Blachy dachowe

Oryginalna paleta nowych kolorów dla blach dachowych Bratex Dachy

Spółka Bratex Dachy jest pierwszym w Polsce importerem blach skandynawskiego koncernu SSAB. Najważniejszym materiałem wykorzystywanym do produkcji szerokiego spektrum pokryć dachowych jest lakierowana blacha GreenCoat w bio-technologii (BT).

Blacha GreenCoat to najbardziej ekologiczne na rynku rozwiązania techniczne przeznaczone do konstrukcji dachów, elewacji i systemów rynnowych. Spółka Bratex Dachy jest pionierem wprowadzania produktów serii GreenCoat BT na polski rynek w 2014 roku.

Oferta firmy na pokrycia dachowe obejmuje wyroby klasyczne w postaci blach trapezowych i blachodachówek konwencjonalnych, blachodachówek systemowych (modułowe i hybrydowa) oraz rąbków (zatrzaskowe i do felcowania). Całość podkreśla stalowy system rynnowy w trzech rozmiarach 125-135-150.

Oryginalna paleta nowych kolorów dla blach dachowych Bratex Dachy

W ciągu ostatnich kilku lat portfolio oferowanych rozwiązań marki Bratex nie tylko poszerzyło się o nowe pozycje, lecz przede wszystkim filozofia dostarczania tych wyrobów przeszła metamorfozę z pozycji klasycznych do zaawansowanych technicznie rozwiązań. Począwszy od blachodachówek modułowych Scandinavia oraz Savanna posiadających interesujące i funkcjonalne cechy, poprzez ultra estetycznie wykonany rąbek zatrzaskowy Snap Lock czy unikatową propozycję blachodachówki hybrydowej Centro, a skończywszy na zbliżającej się wielkimi krokami premierze pierwszego na świecie modułowego rąbka zatrzaskowego. Oferta Bratex słynie z mnogości wariantów, z których każdy klient może wybrać odpowiedni dla własnej instalacji dachowej. Już dzisiaj marka Bratex oferuje ponad 100 kolorów w różnych opcjach wykończenia wierzchniego i grubości blachy.

W tym roku nadszedł czas, by pokazać coś więcej niż bardzo dobrze wykonane pod względem konstrukcyjnym produkty. To odpowiedni moment, by odwrócić zainteresowanie nabywców od ugruntowanych w branży brązów, grafitów i czerni i zwrócić uwagę na na nową paletę dziesięciu kolorów o stonowanej charakterystyce nasycenia barw.

Kolory Residential Buildings Design Colors pozwalają na uzyskanie zupełnie nowego spojrzenia na architekturę budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej. Zapewniają całkowite odróżnienie kolorystyczne na tle otoczenia. Firma Bratex Dachy rozpoczęła prace nad nowymi kolorami już w 2019 roku, by w kwietniu zaprezentować serię barw dostępną w wariancie Ceramic Matt Pro BT. To propozycja z 20-letnią gwarancją na lakier oraz bezterminową na funkcjonalność. Okres gwarancyjny jest wynikową zastosowania obustronnej powłoki cynkowej o łącznej masie 350 g/m2. Grubość lakieru wierzchniego wynosi 36 μm.
Wariant Ceramic Matt Pro wykonany jest w biotechnologii poprzez zastąpienie w końcowej powłoce lakieru dużej części ropopochodnych związków szwedzkim olejem rzepakowym. Oznacza to mniejsze obciążenie dla środowiska naturalnego dzięki wyeliminowaniu uwalniania szkodliwych substancji do powietrza.

Bratex Dachy sp. z o.o. sp.k.
39-200 Dębica, ul. Przemysłowa 22
infolinia 801 081 018
info@bratex.pl
www.bratex.pl

4.8/5 - (26 votes)

Data publikacji: 7 października, 2020

Autor:

4.8/5 - (26 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Jacek
    środa, 7 października, 2020

    Firmy muszą rozwijać swoją oferty aby dostosować się do potrzeb klientów. Paleta ponad 100 kolorów to już bardzo duży wybór, gdzie w innych firmach czasami jest kilkanaście kolorów. Nowe ciekawe kolory wyróżniają markę Bratex na rynku.

  2. Lisek
    czwartek, 8 października, 2020

    Zapotrzebowanie klientów na innowacyjne ekologiczne rozwiązania jeśli chodzi o pokrycia dachowe ciągle rosną,a firma Bratex wychodzi naprzeciw tym potrzebom.W bogatej ofercie tej firmy gdzie mamy do wyboru ponad 100 kolorow wariantów wykończenia jak i mnogości wariantów blach ,a dzięki czemu klienci mogą wybrać najbardziej odpowiedni wariant dla swego dachu.

Podobne artykuły