Kominy

Opinie na temat kominów ze stali nierdzewnej

zimowy dach

Kominy ze stali nierdzewnej to doskonałe rozwiązanie do montażu jako wkładki kominowe. Modele dwuścienne sprawdzają się także jako samodzielne kominy. Ich zaletą jest to, że można je montować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Stalowe rury kominowe spełniają wszystkie wytyczne, a gwarancja na nierdzewne kominy MK Żary to 25 lat. Patrząc z perspektywy cen i rozwoju techniki grzewczej, wydaje się, że jest to jedno z lepszych rozwiązań do budowy przewodów spalinowych we współczesnych kominach.

Wybór przewodu kominowego może wydawać się skomplikowany. Dobranie rury do komina wymaga uwzględnienia szeregu parametrów. Trzeba wziąć pod uwagę rodzaj i moc urządzenia grzewczego oraz paliwo, którym jest opalane. Kluczem do skutecznego i bezpiecznego odprowadzania spalin jest dobranie komina, który będzie miał odpowiedni przekrój, wysokość, zapewni wymaganą szczelność i odporność na korozję, którą powodują spaliny i ich kondensat. Warto też brać pod uwagę dostępność akcesoriów montażowych i funkcyjnych, które ułatwiają montaż, obsługę techniczną komina i zabezpieczają przewód kominowy przed niekorzystnym oddziaływaniem warunków atmosferycznych. Okazuje się, że wszystkie te elementy to cechy charakterystyczne dobrych nierdzewnych kominów systemowych marki MK Żary.

Zalety kominów ze stali nierdzewnej

Kominy ze stali nierdzewnej mają opinię solidnych i prostych w montażu. Poszczególne elementy przewodów kominowych, przyłączy i akcesoriów są lekkie i odporne mechanicznie. Dzięki temu montaż wkładek kominowych czy samodzielnego komina ze stali nierdzewnej jest stosunkowo łatwy, co umożliwia szybką realizację prac i uruchomienie urządzeń grzewczych.

To właśnie dzięki temu nierdzewne rury kominowe to jedno z częściej stosowanych rozwiązań podczas prac modernizacyjnych, które mają na celu modernizację istniejących kominów, w celu dostosowania ich do wymagań technicznych, jakie stawiają nowoczesne urządzenia grzewcze. Zalety i korzystna cena kominów nierdzewnych sprawiają, że rozwiązanie to jest też coraz częściej wybierane podczas budowy przewodów kominowych w nowych inwestycjach.

Wydaje się wręcz, że komin ze stali nierdzewnej to aktualnie najlepsze rozwiązanie do budowy przewodów kominowych w wielokondygnacyjnych budynkach wielolokalowych, w których przewiduje się zastosowanie kotłów lub kominków jako podstawowe urządzenia grzewcze.

Komin ze stali nierdzewnej a przepisy budowlane

Kolejną zaletą stali nierdzewnej stosowanej do produkcji dobrych wkładek i samodzielnych kominów spalinowych jest fakt, że materiał ten spełnia wszystkie aktualnie obowiązujące przepisy, które regulują właściwości, które muszą spełniać kominy oraz spalinowe przewody kominowe. Przede wszystkim w myśl obowiązujących przepisów i interpretacji stal nierdzewna w kominie bezsprzecznie spełnia wymóg niepalności, który determinuje możliwość zastosowania określonych materiałów jako spalinowe przewody kominowe czy elementy konstrukcyjne obudów kominowych. Dzięki temu m.in. możliwe jest stosowanie izolowanych dwuściennych kominów ze stali nierdzewnej jako samodzielne kominy do montażu wewnątrz i na zewnątrz budynków.

Kompletne nierdzewne kominy dwuścienne

Oznacza to, że komin nierdzewny wykonany z dwóch nierdzewnych rur stalowych o odpowiedniej grubości, które oddziela warstwa niepalnej izolacji, może stanowić samodzielną konstrukcję i zostać zastosowany jako kompletny komin. Rozwiązanie to od lat funkcjonuje na rynku jako dwuścienny system kominowy MKD marki MK Żary i jest szeroko stosowane zarówno w obiektach mieszkalnych, jak i przemysłowych.

Popularność samodzielnych nierdzewnych kominów MKD sprawiła, że firma MK Żary wdrożyła stylizowany model, który komponuje się nowoczesnymi i klasycznymi projektami elewacji. Montaż lekkiego nierdzewnego komina to rozwiązanie, które docenia każdy inwestor, którego celem jest modernizacja i zmiana przeznaczenie lokali w obiekcie. System sprawdza się też w nowych inwestycjach.

Kominy ze stali nierdzewnej do każdego kotła i kominka

Popularność i pozytywne opinie o kominach ze stali nierdzewnej wynikają również z faktu, że rozwiązanie to można dostosować do parametrów każdego urządzenia grzewczego. Na rynku dostępne są systemowe kominy ze stali nierdzewnej dedykowane kominkom na drewno i pellet, kotłom na paliwa stałe, olej i gaz w tym do kotłów kondensacyjnych. Odpowiednie dostosowane kominy nierdzewne sprawdzają się doskonale w urządzeniach niskotemperaturowych, które powodują wytrącanie się kondensatu spalin. Rury kominów nierdzewnych są odporne na korozję powodowaną przez kondensat spalin.

nierdzewne kominy MK Żary

Na rynku pojawiają się nowe rozwiązania, które mają szereg zalet i w niektórych przypadkach, szczególnie w obiektach opalanych nowoczesnymi urządzeniami niskotemperaturowymi, mogą okazać się interesującą alternatywą dla kominów ze stali nierdzewnych. Mowa tu o systemach kominowych z tworzywa, takich jak Pegasus PP i Pegasus PP Flex, które coraz częściej stosuje się jako element w kominach odprowadzających spaliny o temperaturze do 120oC z kotłów kondensacyjnych.


Data publikacji: 11 stycznia, 2022


Tagi:

Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły