Akcesoria dachowe

Ozdoby dachowe – niezbędne detale na twój dach

Budowa domu to nie tylko dach, okna, elewacja, drzwi. Często zapominamy, że charakter i styl domu podkreślają detale, na które zwykle podczas prac nikt nie zwraca uwagi albo odkłada to na wieczne „później”.

Dach nie musi być nudny

Pokrycie dachowe może zyskać na swej estetyce dzięki odpowiednio dobranym ozdobom dachowym. Oprócz tego, że są ładne, mogą też być funkcjonalne, a co najważniejsze – ich montaż nie wpływa negatywnie na konstrukcje, a ponadto jest łatwy i szybki.

Modny drobiazg

Choć ozdoby dachowe mają niewielkie rozmiary, to stwarzają niepowtarzalny efekt i są widoczne z daleka. Dach bowiem jest najbardziej widocznym elementem domu, niezasłanianym przez żadne inne elementy konstrukcji. Wielkość ozdoby dachowej wacha się między kilkoma centymetrami, a kilkoma metrami. Najmniejsze, takie jak wodorzygacze, mają zaledwie 12 cm długości. Najdłuższe natomiast – szpice – mogą osiągać długość do 2 metrów. Każdą z ozdób można bez problemu nabyć w różnych rozmiarach, tak aby móc dopasować ją do własnej dachowej kompozycji.

Ozdoby dachowe – niezbędne detale na twój dach

Chorągiewki, ptaki, szpice – wybierz to, co lubisz

Oferta producentów ozdób dachowych jest różnorodna w kształtach, kolorach i rozmiarach. Każdy, nawet najbardziej wybredny klient, z pewnością wybierze coś dla siebie:
– chorągiewki
– kominiarze
– ptaki
– szpice
– wimple
-wodorzygacze.

Trwałość ozdoby gwarantuje jej wykonanie. Dlatego należy na to zwrócić baczną uwagę.Cynkowy i miedziany materiał jest najbardziej trwały, dzięki niemu, więc, ozdoby będą nam służyć przez dziesięciolecia.

Nieco bardziej kosztowne są ozdoby wykonane ręcznie. To już prawdziwa, misternie wykonana robota, żeby nie powiedzieć, sztuka! Precyzja wykonania i piękno rekompensuje spory wydatek. Jest to doskonały wybór dla wszystkich ceniących sobie indywidualizm i niepowtarzalność.

Ozdoby dachowe mają tyle samo zwolenników co i przeciwników. Tu nie obowiązują żadne reguły, ogranicza je wyobraźnia domowników i ich gust. A z gustami się nie dyskutuje.

Ozdoby dachowe – niezbędne detale na twój dach

ASZ

5/5 - (2 votes)

Data publikacji: 7 czerwca, 2013

Autor:

5/5 - (2 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły