Izolacje dachowe

Płyty Recticel PIR i Recticel PUR – przegląd oferty

Firma Recticel oferuje szeroki asortyment materiałów termoizolacyjnych. Pozwalają one na skuteczną izolację ścian zarówno od zewnątrz jak i od wewnątrz, dachów skośnych i płaskich, a także tarasów i posadzek.

Termoizolacja ścian od zewnątrz

Eurowall/Eurowall 21 to wolna od freonów płyta izolacyjna bazująca na rdzeniu z twardej pianki PIR w okładzinie z szarego laminatu paroizolacyjnego. Laminat składa się z papieru typu kraft oraz folii aluminiowych, z których jedna ze stron jest matowa a druga odblaskowa. Stronę odblaskową należy skierować na zewnątrz budynku. Eurowall/Eurowall znajduje również zastosowanie przy izolowaniu murów szczelinowych, ścian trójwarstwowych oraz poddaszy metodą podkrokwiową.
Nowością firmy Recticel jest płyta izolacyjna Eurowall® Xentro®. Ma ona rdzeń wykonany z twardej pianki PIR wytwarzanej w oparciu o technologię Xentro®. Płytę wyróżnia unikalna okładzina z szarego laminatu paroizolacyjnego, na który składa się papier typu kraft oraz folia aluminiowa. Szczególną cechą jest tutaj współczynnik przewodzenia ciepła wynoszący 0,019W/mK. Taka izolacja jest idealna do termoizolacji murów szczelinowych, ścian trójwarstwowych, fasad wentylowanych oraz poddaszy izolowanych metodą podkrokwiową.
Z kolei płyty Powerdeck F to twarde płyty poliizocyjanurowe. Materiałem ich wykonania jest pianka TAUfoam by Recticel. Płyty są obustronnie pokryte okładziną z modyfikowanego włókna szklanego. Spektrum zastosowania tych płyt obejmuje termomodernizację dachów płaskich, pokrytych membraną wodoodporną przyklejoną ciepłym lub zimnym bitumem. Mogą być one również użyte jako element termoizolacji w układzie BSO, zgodnie z zaleceniami dostawcy konkretnego systemu.

Nowość Eurowall® Xentro® jest wolną od freonów płytą termoizolacyjną z rdzeniem z twardej pianki PIR

Nowość Eurowall® Xentro® jest wolną od freonów płytą termoizolacyjną z rdzeniem z twardej pianki PIR

Termoizolacja ścian od wewnątrz

Eurothane G to twarda poliuretanowa płyta termomodernizacyjna, która z jednej strony jest wykończona płytą gipsowo-kartonową. Płyty tego typu są nieodzownym elementem izolacji ścian i poddasza od wewnątrz, a także zimnych klatek schodowych i obiektów zabytkowych. Płyty Eurothane G zapewniają dobrą izolację oraz wykończenie. Ważny jest również łatwy montaż.

Termoizolacja dachu skośnego

W zakresie termoizolacji dachu skośnego podstawę stanowią płyty izolacji nakrokwiowej Powerroof. Jako izolację podkrokwiową można wykorzystywać opisane już płyty Eurowall, a także Eurothane G oraz Eurowall® Xentro®. Płyty Eurothane dostępne są również w wersji Silver. To twarde płyty PIR wykonane z pianki poliizocyjanurowej (TAUfoam by Recticel) z zabezpieczeniem z obu stron w postaci trwałego, wielowarstwowego, gazoszczelnego laminatu aluminiowego.

Wzór siatki ułatwiający cięcie jest wydrukowany po stronie odblaskowej

Wzór siatki ułatwiający cięcie jest wydrukowany po stronie odblaskowej

Termoizolacja dachu płaskiego i tarasu

W zakresie dachów płaskich i tarasów miejmy na uwadze płyty Eurothane Bi-4. Są to twarde płyty poliizocyjanurowe z obustronnym pokryciem bitumizowanym włóknem szklanym. Płyty idealnie sprawdzą się na dachach płaskich i tarasach pod hydroizolacyjne membrany bitumiczne stanowiąc alternatywę dla styropapy. Płyty Eurothane dostępne są również w wersji Bi-4A – przeznaczone do podłoży betonowych pod klejoną membranę w przypadku konieczności wyrobienia spadku. Do izolacji termicznej dachów płaskich i tarasów użyć można również płyt Eurothane Silver, Powerdeck F, Eurowall Xentro.

Termoizolacja posadzek

Firma Recticel ma również w swojej ofercie produkty pozwalające na izolację posadzek. Chodzi przede wszystkim o Eurofloor/Euroflor 300. Materiał ten to poliuretanowa płyta w okładzinie z laminatu paroizolacyjnego typu kraft aluminium odpornego na korozję alkaliczną. Płyty tego typu doskonale sprawdzą się również na posadzkach z ogrzewaniem podłogowym.

Jak widać oferta firmy Recticel jest bardzo bogata. Stąd też na etapie wyboru odpowiedniego materiału izolacyjnego warto skorzystać z pomocy doradców Recticela.

Recticel Powerroof oryginalna nakrokwiowa termoizolacja dachu skośnego

5/5 - (22 votes)

Data publikacji: 8 marca, 2019

Autor:

5/5 - (22 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. Jacek
  piątek, 8 marca, 2019

  Planuję w tym roku wykonać termoizolację dachu w moim domu i chętnie do tego wykorzystam płyty izolacji podkrokwiowej Eurowall lub płyty Eurothane w wersji Silver.
  Do tych prac muszę znaleźć porządnych fachowców aby dobrze wykonali taką izolację.

 2. wyborca
  sobota, 30 marca, 2019

  Obecnie wybór materiałów termoizolacyjnych może przyprawić o zawrót głowy. Tak szeroki asortyment stawia nas przed trudnym wyborem. Z pewnością należy się kierować właściwościami termoizolacyjnymi materiału, ich wytrzymałością oraz przeznaczeniem. Warto niewątpliwie w tym zakresie poradzić się fachowców.

Podobne artykuły