Programy komputerowe

Oprogramowanie 3D CAD/CAM – ułatwia pracę cieślom

Konstrukcje drewniane tylko laikom mogą wydawać się proste. Na szczęście do lamusa odchodzą zarówno wyobrażenia ignorantów o pracy cieśli jak i tradycyjne metody projektowania konstrukcji. Dzięki programowi 3D CAD/CAM firmy Dietrich’s już nic nie będzie takie jak kiedyś.

Profesjonalne oprogramowanie

System oferuje cały zakres usług od projektu architektonicznego, projektu wykonawczego, prefabrykacji elementów aż do ich montażu na placu budowy.
Ze względu na swoją specyfikę kierowany jest głównie do firm produkcyjnych, specjalizujących się w szeroko rozumianym budownictwie drewnianym (fabryki domów drewnianych, zakłady ciesielskie, specjalistyczne tartaki) oraz biur projektowych: architektonicznych i inżynierskich.

Oprogramowanie posiada modułową strukturę, dzięki temu w sposób precyzyjny można dobrać oprogramowanie do potrzeb i oczekiwań użytkownika. Poszczególne moduły odzwierciedlają podział konstrukcji budynku, tzn. ściany, stropy czy dach. Środowisko projektowe umożliwia projektowanie konstrukcji w specjalistycznych technologiach, takich jak: technologia kanadyjska – ściany szkieletowe, mur pruski – ściany ryglowe czy ściany z bali. Ponadto program udostępnia użytkownikowi narzędzia, które nie były dotąd spotykane w innych systemach.

Oprogramowanie 3D CAD/CAM – ułatwia pracę cieślom

Szeroka paleta dostępnych połączeń elementów daje możliwość przygotowania konstrukcji zarówno według tradycyjnych metod ciesielskich, jak i z wykorzystaniem biblioteki metalowych elementów złącznych. Szczególny nacisk w oprogramowaniu Dietrich’s jest położony na przygotowanie szczegółowej dokumentacji wykonawczej. Na podstawie trójwymiarowego modelu konstrukcji program generuje zestawienia materiałów i przedmiary robót. Dokumentacja rysunkowa podzielona jest na dokumentację warsztatową (rysunki poszczególnych elementów konstrukcji) oraz dokumentację montażową (rzuty i widoki ścian stropów, więźby dachowej).

Współpraca środowiska projektowego 3D z bazodanowym (Baudaten) oraz dwuwymiarowym programem rysunkowym (PlanCAD2D) umożliwia automatyczne generowanie gotowych rysunków (z wymiarami, opisami). Wizualizacje całych konstrukcji lub tylko wybranych detali, które potem można wygenerować, dają możliwość weryfikacji i korekty ewentualnych błędów.

Oprogramowanie 3D CAD/CAM – ułatwia pracę cieślom

Zaletą Dietrich’s 3D CAD/CAM jest możliwość przygotowania kodów maszynowych NC/CNC dla centrów obróbczych konstrukcji drewnianych. Specjalna aplikacja Dimas współpracuje ze wszystkimi modułami do projektowania Dietrich’s – analizuje wszystkie elementy wytypowane do produkcji, przygotowuje niezbędne informacje dla obrabiarki i dokonuje optymalizacji procesu produkcji. Dzięki temu zwiększają się typowe możliwości obrabiarek oraz ich efektywność, co umożliwia znaczne obniżenie kosztów produkcji.

Oprogramowanie 3D CAD/CAM pozwala na uniknięcie problemów na placu budowy oraz zapobiega wysokim kosztom. Daje klientowi komfort przy podjęciu ostatecznej decyzji.

5/5 - (13 votes)

Data publikacji: 4 czerwca, 2013

Autor:

5/5 - (13 votes)

Tagi:

Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły