Pokrycia dachowe

Płyty faliste z włóknocementu – pokrycia dachowe sprawdzone w rolnictwie i przemyśle

Nowoczesne płyty faliste z włóknocementu marki EURONIT to idealne rozwiązanie dla budynków gospodarczych, rolniczych bądź przemysłowych. Z powodzeniem mogą być też stosowane w budownictwie jedno- lub wielorodzinnym. Są ekologiczne i nieszkodliwe – całkowicie pozbawione azbestu.

Nowoczesne płyty faliste z włóknocementu marki EURONIT posiadają atest  Państwowego Zakładu Higieny, potwierdzający że są bezpieczne dla zdrowia i życia mieszkańców. W ich składzie znajdziemy jedynie naturalne surowce: cement, mączkę wapienną, włókna celulozowe i zbrojeniowe, a także wodę i powietrze.  Dobrze spełniają swoją funkcję wszędzie tam, gdzie liczy się szybki i łatwy montaż, a inwestycja nie wymaga dużych nakładów finansowych.

Właściwości włóknocementu

Włóknocement to przede wszystkim materiał niepalny o klasie A1 według normy PN-EN 13501-1, odporny na działanie czynników atmosferycznych i promieniowanie UV. Nadaje się zwłaszcza na obiekty inwentarskie, ponieważ sprzyja dogodnym warunkom do hodowli: nie koroduje, nie wchodzi w reakcję z wieloma agresywnymi związkami chemicznymi, na przykład: z chlorem, amoniakiem, solami lub potasem, a dzięki temu, że utrzymuje właściwy  mikroklimat budynki są wolne od szkodników, grzybów i pleśni. Włóknocement jest doskonałym izolatorem termicznym – pomieszczenia nie przegrzewają się, ponieważ dach nie nagrzewa się do wysokich temperatur i akustycznym – zewnętrzny hałas spowodowany przez ulewny deszcz czy grad nie wywołuje odruchu strachu wśród zwierząt. Ponadto niska rozszerzalność cieplna płyt ogranicza do minimum ruch materiału, a także niweluje dźwięki spowodowane jego pracą. Kolejną zaletą tego uniwersalnego materiału jest niska kondensacja – włóknocement w naturalny sposób reguluje wilgotność, a na ścianach i wewnętrznej stronie dachu nie tworzą się skropliny, ponieważ wilgoć w formie pary wodnej jest absorbowana i oddawana na zewnątrz.

Ekonomiczne aspekty inwestycji

Do licznych zalet pokryć z włóknocementu należą również te związane z niskimi kosztami. Płyty faliste marki EURONIT mają niewielki ciężar i są wytrzymałe, co pozwala zastosować lekką konstrukcję dachu, niewymagającą dużych nakładów finansowych. Dzięki samoczynnej dyfuzji wilgoci nie jest ponadto wymagana instalacja systemu wentylacyjnego, będąca istotnym elementem całościowej wyceny obiektu. Płyty faliste z włóknocementu są przygotowane fabrycznie do łatwego i szybkiego montażu – mają między innymi obcięte narożniki, wywiercone otwory montażowe, itp. A to oszczędza czas, a zarazem koszty inwestycji.

Na każdy rodzaj dachu

euronit_plyta-gotycka_p5_zielony

Euronit. Płyta GOTYCKA

Euronit. Płyta AGROFALA

Euronit. Płyta EKOFALA

Euronit. Płyta EKOFALA

W ofercie dostępne są trzy profile płyt falistych wraz z funkcjonalnymi akcesoriami: GOTYCKA (P5), AGROFALA (P6) i EKOFALA (P8). Wszystkie wytwarzane są według najnowocześniejszej technologii i posiadają szerokie zastosowanie – w zależności od potrzeb, mogą być wykorzystywane do renowacji już istniejących dachów w budynkach mieszkalnych lub montażu nowych pokryć w obiektach przemysłowych oraz gospodarczych. GOTYCKA (P5) o małym formacie i wysokiej fali kształtem przypomina tradycyjną dachówkę esówkę. Nadaje się do krycia dachów o dużym stopniu nachylenia połaci, a bogata kolorystyka, duży asortyment elementów wykończeniowych oraz walory estetyczne sprawiają, że jest atrakcyjnym materiałem na dachy budynków jedno i wielorodzinnych, architektury drewnianej, a także obiektów użyteczności publicznej. Stanowi także ciekawe rozwiązanie dla domków letniskowych oraz małej architektury ogrodowej.  AGROFALA (P6) charakteryzuje się dużym formatem, wysoką falą i różnorodną kolorystyką. Optymalny wymiar oraz obcięte narożniki umożliwiają precyzyjną i ekonomiczną instalację. Dodatkowo zatopione w płycie taśmy z polipropylenu sprawiają, że produkt spełnia najnowsze wymagania związane z bezpieczeństwem. Dzięki właściwościom włóknocementu w pomieszczeniach panuje odpowiedni mikroklimat do hodowli zwierząt i przechowywania płodów rolnych, dlatego AGROFALA (P6) to jedna z najlepszych opcji dla budownictwa rolniczego – na dachy stajni, chlewni, kurników, obór, magazynów zboża i budynków gospodarczych. Z kolei EKOFALA (P8) przeznaczona jest głównie do renowacji i wymiany starych azbestowych pokryć na dachach oraz elewacjach budynków przemysłowych o różnorodnym przeznaczeniu: w magazynach, halach produkcyjnych, wiatach, garażach i innych.

Poza licznymi, wymienionymi zaletami płyty faliste z włóknocementu marki EURONIT mają jeszcze jedną – dzięki nim znacząco podnosi się jakość i estetyka obiektów, przez co dawny szary krajobraz Polski gospodarczej zmienia się na pełen zadbanych, kolorowych i nowoczesnych budynków, harmonijnie wtopionych w otoczenie.

 

5/5 - (5 votes)

Data publikacji: 18 maja, 2017

Autor:

5/5 - (5 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły