Na rynku

Pierwsze Targi Cieśli Chochołów 2017

Na terenie pensjonatu Chochołowskie Zacisze odbyły się pierwsze w historii Targi Cieśli – Chochołów 2017. Zmaganiom zawodników towarzyszyły prezentacje lokalnych firm oraz pokazy ciesielskie, a na odwiedzających czekało wiele atrakcji, zarówno dla dorosłych jak i dzieci i młodzieży.

Ogólnopolskie Targi Cieśli Chochołów 2017

Impreza rozpoczęto uroczystą Eucharystią w kościele p.w. świętego Jacka w Chochołowie, po której nastąpiło oficjalne otwarcie targów. Podczas uroczystości otwarcia głos zabrali poseł na Sejm RP Edward Siarka, starosta powiatu nowotarskiego Krzysztof Faber, wójt gminy Czarny Dunajec Józef Babicz a także gospodarz i inicjator targów Józef Zborowski.

Na trzy dni przygotowano wiele atrakcji dla odwiedzających, zarówno dla dorosłych jak i dzieci i młodzieży. W piątek odbyły się pokazy ciesielskie oraz kontynuowano budowę domu z bali. Sobota była dniem rywalizacji cieśli oraz msorzy (mechoptyków), którzy zmierzyli się w zawodach. Pogoda w drugim dniu imprezy, odbywającej się w pobliżu Chochołowskiego Zacisza zupełnie inna niż podczas piątkowych wydarzeń. Na termometrze było kilkanaście stopni mniej i niemal przez cały czas padał deszcz i mżawka. Mimo to przybyło wiele osób, które postanowiły obejrzeć ekspozycje wystawców oraz zawody cieśli i msorzy.

Targi Cieśli Chochołów 2017

Zawody rozpoczęły indywidualne zmagania cieśli. Później do rywalizacji stanęli msorze, po czym nastąpiła rywalizacja zespołowa w budowaniu szczytu. Poczynania specjalistów oceniała komisja, przyznając zawodnikom punkty. Ostatnia konkurencja wywołała wiele emocji, ponieważ mógł w niej wystartować każdy uczestnik oraz odwiedzający Targi Cieśli 2017. Była to rywalizacja w biegu wraz z wbijaniem siekierką dziesięciu gwoździ. Najwięcej oklasków zebrały dwie uczestniczki zawodów. Ogłoszenie wyników nastąpiło podczas niedzielnej Rózcki. Ponadto odbyły się pokazy piaskowania i piankowania. Ostatnim akordem chochołowskich targów było uhonorowanie zwycięzców zawodów oraz wręczenie nagród dla najlepszych produktów targów.

Targi Cieśli Chochołów 2017 to przede wszystkim prezentacja firm lokalnych, ale w imprezie biorą również udział firmy spoza regionu, które eksponują swoje produkty i usługi. Prezentacjom wystawców towarzyszą pokazy rzeźbiarstwa, snycerstwa oraz kowalstwa artystycznego. Sponsorzy oraz partnerzy przygotowali mnóstwo atrakcji – na odwiedzających czekało też wiele gadżetów oraz nagród w konkursach.
 Targi Cieśli Chochołów 2017
Organizatorem targów jest firma Blach-Bud oraz Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, patronat honorowy nad imprezą objęli Wiceminister Finansów Wiesław Janczyk i Starosta Powiatu Nowotarskiego Krzysztof Faber. Więcej na stronie: www.targiciesli.pl
5/5 - (2 votes)

Data publikacji: 6 września, 2017

Autor:

5/5 - (2 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły