Cieśla

Partner w konstrukcjach drewnianych

Firma PARTNER z siedzibą w Szczecinie już od prawie 25 lat zajmuje się produkowaniem konstrukcji drewnianych łącznie z wiązarami kratowymi. Prace w tym zakresie realizowane są przy użyciu zaawansowanych centrów obróbczych CNC.

Konstrukcje dachowe

Za podstawę oferty naszej firmy można uznać produkowanie wiązarów dachowych. Konstrukcja złożona z wiązarów jest wytwarzana w oparciu o projekt i obliczenia wykonane przez inżynierów firmy Partner. Poszczególne elementy są docinanie i sprasowywane przy użyciu płytek kolczastych i pras o nacisku wynoszącym nawet 35 t. Na budowie odbywa się kompletny montaż przygotowanej wcześniej konstrukcji. Wiązary produkujemy wyłącznie ze skandynawskiej tarcicy – suszonej, czterostronnie struganej, sortowanej maszynowo. Konstrukcje nasze ze względu na dokładność prefabrykacji szybko i łatwo pozwalają uzyskać dokładne płaszczyzny połaci dachowych – bez większości prac, jakie czekają nas w przypadku konstrukcji wykonywanych z mokrej tarcicy tartacznej.

Dzięki stosowaniu wyłącznie suchego surowca, wiązary nasze nie są podatne na wichrzenie i zmianę geometrii przekrojów. Są one również bardzo lekkie – większość prac można wykonać ręczenie bez konieczności podawania każdego z elementów za pomocą dźwigu, co często jest kosztowne i utrudnione, np. ze względu na problem dojazdu sprzętu do budynku.

Warto podkreślić, że firma Partner jest w stanie przygotować również tradycyjną więźbę dachową. Proces produkcji bazuje wówczas na projektach budowlanych dostarczonych przez klienta – inwestora lub wykonawcę. Oczywiście możliwe sporządzenie nowego lub sprawdzenie dostarczonego projektu, przy pomocy oprogramowania do projektowania konstrukcji drewnianych  Dietrich’s  oraz  Cadsi. Efektem jest gotowa więźba tradycyjna – docięta na wymiar, bez odpadów, z wykonanymi na centrum CNC złączami ciesielskimi, którą bardzo szybko można zmontować na budowie. Więźbę tradycyjną możemy wykonać z drewna tartacznego – co jest opcją tańszą lub z drewna klejonego warstwowo i KVH.
partner-w-konstrukcjach-drewnianych_1
To drugie rozwiązanie jest stosowane często przez naszych klientów w przypadku występowania widocznych fragmentów więźby – strugane elementy są suche i przygotowane praktycznie do impregnacji preparatami koloryzującymi według gustu inwestora.

Zastosowanie w procesie produkcji oprogramowania komputerowego oraz cyfrowego centrum obróbczego CNC pozwala również na lepszą optymalizację zużycia surowca – co przekłada się na koszt konstrukcji dla zamawiającego. Możliwe jest również wykonanie różnego rodzaju zakończeń – rzeźbień krokwi oraz belek, co często spotyka się z uznaniem inwestorów.

Domy mieszkalne

Budujemy również domy drewniane. Za naszą ofertą przemawia przede wszystkim szybka realizacja, bowiem średni czas wykonania całego budynku to 2 miesiące. Dzięki prefabrykacji można prowadzić budowę również zimą, budynek jest gotów do zamieszkania praktycznie zaraz po zakończeniu budowy. Istotne są przy tym niższe koszty budowy, bowiem krótki realizacji zabezpiecza klienta przed wahaniami cen materiałów i ogranicza koszty związane z prowadzeniem budowy. Naszymi odbiorcami są również firmy wykonawcze – w Polsce i Skandynawii – dla których wykonujemy gotowe prefabrykaty domów, przeznaczone do montażu.

Co jeszcze?

Powyższe możliwości nie wyczerpują opisu bogatej oferty naszej firmy. Jesteśmy bowiem w stanie zrealizować w technologii drewnianej obiekty takie, jak np. hale magazynowe i produkcyjne, a także sklepy, warsztaty, supermarkety, restauracje, hotele, itp. Budujemy też obiekty rolnicze.

Należy również wspomnieć, iż zależy nam na stałej współpracy z firmami wykonawczymi – zwłaszcza ciesielskimi i dekarskimi. Z myślą o nich kończymy właśnie tworzenie specjalnego programu partnerskiego, w których nasi stali klienci ze względu na współpracę oraz uczestnictwo w organizowanych przez nas szkoleniach, będą mogli uzyskać atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz specjalne warunki cenowe naszych konstrukcji. Jesteśmy też zainteresowani nawiązaniem współpracy z firmami, które na nasze zlecenie dokonywałyby montażu naszych konstrukcji.

Przedsiębiorstwo PARTNER Sp. z o.o.
ul. Przyszłości 20
70-893 Szczecin
tel. +48 91 4621 756
fax +48 91 4621 420
biuro konstrukcyjne:
tel. /fax +48 91 4621 720
info@partner.szczecin.pl

5/5 - (1 vote)

Data publikacji: 26 września, 2015

5/5 - (1 vote)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Wit
    środa, 27 maja, 2020

    Obserwuję budowy domów wokół mnie i coraz częściej budowa więźby dachowej trwa moment. Kiedyś trwało to tygodniami a teraz przyjeżdża gotowy materiał odpowiednio pocięty, zabezpieczony, gotowy do montażu. Nie słychać już głośnego cięcia, przycinania a coraz częściej tylko stukot młota na początku a potem szum wkrętarki a więźba nazajutrz jest już skończona. Takie wstępne prefabrykowanie oszczędza czas i kasę. Warto skorzystać.

Podobne artykuły