Blachy dachowe

Panele na rąbek stojący Pruszyński

Firma Blachy Pruszyński wprowadziła na rynek nowy model paneli na rąbek stojący. Produkt dostępny jest w trzech rodzajach profilowania powierzchni – płaskim, falistym oraz z przetłoczeniami trapezowymi.

Wybór odpowiedniego materiału do wykończenia dachu nie wystarczy – konieczne jest zadbanie o prawidłowy montaż. Świadomi tego producenci pokryć proponują rozwiązania coraz bardziej ułatwiające tę skomplikowaną czynność i gwarantujące powodzenie montażu.

– Panele na rąbek stojący nowego rodzaju są odpowiedzią na rosnące potrzeby naszych klientów – mówi Rafał Kuczyński z firmy Blachy Pruszyński – Chcą oni otrzymywać produkt nie tylko dobre jakości, ale też taki, którego wykorzystanie nie przysporzy obaw o zły montaż.

Nowe panele od Blach Pruszyński zapewniają przede wszystkim lepszą funkcjonalność. Wszyscy ci, którzy kiedykolwiek musieli remontować dach docenią, że produkt został wyposażony w specjalne zamki umożliwiające wypięcie panelu bez uszkodzeń zawsze, gdy zajdzie potrzeba demontażu. Dużym ułatwieniem dla ekip monterskich są gotowe otwory montażowe oraz odpowiednio przygotowane krawędzie ze ściętymi brzegami, służące do montażu paneli do listwy startowej (rys).

Fot. Blachy Pruszyński

Fot. Blachy Pruszyński

Wykończenie powierzchni paneli przetłoczeniem falistym lub trapezowym pozwala minimalizować efekt falowania, który czasem może pojawić się w wyniku oddziaływania temperatury. Oprócz tego daje też możliwość bardziej urozmaiconego zaprojektowania połaci dachu. Szerokość użytkowa paneli wynosi 510 mm, są one wytwarzane z blachy o grubości 0,7 mm i 0,5 mm (do tej pory było to wyłącznie 0,5 mm). Panele na rąbek stojący są jednym z najpopularniejszych pokryć dachowych, stosowanym zarówno na dachach wentylowanych, jak i tych z pełnym deskowaniem.

Główne zalety paneli na rąbek stojący:
• 3 rodzaje profilowania powierzchni – płaski / falisty / przetłoczenia trapezowe
• szerokość użytkowa 510 mm
• grubości 0,5 – 0,7 mm (do tej pory produkowany z blachy 0,5mm)
• profilowanie „T” i faliste „F” minimalizujące efekt falowania powierzchni na skutek rozszerzalności termicznej
• opcja wykona krawędzi ze ściętymi brzegami umożliwiająca montaż na listwie startowej
• nowy zamki – w przypadku konieczności demontażu istnieje możliwość „wypięcia” panelu bez uszkodzeń

3.8/5 - (15 votes)

Data publikacji: 27 lutego, 2013

Autor:

3.8/5 - (15 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły