Obróbka komina

Piastek: gotowe obróbki blacharskie komina

Komin jest jednym z najbardziej newralgicznych miejsc na dachu. To w miejscu jego połączenia z połacią najczęściej pojawiają się przecieki. Jednym ze sprawdzonych sposobów na uniknięcie tego problemu, jest obłożenie komina blachą. Firma Piastek, specjalizująca się w produkcji gotowych obróbek blacharskich, po mistrzowsku wykonuje tego typu elementy do własnego montażu. Dają one gwarancję szczelności, a do tego zachwycają precyzyjnym wykonaniem i wysokiej klasy estetyką.

Dla ochrony przed niszczycielskim działaniem wody

W przeciwieństwie do cegły, blacha jest w stanie ochronić komin przed wodą. Dlatego też obudowanie komina blachą jest obecnie tak często stosowaną praktyką. Komin pokryty cegłą klinkierową, choć wygląda również bardzo estetycznie, w dłuższej perspektywie pod wpływem niesprzyjających warunków atmosferycznych, może przysporzyć właścicielowi budynku problemów. Wiadomo bowiem, że słabym ogniwem takiego pokrycia są fugi, które pod wpływem deszczu mogą zostać wypłukane, a mróz może sprawić, że popękają. W obu tych przypadkach dojdzie do powstania nieszczelności, które skutkować będą zawilgoceniem całej konstrukcji komina. Ze wszystkich dostępnych rozwiązań, obróbka komina z blachy daje największą gwarancję szczelności, zabezpieczając komin przed destrukcyjnym działaniem wilgoci i zapewniając mu dłuższą trwałość.

Komin obudowany blachą to czysta elegancja

Komin jest tym elementem dachu, który góruje nad całym budynkiem. Jest niczym przysłowiowa kropka nad i. Od tego jaki kunszt mają w rękach dekarze wykonujący obróbkę zależy ostateczny wizualny efekt dachu, a nawet całego domu. Dlatego tak ważne jest, żeby powierzyć ten istotny detal wykwalifikowanej firmie dekarskiej, która posiada duże doświadczenie w wykonywaniu obróbek dekarskich.

Piastek: gotowe obróbki blacharskie komina

Gotowa obróbka blacharska komina

Bardzo korzystnym rozwiązaniem jest zamówienie gotowej obróbki blacharskiej komina. Mistrzostwo w wykonaniu tego elementu należy niewątpliwie do firmy Piastek. Zakład Tomasza Piestrzyńskiego, od lat specjalizujący się w produkcji gotowych obróbek dekarskich na rąbek stojący, jest w stanie wyprodukować obróbkę na dowolny wymiar i kąt dachu od 0 do 55 stopni. Obróbka wykonana zostanie z dwóch części, przy czym przednia część zakończona jest samoprzylepną taśmą aluminiową 3D do uformowania na pokrycia faliste (dachówkę, blachodachówkę itp.). Montaż polega na wsunięciu górnej części w dolną i zamontowaniu listwy kominowej, która znajduje się w zestawie.
Firma Piastek wykonuje obróbki do każdego rodzaju pokrycia dachowego, używając do tego celu materiałów takich jak blacha stalowa powlekana, blacha aluminiowa Prefa, blacha tytanowo-cynkowa Rheinzink, a także z materiałów powierzonych przez klienta. Obróbki oferowane są w bogatej kolorystyce RAL.

Piastek: gotowe obróbki blacharskie komina

Krótkie terminy, możliwa wysyłka

Firma Piastek Tomasza Piestrzyńskiego ma swoją siedzibę w Rudnikach (województwo śląskie, okolice Częstochowy), jednak w przypadku zamówienia gotowej obróbki z odległej części kraju, możliwa jest wysyłka. Czas produkcji obróbki komina wynosi 5 dni roboczych.
Wycena możliwa jest po nadesłaniu rysunku komina wraz z naniesionymi na niego wymiarami, a także po wyborze materiału, z którego ma zostać wykonana obróbka. Wycenę oraz dodatkowe informacje uzyskać można w firmie.

PIASTEK TOMASZ PIESTRZYŃSKI
ul. Grzybowska 22, 42-240 Rudniki
+48 609 789 090
e-mail kontaktowy: biuro@piastek.pl

5/5 - (3 votes)

Data publikacji: 21 maja, 2024

Autor:

5/5 - (3 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły