Elektronarzędzia

Piły, których szuka cieśla?

Kilku producentów klasowych pił, poproszonych przez redakcję „Dekarza i Cieśli”, rekomenduje swoje narzędzia dla braci ciesielskiej.

Bosch

Przycinanie bali, krokwi, materiałów płytowych to prace, w których sprawdza się nowa pilarka Boscha GKS 85 Professional. Wydajny silnik o mocy 2200 W, głębokość cięcia 85 mm, solidna konstrukcja sprawiają, że urządzenie nadaje się do wymagających prac stolarskich. Pilarka tarczowa GKS 85 Professional szybko przecina nawet wilgotne belki i deski z litego drewna.

Nowa pilarka Boscha jest wydajna i wytrzymała. Moc silnika 2200 W oraz głębokość cięcia 85 mm sprawiają, że jest to idealna pilarka dla pracowników budowlanych, np. stolarzy i budowniczych konstrukcji drewnianych. To oni zwykle zajmują się takimi pracami, jak przycinanie bali, krokwi lub materiałów płytowych, czy też cięcie belek. Pilarka tarczowa GKS 85 Professional szybko przecina nawet wilgotne belki i deski z litego drewna. Profesjonalni użytkownicy docenią również takie parametry nowej pilarki jak: prędkość obrotowa 5000 obr./min., średnica tarczy 235 mm, średnica otworu tarczy 30 mm. Produkt waży 7,5 kg. Wytrzymałość pilarki w trudnych warunkach budowlanych zapewnia podstawa wykonana z metalu i zamknięta osłona bez klina rozdzielającego, wykonana z od- lewu aluminiowego. W przypadku wygięcia podstawy można łatwo przywrócić jej poprzedni kształt. Osłona zachowuje wszystkie swoje funkcje nawet po upadku na twarde podłoże z wysokości jednego metra.

Podobnie jak wiele profesjonalnych pilarek, także nowa pilarka tarczowa została wyposażona w system zapewniający użytkownikowi dobrą widoczność tarczy z obu stron oraz linii cięcia w trakcie pracy. Funkcja nadmuchu włącza się automatycznie przy rozpoczęciu cięcia i usuwa pył z linii cięcia oraz z powierzchni materiału. Wióry są odprowadzane na bok i omijają zarówno element obrabiany, jak i samego użytkownika. W wyposażeniu seryjnym pilarki Bosch dostarcza adapter do podłączenia odkurzacza. Prowadnica szynowa wbudowana w podstawę umożliwia dokładne cięcia prostopadłe (90°). Do cięć kątowych dostępna jest funkcja bezstopniowego ustawiania kąta przy pomocy podwójnej prowadnicy kątowej i mocujących śrub motylkowych. O bezpieczeństwo użytkownika dba obsługiwana z obu stron blokada włącznika. Kształt rękojeści głównej został zoptymalizowany pod kątem jak najwygodniejszej obsługi urządzenia, a szczególnie wymuszania posuwu. Rękojeść dodatkowa umożliwia wygodne i stabilne prowadzenie urządzenia oburącz. Obie rękojeści posiadają miękką okładzinę Softgrip.

W standardowym wyposażeniu znajduje się tarcza pilarska Optiline (24 zęby). Do marca 2008 roku produkt sprzedawany jest promocyjnym secie wraz z zestawem osprzętowym, w skład którego wchodzi dodatkowa piła tarczowa Construction Wood o 16-tu zębach do cięcia drewna konstrukcyjnego oraz mocna torba Bosch na narzędzia i osprzęt.

865000Hamulec elektrycznyNIETAK

Porównanie pilarek HITACHI
Model C9U2 C9BU2
Moc 2000 2000
Średnica tarczy zewn. (mm) 235 235
Średnica tarczy wewnętrznej (mm) 30 30
Maks. wysokość cięcia 90° (mm) 86
Maks. wysokość cięcia 45° (mm) 65 65
Prędkość obrotowa (1/min) 5000
Napięcie (V) 230 230
Waga (kg) 6,8 6,8
Długość całkowita (mm) 397 397
Wyposażenie standardowe klucz hex, tarcza, porowadnica cięcia równoległego klucz hex, tarcza, porowadnica cięcia równoległego

Hitachi

C9U2 / C9BU2 PILARKI TARCZOWE RĘCZNE Hitachi
• 2000W/86mm
• Silniki nowej generacji przystosowane do pracy pod dużym obciążeniem.
• Idealnie wyprofilowana rękojeść prowadząca wykonana w systemie Soft – Touch.
• Aluminiowy stolik pokryty tworzywem (PTFE) zapewniającym łagodny poślizg (C9BU2).
• Aluminiowy stolik ze stopą pokrytą warstwą niklu (C9U2).
• Przystosowana do współpracy z urządzeniem odpylającym.
• Ergonomiczna i lekka konstrukcja.
• Doskonałe zabezpieczenie przeciw pyłowe.
• Wyłącznik świadomego uruchamiania.
• Hamulec elektryczny (C9BU2).
• Najniższy w swojej klasie poziom hałasu.

Piły, których szuka cieśla?

Artur Szymański, koordynator ds. pro- duktu i szkoleń Hitachi Power Tools Polska Sp. z o.o.:

Pierwszą charakterystyczną cechą dla wszystkich nowych produktów Hitachi jest agresywna stylistyka. Nowoczesny design połączony jest z rewelacyjną ergonomią, idealnie wyprofilowane rękojeści zarówna główna z łącznikiem jak i prowadząca, wyłożone są kwasoodporną żywicą poliuretanową mającą za zadanie zapobiegać przypadkowym poślizgom oraz redukować poziom wibracji. Prezentowane maszyny zasilane są najmocniejszym silnikiem w klasie o mocy 2 kW, z doskonałym łożyskowaniem przekładni, co zaowocowało, że pilarki Hitachi są urządzeniami o najniższym poziomie hałasu o 4 dB niższym od konkurencyjnych urządzeń. Model C9BU2 wyposażony jest w elektryczny hamulec, który zatrzymuje tarczę tnącą w 1, 5 sek od momentu zwolnienia nacisku na łącznik. W tym modelu zastosowano jeszcze jedno bardzo ciekawe rozwiązanie, stoliki tych pilarek w celu łatwego i bezpiecznego prowadzenia pokryte są warstwą teflonu. W tej linii każde urządzenie wyposażone jest klin rozszczepiający, który zabezpiecza piłę przed zasklepieniem w ciętym materiale oraz pozwala na utrzymanie prostej linii cięcia. Dodatkowym atutem urządzenia jest jego waga, 6, 8kg gwarantuje wygodną i łatwą pracę nawet jedną ręka.

Piła szablasta 1200 SPE marki KRESS – dane techniczne
Moc 1200 Wat.
Skoki bez obciążenia 0-2600/min
Długość skoku 28 mm
Max wymiary cięcia:
Drewno 300 mm
Stal, rury stalowe 130 mm
PCV 160 mm
Długość/wysokość narzędzia 460/60 mm
Waga 4,0 kg
Piła szablasta 1200 SPE
cena: 1289,00zł netto

Kress

Piła szablasta 1200 SPE została wyposażona w system preselekcji prędkości, aby łatwiej i bezpiecznej użytkować narzędzie. Za pomocą 6–stopniowego pokrętła umieszczonego z boku obudo- wy, użytkownik może w pełni świadomie wstępnie ustawić prędkość początkową, aby wyeliminować moment zaskoczenia potężną mocą piły. Piła szablasta pozwala ciąć w drewnie o grubości do 300 mm, w stalowych profilach o grubości do 130 mm, oraz w profilach PCV o grubości 160 mm.

Łukasz Lewczuk, Menedżer Produktu w firmie Lange Łukaszuk.

Praca z piłą szablastą 1200 SPE, dzięki między innymi specjalnej osłonie przekładni pokrytej całkowicie gumą, jest bardziej wygodna niż w przypadku innych pił. Silnik o mocy znamionowej 1200 Wat, czyni piłę szablastą 1200 SPE marki KRESS maszyną wszechstronną i odpowiednią do każdego rodzaju robót, gwarantując najlepsze parametry cięcia w różnych warunkach, nawet dużej wilgotności. Dodatkowo każdy użytkownik, który zakupi piłę szablastą 1200 SPE, ma możliwość wykonania nią dowolnych prac, a jeżeli nie będzie zadowolony z efektów, może wziąć udział w unikalnym programie gwarancji zwrotu gotówki w ciągu 14 dni i w ciągu dwóch tygodni od daty zakupu może oddać narzędzie do punktu sprzedaży. Dzięki temu każdy dekarz czy cieśla ma możliwość przetestowania najnowszej generacji piły Kress bez ryzyka.

red.

5/5 - (3 votes)

Data publikacji: 18 lutego, 2013

Autor:

5/5 - (3 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Tomasz
    czwartek, 26 września, 2019

    Większość pił, pilarek spełni oczekiwania dekarzy i cieśli bo oferowane są na dobrym poziomie jakości. Te bardziej znane firmy oferujące profesjonalne narzędzia powinny mieć opcję przetestowania czy na pewno spełniają oczekiwania.

Podobne artykuły