Dachówka betonowa

Płytki dachowe Ardonit® i Montana® na dach i fasadę

Podstawowym problemem współczesności jest komercja i masowość. Podczas gdy wszystko można mieć w milionach takich samych egzemplarzy rośnie wartość rzeczy wyjątkowych i pojedynczych . A każdy chce się czymś wyróżnić z tłumu. Na przykład dachem. Innym niż wszystkie. Do takich zadań polecamy płytki dachowe Ardonit® i Montana®. Decydując się na wykończenie szczytów dachu, okapów czy kominów płytkami włókno-cementowymi, z pewnością wyróżnisz swój dom spośród innych.

Ardonit® i Montana® to płaskie płytki o niewielkich rozmiarach, które są wykonane z w pełni skompresowanego włókno-cementu. Ich bazą jest cement portlandzki. Włókno-cement to materiał o wyjątkowych zaletach, staje się on na polskim rynku coraz bardziej popularny jako materiał pokryciowy. Nic dziwnego: jest odporny na zmienne warunki atmosferyczne i cechuje się niezwykłą lekkością, dzięki czemu nie ma potrzeby stosowania ciężkich konstrukcji więźby dachowej.

Ponadto płytki dachowe wykończone są dwoma warstwami farby akrylowej na bazie wodnej, a składniki zapobiegające powstawaniu mchu, wchodzące w skład farby, chronią dach także przed grzybami i porostami.

Płytki z serii Ardonit® dostępne są dwóch rodzajach : z gładkimi brzegami oraz gładką albo strukturalną powierzchnią. Zaś niebiesko-czarne płytki Montana® do złudzenia przypominają naturalny łupek dzięki porowatej strukturze i nierównych, karbowanych brzegach.

W ofercie, oprócz płytek, znaleźć można kompletny zestaw akcesoriów pozwalający na łatwy montaż oraz zapewniający przepiękny efekt.

Płytki można stosować z powodzeniem zarówno do zadaszenia budynków, jak również do wykończenie elewacji. Dzięki nim można niemal bez ograniczeń kreować wygląd dachu czy fasady. Szeroki asortyment płytek i możliwość różnych opcji montażu jest tu poważnym sprzymierzeńcem.

Płytki dachowe Ardonit® i Montana® na dach i fasadę

10 powodów dla których warto wybrać płytki dachowe Ardonit® lub Montana®

1. SUPERTRWAŁOŚĆ

Według norm europejskich płytki dachowe Ardonit® oraz Montana® to jedne z najmocniejszych płytek (klasa B).

2. PERFEKCJA WYKONANIA

– gładkie płytki posiadają idealną powierzchnię
– płytki dachowe Montana® posiadają naturalną strukturę łupka oraz oryginalne, karbowane brzegi
– krawędzie płytek oraz przycięte narożniki są barwione w taki sposób, aby ich brzegi dobrze komponowały się z eleganckim wyglądem dachu

3. BOGATA GAMA KOLORÓW ORAZ AKCESORIÓW

Wybór spośród sześciu kolorów: niebiesko-czarny, kwarcowy, stalowoszary, terracotta, ciemnobrązowy i jasnoszary. Asortyment oferowanych akcesoriów umożliwi perfekcyjne wykończenie.

4. STABILNOŚĆ WYMIAROWA

Płytki dachowe Ardonit® i Montana® na dach i fasadę

Płytki Ardonit® oraz Montana® charakteryzują się niezmiennymi parametrami długości, szerokości i grubości. Co więcej, nie wymagają uprzedniego segregowania pod względem grubości i nadają się do natychmiastowego położenia. Oszczędność kosztów i czasu gwarantowana.

5. MAŁA WAGA

Przy stosunkowo niewielkim ciężarze płytek nie ma potrzeby stosowania ciężkich konstrukcji nośnych dachu. Lekka konstrukcja dachowa wymaga mniejszej ilości drewna, a to jest jednoznaczne z niższymi kosztami.

6. PROSTE W OBRÓBCE

Dzięki temu, że płytki dachowe Ardonit® oraz Montana® są mało podatne na pęknięcia nie stanowią problemu w obróbce.

7. EKOLOGICZNE

Zero chemii – farba pokrywająca podwójną warstwą wierzchnią stronę płytek sporządzona jest na bazie wody.

8. MECH NIE MA SZANS

W skład podwójnej warstwy farby wchodzą składniki zapobiegające powstaniu mchu, które w dużym stopniu przeciwdziałają porastaniu mchem.

9. ŁATWE W TRANSPORCIE

Płytki dachowe Ardonit® i Montana® pakowane są w wygodne, poręczne paczki

10. POTRÓJNA GWARANCJA

• 30 lat gwarancji na jakość materiału,
• 15 lat gwarancji koloru,
• 10 lat gwarancji odporności na porosty.

ASZ

4.4/5 - (8 votes)

Data publikacji: 6 grudnia, 2013

Autor:

4.4/5 - (8 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły