Blachodachówka

Panorama – kompletny system na oryginalny dach

Dachówka stalowa Panorama firmy Balex Metal to nie tylko wyjątkowe poszycie połaci dachowej. To kompleksowy system modułowy dla każdego rodzaju dachu, z wyjątkowym wzorem, który mimo tego, że odzwierciedla kształt dachówki ceramicznej, zachował wszystkie zalety pokryć stalowych. Dachówka Panorama to nie tylko wyjątkowa odporność, bezawaryjność i niepowtarzalny wygląd, ale też szybki montaż i nawet do 20% mniej odpadu przy jej instalacji.

Firma Balex Metal jest jednym z największych producentów materiałów budowlanych ze stali w Polsce. Dzięki innowacyjnym technologiom, wykwalifikowanemu zespołowi oraz nieustannemu udoskonalaniu oferowanych produktów, firma zyskała zaufanie klientów, którzy doceniają najwyższą jakość produktów, wyróżniających się na tle konkurencji. Niewątpliwie do takich należy między innymi dachówka stalowa Panorama.

Wyjątkowy kształt – ponadczasowy charakter

Dachówkę stalową Panorama wyróżnia unikatowy rowek, który oddziela pojedyncze dachówki i nadaje każdemu dachowi oryginalny, niepowtarzalny charakter. Innowacyjne rozwiązanie, stworzone przez architektów firmy Balex Metal, zostało zastrzeżone wzorem użytkowym.

PANORAMA dachowka wisnia
dachówka PANORAMA kolor wiśnia

Za sprawą wspomnianego rowka, dachówka Panorama jest najbardziej zbliżona wizualnie do nowoczesnych dachówek ceramicznych, przy czym zachowuje wszystkie zalety pokryć stalowych i jednocześnie pozwala na uzyskanie nieporównywalnie większej palety kolorystycznej i faktury powierzchni (połysk, półmat i mat). Dzięki klasycznym proporcjom, które nadają całości pokrycia stylu i elegancji, każdy dach zyska ponadczasowy charakter. Ponadto, innowacyjny rowek, umożliwia łatwiejsze układanie, wymiarowanie i pozycjonowanie modułów podczas montażu.

Panorama – modułowe poszycie dachowe

Dachówka stalowa Panorama to modułowe poszycie dedykowane budownictwu mieszkaniowemu. Jeden moduł składa się z 10 dachówek. Dzięki modułowości wszystkich elementów, począwszy od arkuszy dachówki, przez dachówki krawędziowe i gąsiory, aż po obróbki, zyskujemy:

 • Łatwy i szybki montaż
 • Możliwość różnego sposobu montażu (w układzie równoległym lub ,,na mijankę”)
 • Łatwość w wyliczeniu ilości potrzebnego materiału na konkretny dach
 • Prosty transport materiału i efektywne składowanie na placu budowy
 • Mniej cięcia i odpadu materiału – nawet do 20% mniej odpadu w porównaniu z tradycyjnymi pokryciami stalowymi
 • Możliwość łatwego demontażu uszkodzonego elementu (bez konieczności rozbierania całego poszycia dachowego) i zakupu modułów na sztuki
 • Lekki i bardzo wytrzymały materiał, który w mniejszym stopniu obciąża konstrukcję dachu
Fot. Balex-Metal
Fot. Balex-Metal

Kompletny i spójny dach

Panorama to nie tylko dachówka, ale cały kompatybilny system, w skład którego wchodzi także:

 • Zestaw akcesoriów
 • Obróbki dedykowane (m.in. dachówki krawędziowe – lewe i prawe, gąsiory)
 • Indywidualny system bezpieczeństwa dachowego
 • System ochrony przeciwśniegowej

W celu zachowania spójności i najwyższej estetyki pokrycia dachowego wszystkie obróbki dedykowane systemu Panorama są zaprojektowane i wykonane zgodnie ze stylistyką pokrycia dachowego. Dzięki temu, mamy gwarancję, że każdy element będzie nie tylko dopasowany kształtem do dachówki, ale również będzie tak samo trwały, odporny i identyczny pod względem kolorystycznym.

Bezpieczeństwo i bezawaryjność

Dachówka stalowa Panorama dostępna jest w powłokach:

 • Cesar mat, o grubości 65 μm
 • Cesar półmat (poliuretan z polimidem), o grubości 55μm
 • SP poliester mat, o grubości 35 μm
 • SP poliester połysk, o grubości 25μm

Znakomite właściwości wytrzymałościowe powłoki Cesar 65 Mat oraz Cesar 55 Półmat, zapewniają wyjątkową żywotność, niezrównaną trwałość i bezawaryjność pokrycia dachowego, na które producent udziela aż 50 lat gwarancji.


Data publikacji: 26 listopada, 2021

Autor:Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły