Chemia budowlana

Płynne tworzywo sztuczne BauderLIQUITEC PU

BauderLIQUITEC PU to jednokomponentowy system płynnych tworzyw sztucznych, który przy aplikacji można nanosić bezpośrednio z wiadra. Należy tu wspomnieć przede wszystkim o łatwej obsłudze produktu, bowiem nie trzeba go mieszać i dbać o prawidłowe dozowanie komponentów.

Zastosowanie BauderLIQUITEC PU

Zastosowanie tworzywa obejmuje przede wszystkim uszczelnienie detali na dachu oraz miejsc przejść przez dach. Po użyciu tworzywo w pojemniku można zamknąć i zastosować do późniejszych prac. Tak zamknięte tworzywo jest przydatne do użycia przez wiele miesięcy. Wraz z naniesieniem tworzywo powoli twardnieje pod wpływem powietrza. Zyskuje się więc wystarczająco dużo czasu na to, aby dokładnie zaizolować detal.

Zalet jest więcej Tworzywo sztuczne BauderLIQUITEC PU cechuje zdecydowanie więcej zalet. Oprócz wspomnianego już łatwego użycia i braku konieczności mieszania komponentów ważne jest to, że nie wymaga gruntowania w przypadku większości podłoży – papy bitumicznej pokrytej łupkiem, betonu/jastrychu, metalu, drewna itd.

Brak rozpuszczalników

Produkt nie zawiera rozpuszczalników i nie wydziela intensywnego zapachu. Nie ma w nim również substancji niebezpiecznych. Istotną rolę odgrywa stabilność przy wysokich temperaturach i przy promieniowaniu UV. Warto mieć na uwadze odporność na alkalia.

Płynne tworzywo sztuczne BauderLIQUITEC PU

Płynne tworzywo sztuczne BauderLIQUITEC PU

Sposób nakładania BauderLIQUITEC PU

BauderLIQUITEC PU jest nanoszony w dwóch warstwach. Włóknina jako wkładka nośna jest układana w pierwszej warstwie bez pustych przestrzeni oraz bez fałd. Następnie należy natychmiast nanieść drugą warstwę. Odbywa się to metodą „mokre na mokre“. Zużycie produktu BauderLIQUITEC PU wynosi około 3,1 kg/m² w zależności od podłoża i celu zastosowania. Dzięki temu osiąga się wymaganą minimalną grubość warstwy.

Nie ma wątpliwości co do tego, że wymagania względem dachów płaskich są wyjątkowo rygorystyczne. Ważna jest przy tym odpowiednia hydroizolacja przejść zwłaszcza w przypadku montażu urządzeń takich jak urządzenia fotowoltaiki, klimatyzatory, wymienniki ciepła, instalacje antenowe itp. To właśnie wtedy idealnie sprawdzi się tworzywo sztuczne BauderLIQUITEC PU.

4.8/5 - (40 votes)

Data publikacji: 10 grudnia, 2018

Autor:

4.8/5 - (40 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Piotr
    piątek, 28 grudnia, 2018

    Nie wiedziałem, że istnieje takie rozwiązanie jak BauderLiquitec PU. Plastik w płynie działa jak klej, nic nie trzeba robić na gorąco, wystarczy nałożyć, posmarować i zasycha, fajna sprawa. Wykorzystam go przy remoncie dachu.

  2. obywatel
    niedziela, 3 lutego, 2019

    Jeszcze nie miałem okazji zastosować w praktyce tworzywa BauderLIQUITEC PU,według mnie talie tworzywo świetnie sprawdzi się przy uszczelnianiu połączeń na dachu mojego domu.Operację uszczelniania mojego dachu przy pomocy tego tworzywa rozpocznę już tej wiosny.

Podobne artykuły