Rynny metalowe

PLASTAL – rynny metalowe dla wymagających

Rynny metalowe PLASTAL zostały stworzone w duchu klasycznej, subtelnej elegancji. Inspiracją dla ich projektantów była ikona stylu którego tajemnica tkwiła w prostocie oraz w dbałości o jakość zastosowanych materiałów.

Eleganckie…

Rynny metalowe PLASTAL cechują się nie tylko funkcjonalnością, ale również zachwycają swoim designem, który mimo upływu czasu wciąż jest modny. Duże możliwości zastosowania daje nam szeroka gama podstawowych kolorów (ciemnobrązowy, ceglastoczerwony, grafitowy, czarny, biały, metaliczny miedziany i zielony), reszta kolorów tęczy dostępna jest na zamówienie. Zgodnie z obowiązującymi trendami możemy dobierać kolory!

Zaletą rynien metalowych jest ich ponadczasowość. Stanowią swoisty pomost łączący przeszłość z wizją przyszłości. Rynny PLASTAL tworzą harmonijną kompozycję w połączeniu zarówno z zabytkowymi, wiekowymi dworkami jak i futurystycznymi rozwiązaniami architektonicznymi. Rynny dopełniają całokształt dzieła jakim jest budynek, są tym czym rama dla obrazu bądź dyskretna biżuteria dla kobiety. Dodają blasku oraz podkreślają indywidualny charakter obiektu. Dostępne rozmiary pozwalają na zastosowanie rynien zarówno na hali przemysłowej jak i na podmiejskiej rezydencji.

Ekologiczne…

System rynnowy PLASTAL stworzony został w myśl proekologicznego hasła pozyskania wody deszczowej i jej ponownego wykorzystania.

„Ekologicznym” elementem systemu jest rzygacz, który pozwala na gromadzenie wody deszczowej i ponowne jej wykorzystanie. To znakomite rozwiązanie by w sposób oszczędny pozyskać wodę do oczek, sadzawek, basenów oraz do podlewania kwiatów w naszych ogrodach. Ciekawostką może być fakt, że przez wieki kobiety używały wody deszczowej do mycia włosów, gdyż charakteryzują ją niezwykłe właściwości, które nadają im zdrowy i błyszczący wygląd. Szczególną uwagę należy zwrócić na fakt, iż taki sposób wykorzystania wody zamyka naturalny cykl i nie zakłóca obiegu wody w przyrodzie. Z ekologicznego punktu widzenia ważny jest fakt iż rynny powstają w czystych procesach produkcyjnych i podlegają pełnemu recyklingowi.

Trwałe…

Ze względu na jakość wykonania i zastosowane materiały rynny PLASTAL są niezwykle trwałe i odporne na różnego rodzaju czynniki atmosferyczne. Rynny mają bardzo długą żywotność – ponad 30 lat (pod warunkiem oczywiście prawidłowego ich montażu). Osobną kategorię stanowią tu rynny tytan cynkowe i miedziane, które są „wieczne”.

Łatwe w montażu…

Atutem systemu PLASTAL jest jego łatwy montaż za pomącą złączek uszczelkowych oraz kielichowego połączenia elementów pionowych, które z łatwością każdy, posiadający odrobinę zdolności manualnych może wykonać sam. Elementy wykonane są z najwyższą starannością i dlatego system składa się niczym klocki Lego, a przejrzysta instrukcja poprowadzi każdego krok po kroku.

Elastyczne w instalacji…

System PLASTAL jako jedyny umożliwia realizację nawet najbardziej wyrafinowanych i skomplikowanych projektów architektonicznych. Pozwala komponować i łączyć w sposób swobodny dowolne elementy tj. narożniki o dowolnym kącie rozwarcia oraz rynny w kształcie łuków. Łuki te mogą być jedno lub dwukrzywiznowe.

Wysokiej jakości…

Systemy rynnowe PLASTAL cechuje niezwykle wysoka jakość, która sprosta nawet najbardziej wymagającym oczekiwaniom. Stal stosowana do produkcji rynien pochodzi ze skandynawskich hut, gwarantujących najwyższą renomę. Elementy systemu PLASTAL spełniają wszystkie normy i wymagania budowlane. Prawidłowo wykonana instalacja rynnowa zapewnia szczelność i wieloletnie bezawaryjne użytkowanie. Świadome zastosowanie głębokiego profilu elementów poziomych, zabezpiecza rynny przed przelaniem się wody w czasie intensywnych opadów, które są charakterystyczne dla naszego klimatu.

Niezwykle uporczywa i ciężka zima, która dotknęła nas na przełomie 2009/2010 roku, poddała próbie wytrzymałościowej system rynnowy PLASTAL, z której to, pomimo wielu czynników takich jak: długo zalegający lód, duże wahania temperatur, wyszedł zwycięsko. Instalacje, które były wykonane zgodnie z instrukcją montażu w przeważającej większości zdały egzamin i bez uszkodzeń dotrwały do wiosny!

Agnieszka Wróbel
Radosław Makowski
Plastmo Polska Sp. z o. o.

4.9/5 - (7 votes)

Data publikacji: 20 grudnia, 2012

Autor:

4.9/5 - (7 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Grzegorz
    wtorek, 27 sierpnia, 2019

    Pomimo wszechobecnego plastiku stalowe rynny zawsze będą sprzedawać się. Stal-cynk to klasyka i wytrzymałość na wiele lat na różne warunki atmosferyczne. W kolorystyce też jest w czym wybierać więc są uniwersalne, pasują do różnych budynków.

Podobne artykuły