Izolacje dachowe

Papa Braas-BIT Premium SBS – nowość marki Braas

Papa Braas-BIT Premium SBS dołączyła do katalogu warstw wstępnego krycia marki Braas. Jest ona produktem przeznaczonym do mocowania mechanicznego. Sprawdza się na dachach spadzistych, które pokryte są dachówkami ceramicznymi, betonowymi, a także blachodachówkami panelowymi.

Wysokie parametry techniczne papy Braas-BIT Premium SBS to wynik połączenia najwyższej jakości surowców i nowoczesnych technologii. Ta nowoczesna papa na osnowie z kompozytowej włókniny poliestrowej. Posiada obustronną powłokę z masy asfaltowej. To asfalt modyfikowany SBS z mineralnym wypełniaczem. Wierzchnia strona pokryta została gruboziarnistą posypką mineralną, chroniącą przed promieniowaniem UV. Spodnia strona natomiast zabezpieczona jest folią z tworzywa sztucznego.

Mocowanie papy odbywa się mechanicznie w jednej warstwie na stabilnym ( płyta OSB, deskowanie itd.) i suchym podłożu. Górna i dolna krawędź pokryta jest paskami zabezpieczonymi folią z tworzywa sztucznego, zdejmowana podczas montażu. Zatem łączeni kolejnych brytów wykonywane jest bez użycia ognia. Niska waga i zaledwie 2,8 mm grubości sprzyjają wygodnemu układaniu papy, zapewniając jednocześnie pełną hydroizolacyjność.

20-letnia gwarancja produktowa i 2-letnia gwarancja przy bezpośredniej ekspozycji na słońce, to kolejne atuty papy Braas-BIT Premium SBS.

Parametry papy Braas-Bit Premium SBS:

Waga rolki: ok. 30 kg

Wymiary rolki: 7,5m x 1,0m x 2,8mm

Cena katalogowa: 16,50 zł netto/m²

Szczegóły na stronie:

www.monier.pl

4.8/5 - (45 votes)

Data publikacji: 27 czerwca, 2018

Autor:

4.8/5 - (45 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Kowal2
    poniedziałek, 4 lutego, 2019

    Braas słynie ze wspaniałych materiałów budowlanych.Mam dachówki tej marki i są wyjątkowo trwałe i łatwe w montażu.W przyszłym roku muszę kupić papę,dlatego zainteresował mnie ten artykuł.

  2. Klaudia
    piątek, 24 stycznia, 2020

    Na pewno jeśli jest możliwość powinniśmy korzystać z lepszej jakości produktu. Za tą papą przemawiają jej właściwości, hydroizolacyjność, a poza tym niska waga. Znacznie ułatwia to pracę dekarzy.

Podobne artykuły