Elektronarzędzia

Pilarka strunowa MAFELL DSS 300 cc do cięcia płyt izolacyjnych

Firma MAFELL oferuje pilarkę strunową DSS 300 cc do cięcia zarówno sprężystych, jak i elastycznych płyt izolacyjnych wykonanych z włókna drzewnego do grubości 30 cm. Precyzja cięcia i dokładne dopasowanie przynosi w efekcie poprawę izolacji, wyeliminowanie mostów termicznych oraz brak uszkodzeń struktury materiału izolacyjnego.

Pilarka strunowa DSS 300 cc

Pilarka strunowa DSS 300 cc

Ekologia

W dzisiejszych czasach wysoka świadomość dotycząca środowiska naturalnego wpływa na wymagania z zakresu nowoczesnego budownictwa. Wzrastające we wszystkich dziedzinach życia znaczenie stosowania produktów naturalnych rodzi też w budownictwie pytania o ekologiczność rozwiązań technicznych: budownictwo jest coraz silniej włączane do zagadnień naturalnego obiegu surowców. Wyjaśnia to renesans stosowania drewna i materiałów drewnopochodnych.

Płyty z włókien drzewnych znajdują zastosowanie w budownictwie drewnianym np. przyocieplaniu ścian czy dachu, w stropie (ocieplenie ostatniej kondygnacji) oraz podłodze (ochrona akustyczna). A skuteczna izolacja termiczna to przede wszystkim dobry materiał izolacyjny. Natomiast obecne przepisy dotyczące oszczędności energii napędzają trend w kierunku używania coraz to grubszych materiałów izolacyjnych. Ale cięcie przyjaznych dla środowiska izolacji z włókna drzewnego przy użyciu konwencjonalnych narzędzi jest niezwykle trudne i czasochłonne.

Brak dokładności wymiarowej może prowadzić do powstawania mostów termicznych, słabej izolacji i wad jakościowych, co z kolei może skłonić klientów do składania roszczeń gwarancyjnych. Pracochłonne rozwiązania alternatywne, takie jak instalacja dwóch cieńszych warstw płyt nie są szczególnie skuteczne.
Dlatego innowacyjne rozwiązania wcielone w pilarce strunowej DSS 300 cc stanowią zupełnie nowe podejście do precyzyjnych, czystych i wydajnych metod pracy.

Firma MAFELL oferuje unikalny system do cięcia zarówno sprężystych, jak i elastycznych płyt izolacyjnych wykonanych z włókna drzewnego do grubości 30 cm. Precyzja cięcia i dokładne dopasowanie przynosi w efekcie poprawę izolacji, wyeliminowanie mostów termicznych oraz brak uszkodzeń struktury materiału izolacyjnego.

Aluminiowe nogi są wkładane w otwory w podstawie stołu zapewniając idealną powierzchnie roboczą w każdej sytuacji

Aluminiowe nogi są wkładane w otwory w podstawie stołu zapewniając idealną powierzchnie roboczą w każdej sytuacji

Wszystkie komponenty są przechowywane wewnątrz stołu, aby ułatwić transport

Wszystkie komponenty są przechowywane wewnątrz stołu, aby ułatwić transport

Pilarka strunowa DSS 300 cc

Nowa pilarka strunowa DSS 300 cc firm MAFELL to czysta technologia. Perfekcyjne połączenie innowacyjnych elementów, tj. struna tnąca, karbonowy klin prowadzący i wybierak wiórów sprawia, że cięcie jest wykonane czysto i precyzyjnie.

Pilarka jest bardzo lekka (8,25 kg), a jednocześnie bardzo sztywna dzięki specjalnemu klinowi prowadzącemu zrobionemu z karbonu. Do tej pory materiał ten był używany przede wszystkim w dziedzinie sportów ekstremalnych, przy konstrukcji bolidów Formuły 1 bądź rowerów. Dzięki temu maszyna pozwala na uzyskanie wcześniej niespotykanej precyzji cięcia, a jej niski ciężar zapewnia optymalną obsługę.

Kolejnym innowacyjnym elementem pilarki DSS 300 cc jest unikalna struna tnąca, która ma naprzemiennie umieszczone paciorki tnące i elementy napędu, które wchodzą w kieszenie w specjalnie zaprojektowanym kole pasowym. Na dole i na górze koła znajdują się wybieraki, które zapobiegają gromadzeniu się pyłu i zapewniają płynną pracę struny tnącej, a podwójny pasek zębaty wybieraka usuwa powstający pył i wióry z rzazu po przejściu pilarki zwiększając ich odciąg i precyzję skrawania.

Automatyczny naciąg struny tnącej zapewnia ciągłe naprężenie i doskonałą jakość cięcia – bez konieczności ręcznej regulacji. Pilarka umożliwia cięcie płyt izolacyjnych o grubości do 30 cm. Materiał również można obrabiać pod kątem do 60°, a dodatkowo klin prowadzący oraz struna tnącą mogą zostać odchylone do tyłu do kąta 45° pozwalając przykładowo na przycinanie materiału pod wycięcia przy oknach dachowych albo przy kominie.

To nie wszystko – pilarką DSS 300 cc można ciąć również z wolnej ręki w każdym kierunku bez żadnych ograniczeń. Wystarczy tylko zdemontować wybierak wiórów poprzez opuszczenie rolki prowadzącej i zdjęcie podwójnego paska zębatego. Pilarką DSS 300 cc można ciąć nie tylko płyty izolacyjne wykonane z włókna drzewnego, ale również płyty ze styropianu EPS, styroduru XPS i twardej pianki PUR (bez podkładu).

"<yoastmark

W pilarce strunowej DSS 300 cc można płynnie nastawić kąt cięcia do 60° według skali

W pilarce strunowej DSS 300 cc można płynnie nastawić kąt cięcia do 60° według skali

Dzięki unikalnej strunie tnącej pilarka DSS 300 cc może ciąć w każdym kierunku bez ograniczeń

Dzięki unikalnej strunie tnącej pilarka DSS 300 cc może ciąć w każdym kierunku bez ograniczeń

Dzięki specjalnej przystawce do stołu tnącego można perfekcyjnie przycinać elastyczne płyty izolacyjne

Dzięki specjalnej przystawce do stołu tnącego można perfekcyjnie przycinać elastyczne płyty izolacyjne

Stół tnący ST 1700 Vario

Nic tutaj nie jest pozostawione przypadkowi. Aby osiągnąć maksymalną precyzję konieczne jest prawidłowe prowadzenie maszyny po materiale. W tym celu firma MAFELL zaprojektowała dedykowany stół tnący ST 1700 Vario. Umożliwia wszechstronne konfiguracje cięcia – aluminiowe nogi wkładane są w otwory w podstawie stołu, aby zapewnić idealną powierzchnię roboczą w każdej sytuacji, niezależnie od tego jakie jest zadanie: cięcie wzdłużne, poprzeczne, skośne czy cięcie elastycznej płyty izolacyjnej. Do tego jest łatwy w transporcie, gdyż wszystkie komponenty stołu można schować w jego wnętrzu.

Odkurzacz do dużej pojemności S 200

Aby zapewnić czystą i komfortową atmosferę pracy firma MAFELL stworzyła wydajny odkurzacz o dużej pojemności S 200. Podczas cięcia płyt izolacyjnych z włókna drzewnego powstają ekstremalne ilości pyłu i wiórów. Odkurzacz o pojemności aż 200 litrów bez problemu gromadzi aż 90% skumulowanej objętości. Wewnątrz znajduje się materiałowy worek wielokrotnego użytku na pył i wióry, a poziom zapełnienia odkurzacza można obserwować poprzez specjalne okienko ze wskaźnikiem.

Aby umożliwić pracę z całym systemem również na rusztowaniu – odkurzacz został wyposażony w specjalne rączki, które ułatwiają mobilność odkurzacza i pozwalają na podnoszenie go dźwigiem do góry. Co więcej na pokrywie odkurzacza znajduje się miejsce do odłożenia prowadnicy równoległej i wspornika. Jako dodatkowe wyposażenie dostępny jest również specjalny uchwyt na pilarkę S 200 MH, który zapewnia bezpieczne miejsce spoczynkowe dla pilarki DSS 300 cc albo na odkurzaczu, albo mocowany za pomocą ścisków – na konstrukcji rusztowania.

Nowy system do cięcia izolacji od firmy MAFELL, na który składa się unikalna pilarka strunowa DSS 300 cc, wszechstronny stół tnący ST 1700 Vario i odkurzacz o dużej pojemności S 200, znacząco przyczynia się do obniżenia kosztów i sprawia, że prace izolacyjne są bardzo wydajne.

 

Pilarka strunowa DSS 300 cc
Wysokość cięcia 306 mm
Wysokość cięcia przy kącie 45 stopni 206,5 mm
Wysokość cięcia przy kącie 60 stopni 142 mm
Zakres cięcia pod kątem 0-60 stopni
Kąt odchylenia do tyłu 45 stopni
Prędkość obrotowa 4.700 1/min
Pobór mocy 1.800 W
Ciężar 8,25 kg
Szerokość rzazu 6 mm
Średnica króćca odciągu 35 mm
Silnik uniwersalny 230 V/50 Hz

 

Stół tnący ST 1700 Vario
Wymiary (dług x szer) 1724 x 753 mm
Wysokość robocza stołu 691 mm
Ciężar 37 kg

 

Odkurzacz o dużej pojemności S 200
Pojemność zbiornika 200 litrów
Średnica króćca odciągu 66/58 mm
Pobór mocy 1.400 W
Ciężar 38 kg
Silnik uniwersalny 230 V/50 Hz

Więcej informacji www.mafell.pl

5/5 - (5 votes)

Data publikacji: 7 sierpnia, 2017

Autor:

5/5 - (5 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły