Porady

Pasma świetlne i ich zastosowanie

Pasma świetlne są to produkty tworzące przeszkloną konstrukcję na dachu budynku, który wymaga dodatkowego doświetlenia. Pasma świetlne umożliwiają zaopatrzenie wnętrza obiektów w światło naturalne. Można je idealnie wpasować do każdego obiektu, ponieważ posiadają możliwość włączenia w moduły i tworzenia dogodnych długości. Pasma świetlne można instalować na dachach o niewielkim nachyleniu, a także doskonale sprawdzają się na dachach płaskich. To rewelacyjne rozwiązanie dla wszystkich pomieszczeń, które nie posiadają okien, a chcemy je doświetlić.

Gdzie instalowane są pasma świetlne?

Pasma świetlne są produktami, które umożliwiają w doskonały sposób na oświetlenie wnętrza danego obiektu (zwykle wielkopowierzchniowego) światłem naturalnym, jeżeli nie ma możliwości w inny sposób. To doskonałe rozwiązanie, które pomaga zadbać o zdrowie oczu osób przebywających w danym obiekcie. Poza tym tego typu instalacje generują duże oszczędności na przyszłość, ponieważ w maksymalnym stopniu minimalizują zużycie światła sztucznego.

Doskonale sprawdzają się w dużych halach przemysłowych, produkcyjnych, magazynach, obiektach sportowych, a także obiektach użytku publicznego. Warto wspomnieć, że tego typu instalacje sprawdzą się również w centrach handlowych, które zapewniają wysoki poziom światła naturalnego. To doskonałe rozwiązanie szczególnie w przypadku obiektów o dużych powierzchniach. Bardzo ciekawym rozwiązaniem w ostatnim czasie jest instalacja pasm świetlnych z klapami dymowymi, które dodatkowo wpływają na ochronę przeciwpożarową danego obiektu.

Należy dodać, że dodatkowym elementem każdego pasma świetlnego mogą być klapy dymowe oraz przewietrzające, w których stosuje się napęd elektryczny i pneumatyczny.

Czym wyróżniają się pasma świetlne?

Pasma świetlne są niezwykle funkcjonalnymi produktami, które wpływają pozytywnie na środowisko, także budżet inwestora. Dodatkowo warto wspomnieć, że są to produkty wykonywane w nowoczesnych technologiach, spełniające wszystkie europejskie normy, szczególnie z zakresu bezpieczeństwa i przeciwpożarowe. Warto wspomnieć o zastosowaniu przy ich użyciu technologii NRO KERA fire protect, która stanowi doskonałą ochronę przeciwpożarową i zapobiega rozprzestrzenianiu się ognia w razie pożaru.

Należy podkreślić, jak istotne są systemy w nich montowane, ponieważ pasma świetlne produkowane są również z klapami przewietrzającymi, które zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza, a także wentylację, co wpływa na właściwe utrzymanie temperatury w danym budynku.

Z czego wykonywane są pasma świetlne?

Pasma świetlne są to produkty wysokogatunkowe, wykonane z wypełnieniem z poliwęglanu wielokomorowego z zastosowaniem filtru UV. Jest wykonywany w systemie profili aluminiowych. Warto dodać, że wypełnienie z płyt poliwęglanowych wielokomorowych może być wykonane w odcieniu mlecznym, bądź bezbarwnym, ewentualnie w systemie łączonym.

Podstawa każdego pasma świetlnego wykonywana jest z blachy stalowej ocynkowanej o wysokości od 150 do 750 milimetrów. Każdą podstawę można ocieplić od zewnątrz np. styropianem bądź wełną mineralną, albo dowolnym materiałem izolacyjnym. Pasma świetlne są produktem wodoodpornym oraz odporny na uderzenia i obciążenia, dzięki czemu niezależnie od warunków atmosferycznych czy różnych sytuacji mogą posłużyć bezawaryjnie przez dziesiątki lat.

Jak można zauważyć, pasma świetlne to doskonałe rozwiązanie dla dużych obiektów, w których nie ma możliwości zainstalowania okien, a chcemy je rozświetlić światłem naturalnym. Jeśli jesteś zainteresowany tematyką pasm świetlnych, warto odwiedzić stronę https://calmtec-rooflights.pl/pasma-swietlne/ i dowiedzieć się więcej.

Artykuł sponsorowany

5/5 - (2 votes)

Data publikacji: 30 stycznia, 2024

Autor:

5/5 - (2 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły