Elektronarzędzia

Pilarka łańcuchowa ZSX Ec HM firmy MAFELL

Kombinacja, która wcześniej była nie do pomyślenia! Głębokość cięcia do 400 mm i doskonały przekrój – osiągnięty dzięki specjalnemu łańcuchowi z zębami pokrytymi węglikami spiekanymi i wysokowydajnemu silnikowi CUprex. W ten sposób pilarka łańcuchowa ZSX Ec spełnia wszystkie wymagania dzisiejszych nowoczesnych pilarek.


Wdrożono tu bardzo użyteczne rozwiązania. Jest to m.in. zewnętrzna obsługa naciągu łańcucha, podwójnie łożyskowana prowadnica łańcucha, wzmocniona płyta podstawy pilarki i ochrona przed wyrywaniem dla uzyskania idealnego cięcia.
Podobnie jak wszystkie pilarki ciesielskie firmy MAFELL, ZSX Ec współpracuje z systemem szyn prowadzących, które są dostępne w długościach od 80 cm do 310 cm w jednym kawałku. Przy dłuższych elementach można użyć łącznik do szyn.

Najwyższa jakość cięcia z pilarką łańcuchową ZSX Ec. Pilarka łańcuchowa ZSX Ec HM firmy MAFELL

Najwyższa jakość cięcia z pilarką łańcuchową ZSX Ec.

Silnik o wysokiej wydajności

Pilarka łańcuchowa wyposażona jest w wysokowydajny silnik CUprex o mocy 3000 W, zoptymalizowaną elektronikę cyfrową i nowo opracowaną technologię sterowania.
Moduł elektroniczny zapewnia łagodny rozruch, redukuje prędkość pod obciążeniem i chroni silnik przed przeciążeniem mierząc nie tylko temperaturę, ale również natężenie prądu. Pilarka wyposażona jest również w płynną regulację prędkości skrawania, co umożliwia obróbkę różnych materiałów począwszy od litego drewna poprzez materiały izolacyjne, laminowane belki a skończywszy na płytach kompozytowych.
Powietrze chłodzące silnik wydmuchuje wióry, które powstają w czasie cięcia, dzięki temu zapewniona jest dobra widoczność wskaźnika linii cięcia i czyste miejsce pracy.

Czytelna skala z blokadą na typowych kątach cięcia. Pilarka łańcuchowa ZSX Ec HM firmy MAFELL

Czytelna skala z blokadą na typowych kątach cięcia.

Ergonomia

Idealnie umiejscowione, miękki uchwyty oraz niska waga maszyny (14 kg) zapewniają maksymalny komfort użytkownika. Wyłącznik z wbudowanym zabezpieczeniem przed ponownym włączeniem znajduje się na tylnej rączce. Pilarka jest tak przystosowana, że bez problemu pracować na niej mogą zarówno osoby prawo jak i leworęczne.

Obustronne nastawianie kąta cięcia

Pilarkę łańcuchową ZSX Ec można położyć do kąta 60° po obu stronach. Pozwala to na wykonywanie precyzyjnych cięć skośnych. Bardzo czytelna skala jest łatwa do odczytania, a standardowe kąty pochylenia -45° / 0° / 45° mogą być szybko i łatwo nastawione dzięki funkcji blokowania.
W przypadku cięcia seryjnego (kilku-kilkunastu belek ułożonych w rzędzie) prowadnica łańcucha może być odchylona do tyłu o 10°. Ułatwia to prowadzenie maszyny na wprost, w szczególności przy przejściu z jednej krokwi do drugiej.
Automatyczny system smarowania łańcucha z regulacją prędkości wypływu oleju zapobiega jego wyciekowi na drewno.

Idealnie usytuowany, miękki uchwyt zapewnia komfort użytkownika w czasie pracy. Pilarka łańcuchowa ZSX Ec HM firmy MAFELL

Idealnie usytuowany, miękki uchwyt zapewnia komfort użytkownika w czasie pracy.

Zastosowanie:

 • cięcie wzdłużne i poprzeczne,
 • cięcie pod kątem do 60°,
 • zacięcie kulawek do kąta 60°,
 • ogólne prace ciesielsko-stolarskie.

Pilarka łańcuchowa ZSX Ec – dostępne wersje

Pilarka łańcuchowa ZSX Ec dostępna jest w 3 wersjach wyposażenia w zależności od tego, jaki łańcuch do cięcia wybierzemy.

 • pilarka łańcuchowa ZSX Ec / 400 HM,
 • pilarka łańcuchowa ZSX Ec / 400 Q,
 • pilarka łańcuchowa ZSX Ec / 260 HM.

Specjalny łańcuch z węglikiem spiekanym typu HM dostępny jest w 2 długościach: 400 i 260 mm.
Daje on czysty przekrój cięcia porównywalny do cięcia pilarką tarczową. Natomiast pilarka z prowadnicą 400 cm jest jeszcze dostępna w sprzedaży z normalnym łańcuchem typu Q do cięcia poprzecznego, kiedy czystość przekroju nie jest konieczna.

Nowość

Wszystkie maszyny po zarejestrowaniu na stronie lub u dystrybutora są objęte 3-letnią gwarancją.
Na maszyny zakupione od 1 stycznia 2018 r. obowiązuje nowa gwarancja MAFELL-Complete. Gwarancja obejmuje wszystkie zużywające się części zamienne. Należą do nich akumulatory, a także łożyska kulkowe, pierścienie uszczelniające, przełączniki i szczotki węglowe (za wyjątkiem osprzętu i materiałów eksploatacyjnych, a także nie dotyczy ciągłej pracy przemysłowej). Centralny serwis gwarancyjny w Polsce zapewnia firma ANDREMA – MAFELL Center Service Polska w Poznaniu.
Gwarancja MAFELL – Complete jest całkowicie bezpłatna! Wymaga jedynie rejestracji w ciągu 30 dni od daty zakupu na mafell-garantie. de albo bezpośrednio u dystrybutora.

Pilarka łańcuchowa ZSX Ec HM firmy MAFELL – dane techniczne:
ZSX Ec / 260 ZSX Ec / 400
Głębokość cięcia 260 mm 400 mm
Głębokość cięcia przy kącie 45° 184 mm 282 mm
Głębokość cięcia przy kącie 60° 130 mm 199 mm
Zakres kątów cięcia -60° do + 60° -60° do + 60°
Prędkość obrotowa 3.000 – 6.000 1/min 3.000 – 6.000 1/min
Pobór mocy 3.000 W 3.000 W
Ciężar 13,9 kg 14,6 kg

Więcej informacji na www.mafell.pl

4.9/5 - (34 votes)

Data publikacji: 17 marca, 2018

Autor:

4.9/5 - (34 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. Jacek
  czwartek, 28 maja, 2020

  jeśli cięcie grubego drewna to tylko pilarka łańcuchowa. ten sprzęt daje wiele możliwości cięcia w różnych kątach i różnych długościach. moc pilarki, jak ktoś nie ma to warto kupić Mafell.

Podobne artykuły