuchają potrzeb społeczeństwa. wyjście na dach będzie prostsze i bezpieczniejsze – może trzeba będzie tylko pilnować młodzież 🙂

 3. Tomasz F.
  sobota, 26 maja, 2018

  Nie wiedziałem, że firma Velux wprowadziła do swojej oferty nowe okno wyłazowe CXP przeznaczone do ogrzewanych pomieszczeń. Dobrze, że firma rozwija swoją ofertę i wprorwadza nowości jak np do płaskich dachów. Dobre rozwiązanie z tymi siłownikami gazowymi, nie trzeba się tak męczyć z otwieram okna do góry. Firma Velux to wybór na lata.

 4. kasiennka
  poniedziałek, 28 maja, 2018

  Dobrze, że rynek rozwija się o nowe produkty dostępne dla dachu płaskiego. Ciekawym rozwiązaniem jest okno wyłazowe jako element dachu płaskiego, które oprócz zalet ekonomicznych wpływa na estetykę pomieszczenia.

Podobne artykuły