Na rynku

Piękna stal

Już w marcu tego roku (11-14 marca 2014), podczas targów BUDMA, zaprezentowana zostanie bogata oferta sektora konstrukcji stalowych. Branżę reprezentować będą najbardziej liczące się na rynku firmy, wśród których nie zabraknie także członków Polskiej Izby Konstrukcji Stalowych.

Współczesne budynki o niezwykłych kształtach, ukryte pod płaszczykiem szkła nadającego im elegancji, u jednych budzące podziw, u innych wywołujące kontrowersje, w głównej mierze oparte są na konstrukcjach stalowych. To właśnie dzięki konstrukcjom stalowym nadawane są finezyjne kształty, które zmieniają wygląd naszych miast, a w wielu wypadkach zapisują się w kartach historii, stanowiąc budowle rozpoznawalne na całym świecie. Co powoduje, że na naszych oczach rosną coraz wyższe, coraz ciekawsze budowle oparte na stali i szkle? Odpowiedź jest stosunkowo prosta: bezpieczeństwo, trwałość i estetyka. Nie bez znaczenia jest również wszechstronność stali jako materiału budowlanego, lekkość konstrukcji oraz szybkość montażu. Cztery targowe dni w Poznaniu będą zatem doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy na temat nowoczesnych rozwiązań technologicznych proponowanych przez producentów i wykonawców konstrukcji stalowych. To także możliwość bezpośrednich rozmów biznesowych czy też porównania oferty rynkowej w jednym miejscu i czasie.

BUDMA merytorycznie

Po raz pierwszy podczas targów BUDMA odbędzie się konferencja organizowana przy współpracy z Polską Izbą Konstrukcji Stalowych pt. „Konstrukcje Stalowe Trwałe i Piękne”. Konferencja, która odbędzie się trzeciego dnia targów (13 marca), podejmie m.in. tematy związane z potencjałem polskiej branży konstrukcji stalowych, antykorozji, mostów i wiaduktów ze stali czy także technologii gięcia stali. Ciekawie zapowiada się również referat, który przeprowadzi firma Zeman Hale-Dachy-Fasady pt. „Konstrukcja budynku wysokiego – a może jednak stalowa?”, która realizowała projekty w Polsce jak i zagranicą, m.in. Złote Tarasy w Warszawie czy zadaszenie dziedzińca Visconti w paryskim Luwrze. Zeman HDF przedstawi swoje realizacje, ale również opowie o ciekawości ludzi je tworzących, o otoczeniu, w którym pracują i narzędziach, jakimi pracują.

5/5 - (4 votes)

Data publikacji: 26 marca, 2014

Autor:

5/5 - (4 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły