Pokrycia bitumiczne

Papy dachowe BauderTEC – samoprzylepny system do klejenia na zimno

Samoprzylepny system BauderTEC ma opatentowany układ zakładów przemiennych. Takie rozwiązanie umożliwia zarówno klejenie na zimno, jak i zgrzewanie zakładów wzdłużnych oraz jest gwarancją większego bezpieczeństwa w miejscach zgrzewania.

Założenia systemu BauderTEC

Projektanci firmy Bauder postawili na to, aby prace związane z układaniem papy nie wymagały używania palnika. Z BauderTEC jest to możliwe, ponieważ jest to samoprzylepny system do klejenia na zimno. Specjalnie zaprojektowana, samoprzylepna masa elastomerobitumiczna, dzięki szczególnie dużej sile klejenia pozwala na tworzenie trwałych łączeń. Promieniowanie słoneczne i cieplne powoduje oprócz tego dodatkowy efekt sklejenia.
Opatentowany zakład przemienny z samoprzylepnym systemem klejenia BauderTEC umożliwia wybór w zależności od zapotrzebowania – klejenie na zimno lub zgrzewanie zakładów wzdłużnych.
BauderTEC oferuje kompletny system dopasowanych do siebie pap oraz zupełnie bezpieczny i ujednolicony montaż warstw. Każda warstwa może być zamontowana opcjonalnie na gorąco (zakład zgrzewany) i na zimno (zakład samoprzylepny). Przy doborze odpowiedniego rozwiązania systemowego można zestawić wszystkie produkty BauderTEC z samoprzylepnymi lub zgrzewalnymi papami.

Papy z systemem BauderTEC

System BauderTEC obejmuje paroizolacje oraz papy podkładowe i wierzchniego krycia. Różnorodne materiały pozwalają odprowadzać ciśnienie pary wodnej w warstwach wyrównawczych, takich jak warstwa rozdzielcza na konstrukcji nośnej z drewna. Dodatkowo samoprzylepne, klejone na zimno komponenty w systemie BauderTEC mogą być łączone ze zgrzewalnymi papami elastomerobitumicznymi.
W zakresie produktów tego typu wybrać można pomiędzy papą wierzchniego krycia (BauderTEC KSO SN), papą podkładową (BauderTEC KSA DUO, BauderTEC ELWS DUO) oraz paroizolacją (BauderTEC KSD DUO). Oprócz tego oferowane są standardowe papy samoprzylepne – wierzchniego krycia (BauderTEC KSO, spadek >= 2%), podkładowe (BauderTEC KSA), a także paroizolacje (BauderTEC KSD, BauderTEC DBR).

BauderTEC KSA

BauderTEC KSA

BauderTEC KSA DUO

BauderTEC KSA DUO

BauderTEC KSD

BauderTEC KSD

BauderTEC KSD DUO

BauderTEC KSD DUO

Sposoby montażu

Papy BauderTEC układa się na dwa sposoby. Jest bowiem możliwe klejenie na zimno na zakładach oraz na całej powierzchni. Montaż zakładu przemiennego na zimno przy suchej pogodzie jest możliwy, jeżeli temperatura otoczenia przekracza 10°C, a montaż obu warstw hydroizolacji odbywa się w jednym cyklu roboczym. Oprócz tego można zastosować zgrzewanie zakładów wzdłużnych i czołowych oraz sklejanie na całej powierzchni. Montaż zakładu przemiennego na gorąco jest konieczny, gdy temperatura otoczenia nie przekracza 10°C (przekracza 5°C), a papa ma spełnić funkcję tymczasowej hydroizolacji, przy czym nie ma możliwości ukończenia prac dekarskich w jednym cyklu roboczym.
Odpowiedni sposób łączenia zakładów może być ustalony w każdej chwili, a później znów zmieniony. Samoprzylepny zakład oraz zakład zgrzewalny można rozpoznać po niebieskim lub czerwonym oznakowaniu krawędzi papy. Jako najważniejsze zalety systemów BauderTEC z oferty firmy Bauder należy wymienić przede wszystkim oszczędność czasu, bezpieczeństwo, czystość, a także możliwość układania niezależnie od warunków pogodowych oraz elastyczne rozwiązania dobierane w zależności od konkretnej aplikacji.

4.1/5 - (18 votes)

Data publikacji: 2 marca, 2017

Autor:

4.1/5 - (18 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Renata
    wtorek, 16 czerwca, 2020

    Mocne sklejenie elementów na dachu czy tarasie ma bardzo duże znaczenie, gdyż chroni przed przeciekaniem. Dobrze gdy nie potrzeba do tego używać wysokiej temperatury, eliminujemy w ten sposób ryzyko uszkodzenia elementów będących w pobliżu.

Podobne artykuły