Elektronarzędzia

Pilarka ISC 240 Festool do materiałów izolacyjnych

Pilarka ISC 240 Festool z akumulatorem 18V jest przeznaczona zarówno do obróbki elastycznych materiałów izolacyjnych, czyli włókien mineralnych i naturalnych, jak i płyt poliuretanowych, polistyrenowych oraz twardych włókien mineralnych.


To ergonomiczne i lekkie  narzędzie tnie materiały izolacyjne szybko i dokładnie. Ponadto unikatowe zespoły tnące, mocny silnik EC-TEC i wydajne akumulatory znacząco zwiększają jego wytrzymałość i – co równie istotne – komfort pracy.
To system do obróbki materiałów izolacyjnych, jakiego do tej pory nie było – zwraca uwagę Sławomir Trojan, trener w Festool Polska. Pilarka doskonale się sprawdza, nawet jeśli mamy do czynienia z trudnymi do cięcia elastycznymi materiałami izolacyjnymi z włókien naturalnych, jak miękkie włókna drzewne lub konopne. Dzięki niej obróbka jest szybsza, co z kolei sprawia, że materiały te staną się bardziej interesujące dla rzemieślników i klientów – dodaje.

Pilarka ISC 240 Festool

O wyjątkowości urządzenia przesądza jego wszechstronność: dzięki brzeszczotowi o szlifie falistym jest idealne do obróbki elastycznych materiałów izolacyjnych, jak wełna mineralna i włókna naturalne.

Fot. 2. Brzeszczot o zębie rozwartym nadaje się do szybkiego, dokładnego i mobilnego cięcia PUR/ PIR (twardej pianki poliuretanowej) oraz płyt z polistyrenu (240 i 350 mm). Pilarka do materiałów izolacyjnych.

Fot. 2. Brzeszczot o zębie rozwartym nadaje się do szybkiego, dokładnego i mobilnego cięcia PUR/ PIR (twardej pianki poliuretanowej) oraz płyt z polistyrenu (240 i 350 mm).

Płyty z poliuretanu i polistyrenu oraz twardą wełnę mineralną należy ciąć przy użyciu brzeszczotu z zębem rozwartym i stołu przystawkowego. Oba brzeszczoty dostępne są w dwóch rozmiarach: 240 i 350 mm głębokości cięcia. Faliste ostrze umożliwia cięcie materiałów izolacyjnych, a równocześnie minimalizuje ilość pyłu.
Za pomocą adaptera do odsysania do narzędzia można podłączyć odkurzacz mobilny, poprawiając komfort pracy – podkreśla Sławomir Trojan. Pilarki mieczowe Univers SSU 200 i IS 330 to specjalistki od twardych materiałów izolacyjnych z włókien drzewnych oraz płyt z poliuretanu i polistyrenu. Wyposażona w akumulatory ISC 240 doskonałe uzupełnia asortyment Festool, umożliwiając obróbkę elastycznych materiałów z włókien mineralnych i naturalnych (o głębokości cięcia do 350 mm).
Pilarka ta będzie oferowana z pakietem Service all inclusive. Na rynku pojawi się w maju.

Akumulatorowa pilarka ISC 240 Festool do materiałów izolacyjnych – dane techniczne

18 V
Liczba skoków roboczych 3000 min-1
Głębokość cięcia 240 mm i 350 mm
Skok 26 mm
Przyłącze do odsysania pyłu Ø 27 mm
Ciężar 2,5 kg z akumulatorem standard (5,2 Ah)
2,3 kg z akumulatorem compact (3,1 Ah)
1,8 kg bez akumulatora

Więcej informacji znajduje się na stronie www.festool.pl

www.festool.pl/ciesielstwo

4.9/5 - (20 votes)

Data publikacji: 23 kwietnia, 2018

Autor:

4.9/5 - (20 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły