Akcesoria dachowe

Oryginalny system dachowy CREATON

Nowoczesne i funkcjonalne pokrycie dachowe powinno zapewniać bezpieczeństwo mieszkańcom, chronić dom przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych, charakteryzować się trwałością i wyjątkową estetyką. Dachówki funkcyjne i akcesoria montażowe, idealnie dopasowane pod względem kształtu i kolorystyki, powinny kreować razem z dachówką podstawową harmonijne, w pełni ceramiczne pokrycie dachowe.

Firma CREATON Polska oferuje modele ceramicznych dachówek funkcyjnych i akcesoriów najwyższej jakości, w szerokiej gamie barw. Wszystkie produkty są spójne pod względem formy, barwy oraz wybranej powierzchni z dachówką podstawową. Odznaczają się dużą trwałością i odpornością na działanie promieni UV oraz innych negatywnych czynników atmosferycznych.
Wszystkie powstają w najnowocześniejszych zakładach produkcyjnych zlokalizowanych w całej Europie. Wytwarzane z najwyższej jakości komponentów, na bazie zaawansowanej technologii, zachowują nienaganny kształt, gładką powierzchnię oraz idealne proporcje.

Oryginalny system dachowy CREATON

Oryginalny system dachowy CREATON

System dachowy CREATON

W ofercie ceramicznych dachówek funkcyjnych współtworzących oryginalny system dachowy CREATON, znajdują się m.in.: dachówki połówkowe, dachówki boczne, dachówki boczne połówkowe, dachówki wentylacyjne, dachówki kalenicowe wentylacyjne, dachówki dwufalowe, dachówki pulpitowe, dachówki mansardowe. Zastosowanie oryginalnych dachówek funkcyjnych, oprócz estetyki, zapewnia trwałość i bardzo dobrą szczelność dachu. Ma to znaczenie dla komfortu i bezpieczeństwa przyszłych mieszkańców. Zwykle zastosowanie alternatywnych, nieoryginalnych rozwiązań, nie tylko negatywnie wpływa na jakość życia, ale także zagraża trwałości konstrukcji dachowej. Może to także doprowadzić do rozwoju pleśni i grzybów na połaci, porastania jej mchem oraz konieczność dokonywania w przyszłości kosztownych prac renowacyjnych i zabezpieczających.

Dzięki oryginalnym akcesoriom dachowym marki CREATON możliwe jest zapewnienie odpowiedniej wentylacji tylnej powierzchni dachowej. Do tego celu wykorzystuje się nowoczesne rozwiązanie systemowe – połączenie dachówek kalenicowych wentylacyjnych i gąsiorów mocowanych przy użyciu opatentowanego systemu FIRSTFIX®. Rozwiązanie to ma wiele zalet. Gwarantuje niezawodność i trwałość dachu. Zapewnia także doskonały efekt wizualny – wszystkie elementy pasują do siebie pod względem formy i koloru, optymalną wentylację tylną, ochronę konstrukcji nośnej przed wilgocią, zabezpieczenie przed przenikaniem deszczu, ochronę przed wiatrem. Rozwiązanie to jest bezpieczne i trwałe. FIRSTFIX® pozwala na tańszy i szybszy sposób mocowania gąsiorów za pomocą specjalnych klamer ze stali szlachetnej, bez stosowania łaty kalenicowej i konieczności użycia wsporników.

Oryginalny system dachowy CREATON

Oryginalny system dachowy CREATON

Wentylacja i szczelność dachu

Za wentylację wewnątrz domu odpowiedzialne są kominki odpowietrzające instalację sanitarną i kominki wentylacyjne. W skład kompleksowego systemu dachowego marki CREATON wchodzą idealnie komponujące się z powierzchnią dachu kominki ceramiczne. „SIGNUM” to kominek odpowietrzający, który umożliwia usuwanie gazów kanałowych oraz wyrównanie ciśnienia w rurach kanalizacyjnych. Kominki wentylacyjne, wykorzystywane na przykład jako zakończenie instalacji wentylacyjnej łazienki czy kuchni, odpowiedzialne są za wentylowanie pomieszczeń.

Na uwagę zasługują również rozwiązania z metalu i aluminium dopasowane kolorystycznie do dachówki podstawowej. To system asekuracyjny z aluminium, w skład którego wchodzą: ławy, stopnie, pomosty i drabiny kominiarskie oraz system ochrony przeciwśnieżnej, czyli m.in.: aluminiowe drabinki śniegowe, rury śniegowe i dachówki aluminiowe z hakiem do bala drewnianego. Wszystkie akcesoria w tej grupie montowane są na aluminiowej dachówce podstawowej, w kształcie i kolorze identycznym z ceramiczną dachówką podstawową. Dodatkowo w ofercie znajdują się folie dachowe oraz wszystkie wymagane akcesoria montażowe, jak: klamry, spinki i aluminiowe klamry burzowe.

Oryginalny system dachowy CREATON

Oryginalny system dachowy CREATON

Zastosowanie oryginalnych akcesoriów dachowych pozwala również na uzyskanie maksymalnej szczelności dachu. Odpowiednia szczelność zabezpiecza dach przed przedostawaniem się wody do jego struktury wewnętrznej. Dlatego tak ważny jest fachowy montaż elementów pokrycia, a także wysokiej jakości materiały, z których zostały one wykonane. W kompleksowym systemie dachowym CREATON Polska znajdują się wszystkie niezbędne do zapewnienia szczelności dachu akcesoria. Do nich zalicza się klamry do gąsiorów oraz dachówek, umożliwiające profesjonalny montaż, a także taśmy i folie dachowe dostosowane pod względem grubości do kąta nachylenia połaci i modelu dachówki.

Oryginalny system dachowy CREATON

Oryginalny system dachowy CREATON

Kompleksowy system dachowy CREATON to rozwiązanie dedykowane użytkownikom wymagającym, dla których dach jest nie tylko bezpiecznym, trwałym i komfortowym pokryciem budynku. Dach jest również estetycznie wykończoną powierzchnią, spójną pod względem form i kolorystyki. Wszystkie oryginalne akcesoria marki CREATON spełniają wymagania norm i reguł branżowych, a ich innowacyjna konstrukcja zapewnia szybki, łatwy i bezpieczny montaż. Rozbudowany asortyment wzorów, kolorów, rozmiarów i kształtów dachówek tłoczonych lub płaskich, wzbogacony o odpowiadające danej kolekcji akcesoria daje możliwość kompleksowego wykończenia dachu na każdym budynku, niezależnie od stopnia skomplikowania projektu, nachylenia połaci i stylu architektury.

4.8/5 - (44 votes)

Data publikacji: 4 listopada, 2018

Autor:

4.8/5 - (44 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Mateusz
    niedziela, 6 stycznia, 2019

    Dachówki ceramiczne w połączeniu innymi akcesoriami to rozwiązanie na lata. Zastosowanie systemu dachowego Creaton to pewność i gwarancja, że wszystkie elementy będą ze sobą pasować. Dobieranie akcesoriów różnych producentów czasami jest kłopotliwe bo mogą ze sobą nie pasować, ze względu na inne standardy, mocowania, materiały.

  2. kos
    niedziela, 13 stycznia, 2019

    Każdy dach aby dobrze nam służył i spełniał w pełni swe zadanie musi być szczelny i zarazem zapewnić dobrą wentylację.Dobrze jest do tego celu zastosować oryginalne akcesoria firmy Creaton.firma ta w swej bogatej ofercie posiada akcesoria dachowe najwyższej jakości i z pewnością spełnią one oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Podobne artykuły