Izolacje dachowe

Oszczędzaj na kosztach ogrzewania z efektywną termoizolacją

Chcesz mieć ciepło w domu bez ponoszenia wysokich kosztów na energię grzewczą? Wybierz wysokowydajną termoizolację z włókien drzewnych STEICO, która skutecznie i na długo zatrzyma ciepło wewnątrz budynku.

Oszczędność na rachunkach ze energię grzewczą zaczyna się od decyzji, z czego wykonana będzie warstwa termoizolacji w naszym domu. W czasach rosnących cen energii, skuteczna izolacja jest na wagę złota. Tylko szczelny i ciepły dach oraz ściany zewnętrzne budynku zapobiegną ucieczce cennego ciepła na zewnątrz, zatrzymując je w pomieszczeniach. Wybierając materiały o najlepszych parametrach termicznych, możemy przeciwdziałać wysokim kosztom ponoszonym w przyszłości na eksploatację domu. Maty i płyty z włókien drzewnych STEICO tworzą termiczną ochronę budynku, trwale i kompleksowo zabezpieczając możliwe drogi ucieczki ciepła na zewnątrz. Zaprocentuje to niższymi opłatami i stałym komfortem temperaturowym we wnętrzu, niezależnie od warunków atmosferycznych.

Warto wiedzieć: 3 zalety najlepszej termoizolacji

  1. Niska przewodność cieplna.
  2. Duże ciepło właściwe.
  3. Duża gęstość objętościowa.

Nasza rekomendacja: Maty STEICOflex 036

  • najniższa przewodność cieplna pośród dostępnych naturalnych materiałów termoizolacyjnych = 0,036 [W/(m*K)],
  • duża gęstość = ok. 60 kg/m3,
  • bardzo wysokie ciepło właściwe = 2100 J/kgK.

Termoizolację docenimy również latem

Warstwa termoizolacji w zimie zatrzymuje ciepło w budynku, a latem chroni go przed nadmiernym nagrzewaniem. Włókna drzewne charakteryzują się wysoką zdolnością do akumulacji ciepła, co oznacza, że maksymalnie opóźnią przenikanie ciepła do wnętrza.

Termoizolacja narzędziem do walki z wilgocią

Termoizolacja z włókien drzewnych zabezpieczy dom przed destrukcyjną wilgocią oraz szkodliwymi dla zdrowia pleśnią i grzybami. To również częsty problem w nieprawidłowo zaizolowanych budynkach. Włókna drzewne są otwarte dyfuzyjnie, dzięki czemu transportują wilgoć na zewnątrz, chroniąc budynek przed skutkami zawilgocenia. W naturalny sposób regulują wilgotność w pomieszczeniach.

Ciepło nie musi uciekać przez ściany i dach

Energooszczędność nie jest zaletą wyłącznie nowych budynków. Termomodernizacja to bardzo skuteczny sposób, aby również w starych, niedogrzanych domach poprawić efektywność energetyczną i trwale podnieść komfort temperaturowy. Dodatkowa warstwa izolacji pozwoli zredukować straty ciepła, których nie trzeba będzie rekompensować intensywną pracą grzejników. Tym samym ograniczone zostanie zużycie energii niezbędnej do ogrzania pomieszczeń. Aby nie powielać starych błędów, warto dokonać mądrego wyboru i wybrać materiał o wysokich parametrach termoizolacyjnych. Dzięki izolacji z naturalnych włókien drzewnych, ciepło zostanie w domu; zabezpieczy go również przed wilgocią, hałasem i ogniem.

STEICO CEE Sp. z o.o.
ul. Przemysłowa 2, 64-700 Czarnków
tel.: +48 673 56 62 15
Internet: www.steico.com


Data publikacji: 22 kwietnia, 2023

Autor:Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły