Folie wstępnego krycia

ONDUTERM – zabezpiecz dom przed przegrzaniem

ONDUTERM – zabezpiecz dom przed przegrzaniem

Prawidłowo zamontowana izolacja refleksyjna jest nowoczesną odpowiedzią na tradycyjne izolacje. Najnowsza generacja izolacji refleksyjnych Onduterm jest pierwszym tego typu produktem na polskiej mapie budowlanej. Pełni rolę ekranu odbijającego energię cieplną, dzięki któremu zapewniona jest prawidłowa izolacja termiczna budynku i zabezpieczenie przed utratą ciepła zimą, jak i przegrzaniem latem.

Innowacyjny produkt wprowadzony przez firmę Onduline Materiały Budowlane Sp. z o.o. w odróżnieniu od typowych izolacji termicznych chroni budynek przed utratą ciepła wykorzystując efekt odbicia promieniowania termicznego. Podstawą działania folii termoizolacyjnych jest właśnie odbicie promieniowania cieplnego od ekranu pokrytego powłoką niskoemisyjną.

Zalety zastosowania izolacji refleksyjnej Onduterm

– oszczędność powierzchni: jest znacznie cieńsza od tradycyjnych izolacji przy zachowaniu podobnych parametrów termicznych;
– odbija od swojej powierzchni do 92% promieniowania cieplnego i jest w stanie wchłonąć jedynie 1% energii cieplnej. Promieniowanie podczerwone stanowi 90% całkowitego nośnika energii cieplnej w budynkach w lecie, oraz 75% całkowitego przenoszenia energii w zimie;
– może być stosowana jako samodzielna izolacja termiczna, w połączeniu ze szczelinami powietrznymi znajdującymi się z obu stron izolacji refleksyjnej;
– w połączeniu z istniejącym ociepleniem jako dodatkowy czynnik wpływający na poprawę warunków cieplnych;
– jako paroizolacja lub wiatroizolacja.
– stosowanie termoizolacji Onduterm pozwala na zmniejszenie zapotrzebowania na energię nawet do 28%;
– materiał łatwo dopasowuje się do układanej powierzchni, jest antyalergiczny, odporny na wilgoć i kondensację;
– łatwy i szybki montaż nie wymagający żadnych specjalistycznych narzędzi.

Straty ciepła w budynku jednorodzinnym

Straty ciepła w budynku jednorodzinnym

Zaś w przypadku, gdy wysokość krokwi, lub rodzaj konstrukcji więźby dachowej nie pozwala na wykonanie izolacji termicznej zgodnie z wymogami obowiązujących przepisów, możemy połączyć tradycyjną izolację termiczną z matą Onduterm. Taki układ pozwala na uzyskanie optymalnej powierzchni użytkowej adaptowanych pomieszczeń i prawidłowe parametry cieplne wokół okien połaciowych i na całym poddaszu.

Jak działa innowacyjna izolacja Onduterm?

Jak działa innowacyjna izolacja Onduterm?

Wniosek z powyższych rysunków nasuwa się sam: tradycyjna izolacja termiczna nie zabezpieczy twojego domu przed utratą ciepła i narazi cię na większe koszty.

ASZ

4.8/5 - (13 głosów)

Data publikacji: 14 lipca, 2013

4.8/5 - (13 głosów)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Milena
    czwartek, 21 lutego, 2019

    Ciekawy rysunek. Nie wiedziałam, że każdą z tych dróg umyka nam tyle energii. Wszystko na pewno zależy od materiałów użytych do budowy domu. Jestem bardzo ciekawa jak te liczby rozkładają się w moim nowym domu.

  2. iwko12
    piątek, 15 marca, 2019

    Tak,mamy coraz wyższe temperatury w lecie.Dach musi chronić nie tylko przed zimnem,przed upałem również.Dlatego tak ważna jest prawidłowa izolacja dachu.

Podobne artykuły