Okna dachowe

Pasy transportowe Roto Kurt i pasy do przenoszenia Roto Karl w trosce o komfort i bezpieczeństwo pracy

Zawód dekarza nie należy do najłatwiejszych. Praca na wysokości, często w zmiennych warunkach atmosferycznych, w pyle, hałasie i wymuszonej pozycji, to nie lada poświęcenie. Jeżeli dodamy do tego duży wysiłek fizyczny podczas przenoszenia ciężkich materiałów i narzędzi, to lista niebezpiecznych czynników i tak będzie niepełna.

Pasy transportowe Roto Kurt
Pasy transportowe Roto Kurt

Pełna kontrola podczas transportu okna – pasy transportowe Roto Kurt

Firma Roto od wielu lat stara się wprowadzać na rynek produkty, które przyśpieszają i ułatwiają pracę dekarzom. Okna dachowe Roto posiadają fabrycznie zamontowane kątowniki montażowe, folię paroizolacyjną i Termo-blok WD, a ich oblachowanie mocowane jest beznarzędziowo na tzw. „clik”. Montaż tych okien jest bezpieczny, łatwy i szybki. Obserwując trendy panujące na rynku budowlanym, nie trudno zauważyć, że inwestorzy coraz chętniej kupują okna o dużych rozmiarach, wyposażone w 3-szybowe pakiety szklące. Takie okno waży kilkadziesiąt kilogramów, a jego transport i montaż stają się dużym wyzwaniem dla ekipy pracującej na dachu. Konstruktorzy z Roto dostrzegli ten problem i wprowadzili nowe udogodnienia dla dekarzy. Okna dachowe Designo R6 i R8 Quadro zostały wyposażone w fabrycznie zamontowane pasy transportowe Roto Kurt, wykonane z bardzo wytrzymałego materiału. Solidnie przymocowane do ościeżnicy okna są w stanie bezpiecznie utrzymać i przenieść nawet najcięższe okna. Wykorzystując dźwig budowlany lub dźwig HDS zamontowany na samochodzie dostawczym, możemy bez wysiłku, szybko i co najważniejsze bezpiecznie osadzić okno w przygotowanym wcześniej miejscu. Warto przy tym zauważyć, że okno montujemy kompletne, bez konieczności demontażu skrzydła. Montaż trwa kilka minut, a ciężką pracę wykonuje za nas maszyna.

Pasy do przenoszenia Roto Karl
Pasy do przenoszenia Roto Karl

Doskonała funkcjonalność – pasy do przenoszenia Roto Karl

Nie na każdej budowie możemy liczyć na pomoc dźwigu. W takiej sytuacji Roto proponuje kolejne rozwiązanie. Pasy do przenoszenia Roto Karl odciążają kręgosłup, umożliwiając przeniesienie ciężaru okien Roto Designo R6/R8 Quadro na ramiona i nogi, gdzie znajdują się dwie najsilniejsze partie mięśni. Dzięki Roto Karl, plecy nie są napięte, a obiema rękami można chronić okno podczas transportu przed przechyleniem i zderzeniami. Opracowane przez Roto rozwiązania przyspieszają pracę oraz ułatwiają transport i montaż okien dachowych, dbając przy tym o bezpieczeństwo pracy i zdrowie dekarza.

4.9/5 - (46 votes)

Data publikacji: 18 listopada, 2019

Autor:

4.9/5 - (46 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Artur
    poniedziałek, 18 listopada, 2019

    transportować okna można na wiele sposobów, lepszych lub gorszych jednak skoro producenci zauważyli, że można robić to lepiej to dlaczego nie. bezpieczeństwo pracownika jest najważniejsze, a po drugie to materiał, bo klient zapłacił i szkoda byłoby uszkodzić podczas wnoszenia. dzięki prostym rozwiązaniom praca staje się łatwiejsza.

  2. Kalka
    wtorek, 19 listopada, 2019

    Jak to dobrze, że ktoś pomyślał o tym, żeby wszystko przygotować wcześniej a montaż będzie trwał tylko kilka minut. Dzięki temu nie mamy długo bałaganu w domu.

Podobne artykuły