Pokrycia dachowe

Perfekcyjne krycie dachu

Firma Dekan z Gliwic Andrzeja Szerszenia zajmuje się szeroko rozumianym dekarstwem i blacharstwem oferując również kompleksowe usługi związane z dachami na budynkach jedno- i wielorodzinnych oraz użyteczności publicznej.


W szczególności firma Dekan świadczy usługi w zakresie krycia dachów łupkiem naturalnym, wykonywania izolacji termicznej dachu, układania pokryć dachowych oraz tarasowych z pap termozgrzewalnych i płynnych membran. Oprócz tego przedsiębiorstwo jest w stanie ułożyć pokrycie z dachówki niezależnie od typu łącznie z przygotowaniem i montażem obróbek blacharskich głównie z blach firmy Rheinzink. Wykonywane są pokrycia nowych dachów oraz konserwacje i remonty budynków już istniejących, zazwyczaj w oparciu o materiały powierzone. Dużym uznaniem cieszy się również usługa kompleksowego przeglądu dachu.
Wychodząc z założenia, że dobrą firmę wyróżnia specjalizacja w określonych pracach to firma wykonuje głównie „łupkowe” pokrycia dachowe wraz obróbkami blacharskimi i systemami odprowadzenia wody z dachu. Jednak oczywiście ma możliwości techniczne i odpowiednie zasoby ludzkie do tego, aby wykonać więźbę dachową i szereg innych robót budowlanych. Andrzej Szerszeń korzysta przy tym z najlepszych dostawców i tartaków, oraz z dobrych firm wykonawczych i fachowej myśli technicznej.
Perfekcyjne krycie dachu

W Polsce i zagranicą

Firma Dekan pomimo tego, że jej siedziba mieści się w Gliwicach to usługi są raczej rzadko wykonywane w tym mieście i jego okolicach. Wiele zleceń jest realizowanych również poza granicami Polski, między innymi na Ukrainie, wykonując tam pokrycia dachowe na dużych obiektach. Szereg inwestycji zrealizowanych przez przedsiębiorstwo bazuje na łupku jako pokryciu dachowym, dostarczanym przez firmę Pizarras Polska. Oprócz tego, jak podkreśla Andrzej Szerszeń, inwestorzy bardzo często decydują się na krycie dachówką karpiówką różnych producentów. W dużej mierze wynika to z możliwości uzyskania bardzo ciekawych konstrukcji o wysokim poziomie walorów estetycznych. Wole oko czy kosz dachowy „na miękko” to tylko najważniejsze z nich.

Perfekcyjne krycie dachu Perfekcyjne krycie dachu Perfekcyjne krycie dachu

Poprawiamy po tych, co robią tanio i szybko

Właściciel firmy podkreśla, że bardzo często klienci zwracają się o wykonanie poprawek zwłaszcza w odniesieniu do przeciekających połączeń kominów z dachem, bowiem wielu wykonawców nie ma pojęcia, jak zrobić prawidłową obróbkę blacharską, nie wspominając już o warstwie wstępnego krycia. Tylko nieliczne firmy biorące udział w szkoleniach potrafią poradzić sobie z wykonaniem prac blacharskich, reszta nie wykonuje opierzeń kominów, lecz bazuje na gotowych tanich taśmach. Prace w tym zakresie są więc niewłaściwie wykonane nie tylko pod względem jakości robót, ale również jakości taśm.
Poprawiamy po tych, co robią tanio, szybko i niesolidnie – dodaje Andrzej Szerszeń.
O tym, że opisywana firma realizuje usługi na najwyższym poziomie świadczy fakt, że inwestorzy zwracają się do Andrzeja Szerszenia z przysłowiowego „polecenia”. Szeroki zakres robót prowadzonych przez Dekan sprawia, iż poleca tą firmę wielu dostawców pokryć dachowych i projektantów. Dekarstwo to zawód dla ludzi ambitnych, który kompensuje w sobie szerokie spektrum wiedzy z wielu dziedzin, matematyka fizyka czy geometria wykreślna to tylko część z nich. Mottem które towarzyszy dekarzom to słowa dziadka założyciela firmy „…dobry but i dobra czapka…” czyli dobry fundament i dobry dach. Znakiem firmowym firmy jest czterolistna koniczynka, stąd nazwa obiektów Domy pod koniczynką, którą to wycina z łupka szef firmy i wraz z inwestorami montuje jako ostatni element na dachu.
Perfekcyjne krycie dachu
W przypadku takich pokryć dachowych jak np. łupek naturalny potencjalni wykonawcy poddawani są szczególnej weryfikacji głównie poprzez spotkania, w tym wyjazdowe połączone z oględzinami obiektów referencyjnych. Jednak coraz częściej zdarza się, że na takie dachy trafiają ludzie, którzy z kamieniem mają niewiele wspólnego. Bardzo często są to dekarze po weekendowych kursach wraz z certyfikatami różnych akademii dekarskich. Tacy wykonawcy psują rynek szlachetnego materiału. Nikt nie chce „terminować” jak to bywało kiedyś i uczyć się z pokorą zawodu, który wymaga od człowieka charyzmy i ambicji, tylko od razu staje się mistrzem. Jest złe podejście do naszego szlachetnego zawodu skupiającego kompendium wiedzy w szerokim pojęciu. Bo każdy dach wymaga pokory. Dużej pokory.
Perfekcyjne krycie dachu
Dekan Usługi Dekarsko-Blacharskie
Andrzej Szerszeń

ul. Dzierżona 73, 44-100 Gliwice
tel. 601 202 083
e-mail: dekan@poczta.onet.pl
www.lupekdachowy.com

4.7/5 - (13 votes)

Data publikacji: 19 kwietnia, 2017

Autor:

4.7/5 - (13 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Roman
    wtorek, 16 czerwca, 2020

    Dach jest ozdobą domu ale równocześnie jedną z najważniejszych składowych bezpiecznego domu. Powierzenie jego montażu amatorom to strzał w we własną stopę. Kłopoty pojawią się niebawem. Trzeba korzystać tylko z renomowanych dokładnie sprawdzonych fachowców. Podobnie z materiałem pokrycia dachu. Nie warto zbytnio oszczędzać. To inwestycja na lata.

Podobne artykuły