Elektronarzędzia

Pilarko-zagłębiarka MT 55 cc i MT 55 18M bl firmy MAFELL

Zasilana akumulatorowo MT 55 18M bl: stworzona dla maksymalnej mobilności

Pomysł stworzenia nowej pilarko-zagłębiarki nie jest sam w sobie nowy, jednak idea stworzenia precyzyjnej pilarki z unikalnymi funkcjami – już tak. Powstała w rezultacie nowa zagłębiarka jest bardzo precyzyjna w obsłudze i jeszcze bardziej mobilna dzięki innowacyjnej technologii akumulatorów.

Zawsze o jedno cięcie do przodu – pod względem jakości i funkcjonalności

Odpowiednia moc dla każdego zastosowania – teraz kompaktowa pilarko-zagłębiarka MT 55 dostępna jest w dwóch wersjach zasilania. MT 55 18M bl z zaawansowaną technologią akumulatorów zapewnia  maksymalną mobilność, a MT 55 cc ze sprawdzonym silnikiem CUprex – maksymalną moc.

Głębokość cięcia można ustawić z milimetrową dokładnością, pilarko-zagłębiarka MT 55 cc

Głębokość cięcia można ustawić z milimetrową dokładnością

Pilarko-zagłębiarka MT 55 18M bl

Zaawansowana technologia akumulatorów litowo-jonowych 18V zapewnia wyjątkowo wysoką jakość cięcia, a akumulator kontrolowany przez procesor monitoruje wszystkie istotne parametry, takie jak stan naładowania i temperaturę.

Pilarko-zagłębiarka MT 55 cc – skoncentrowana moc i wysoki moment obrotowy

Wysokowydajny kompaktowy silnik CUprex wyznacza nowe standardy wydajności – jego wydajność jest zoptymalizowana dzięki cyfrowej elektronice, zapewniającej stałą prędkość nawet w najtrudniejszych zastosowaniach.

Zaawansowana technologia akumulatorów litowo-jonowych 18V

Zaawansowana technologia akumulatorów litowo-jonowych 18V

Podcinanie

MT 55 to przede wszystkim pierwsza pilarko-zagłębiarka wyposażona w funkcję podcinania. O tym, jak bardzo niezbędna jest to funkcja, wiedzą wszyscy fachowcy, którzy na przykład podczas montażu kuchni u klienta muszą dociąć blat na wymiar. Czysta krawędź cięcia to konieczność, a powrót do warsztatu, aby podciąć blat na maszynie stacjonarnej z podcinakiem, i ponowny dojazd do klienta – to nie tylko strata czasu, ale przede wszystkim strata pieniędzy.

Uniwersalność

Pilarko-zagłębiarka MT 55 – jak większość pilarek – pracuje przy szynach prowadzących i można nią nie tylko ciąć po szynach firmy Mafell, ale także po szynach innych producentów, takich jak Festool, Bosch czy Makita. Dzięki temu klient, kupując pilarko-zagłębiarkę firmy Mafell, nie musi od razu kupować całego osprzętu, lecz może korzystać z tego, który już posiada.

Pilarko-zagłębiarka MT 55 cc posiada najszybszy na świecie system wymiany tarczy.

Najszybszy na świecie system wymiany tarczy

Szybkość

Pilarko-zagłębiarka MT 55 cc oferuje rónwież najszybszy na rynku system wymiany tarczy pilarskiej: wystarczy nacisnąć przycisk zwalniający i następne podnieść dźwignię a pokrywa obudowy cała się otwiera, pozwalając na wymianę tarczy w ciągu kilku sekund, bez ryzyka uszkodzenia zębów tarczy pilarskiej. Ponadto, gdy osłona tarczy jest otwarta – wyłącznik pilarki i blokada tarczy są automatycznie włączane.

Precyzja

Inną funkcją, która ułatwia pracę pilarką jest wskaźnik głębokości cięcia, umożliwiający nastawienie głębokości cięcia z milimetrową dokładnością oraz obrót wskaźnika o 180 stopnia, co pozwala na dopasowanie głębokości cięcia w zależności od tego, czy tniemy po szynie, czy bez niej.

–1° Ujemny kąt natarcia. Przy łączeniu płyt w widocznych miejscach

–1° Ujemny kąt natarcia przy łączeniu płyt w widocznych miejscach

Cięcie ukośne

Zagłębiarka umożliwia cięcie ukośne od -1 do + 48 stopni: w przypadku cięcia pod kątem na szynie punkt obrotu tarczy wyznacza dolna krawędź szyny, natomiast gdy tniemy z wolnej ręki przesuwny wskaźnik, w który wyposażona jest pilarka, odsuwa się w zależności od kąta nachylenia pilarki, wskazując dokładne położenie tarczy na materiale.

Czystość

Również czystość pracy nie jest pozostawiona przypadkowi. Pilarko-zagłębiarka MT 55 cc jest dostosowana do współpracy z każdym konwencjonalnym odkurzaczem przemysłowym, a specjalnie zaprojektowana, zamknięta i uszczelniona obudowa minimalizuje powstawanie pyłów praktycznie do minimum. Dzięki temu – po wymianie tarczy pilarskiej na specjalną tarczę diamentową (dostępną w ofercie firmy Mafell) – pilarka znakomicie sprawdza się przy cięciu płyt z włókno-cementem, obecnie bardzo często wykorzystywanych przy elewacjach nowoczesnych budynków. Wszystkie maszyny objęte są trzyletnią gwarancją, a pełny serwis gwarancyjny zapewnia firma Andrema-Mafell Service Center Polska w Poznaniu.

Akumulator PowerTank 18 M 99

Akumulator PowerTank 18 M 99

Ładowarka PowerStation

Ładowarka PowerStation

Worek na wióry

Worek na wióry

Dane techniczne MT 55 18 M bl
Pobór mocy
Prędkość obrotowa 4.850 1/min
Głębokość cięcia 0 – 57 mm
Głębokość cięcia przy 45° 0 – 40,5 mm
Zakres kątów cięcia – 1° – + 48°
Napięcie 18 V
Ciężar 4,5 kg
Dane techniczne MT 55 cc
Pobór mocy 1.400 W
Prędkość obrotowa 3.600 – 6.250 1/min
Głębokość cięcia 0 – 57 mm
Głębokość cięcia przy 45° 0 – 40,5 mm
Zakres kątów cięcia – 1° – + 48°
Napięcie 230V
Ciężar 4,5 kg

Więcej informacji na www.mafell.pl

4.9/5 - (14 głosów)

Data publikacji: 11 listopada, 2017

4.9/5 - (14 głosów)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły