Gwoździarki

Pneumatyczne gwoździarki Bostitch F28WW-E i F33PT-E

Pneumatyczne gwoździarki Bostitch F28WW-E i F33PT-E

Bostitch – marka stanowiąca od 1987 roku część grupy Stanley Black&Decker – to jeden ze światowych liderów na polu produkcji profesjonalnych gwoździarek dla dekarzy. Jednym z filarów oferty tej firmy jest grupa gwoździarek taśmowych, reprezentowana m.in. przez modele z serii F28, F33 i BRT.

Kilka słów o marce Bostitch

Początki firmy sięgają roku 1896, kiedy to powstała spółka Boston Wire Stitch Company, produkująca maszyny do zszywania drutowego książek, kalendarzy czy pudełek kartonowych. Szybko w ofercie pojawiły się biurowe zszywacze przenośne a także systemy zszywek klejonych. Po II wojnie światowej firma zmieniła nazwę na Bostitch, a w latach 60. ubiegłego wieku weszła na rynek zamocowań do drewna. To właśnie od tego momentu – zwłaszcza od wprowadzenia pierwszych na świecie gwoździarek na gwoździe w zwojach – markę zaczęto kojarzyć z branżą dekarską. Dziś Bostitch to renomowany wytwórca stanowiący część grupy Stanley Black&Decker i zarazem skupiający pod sobą wiele profesjonalnych marek zajmujących się technikami łączenia.

Taśmowe gwoździarki pneumatyczne do 90 mm

W tej grupie narzędzi na gwoździe łączone szeregowo w pakietach warto zwrócić uwagę na modele F28WW-E oraz F33PT-E, dedykowane do budownictwa płytowo-szkieletowego. Oba obsługują różne typy gwoździ (gładkie, pierścieniowe) o długościach od 50 do 90 mm i ze średnicą łba Ø 7,5 mm, przy czym pierwszy z nich pracuje z gwoździami łączonymi drutem pod kątem 28°, zaś drugi obsługuje gwoździe łączone papierem i drutem pod kątem 33°/34°. Główne cechy obu gwoździarek przedstawiają poniższe podpunkty.

  • Gwoździarka F28WW-E. Jej typowym polem działania jest praca na dachu przy przybijaniu łat i deskowaniu dachu oraz każda wymagająca praca przy podłogach czy ogólnie pojętym budownictwie płytowo-szkieletowym. Model ten wyposażono w pojedynczy wyzwalacz (wymagania CE), regulowaną dyszę wylotową dla czystej pracy, przycisk łatwej regulacji głębokości wbijania, lekką obudowę ze stopu magnezu i wytrzymałą walizkę dla łatwego transportu i bezpiecznego przechowywania. Gwoździe dla F28WW -E, dostępne w wersjach gładkich lub pierścieniowych, można nabyć z powłoką 8 mikronów w wariacie ocynkowanym, czarnym, jak też bez powłoki.
  • Gwoździarka F33PT-E. Jej zastosowanie jest bardzo podobne jak w poprzednio omówionym modelu – gwoździarka radzi sobie przy każdej wymagającej pracy w budownictwie płytowo-szkieletowym, ze wskazaniem na okładziny ścienne. Model ten również wyposażono w pojedynczy wyzwalacz (wymagania CE), regulowaną dyszę wylotową, przycisk łatwej regulacji głębokości wbijania, kompaktowy magazynek, obudowę magnezową i wytrzymałą walizkę dla łatwego transportu i bezpiecznego przechowywania. Gwoździe dla F33PT-E, łączone papierem i dostępne w wersjach gładkich lub pierścieniowych, można nabyć bez powłoki lub w wariancie galwanizowanym.
Ciekawe modele taśmowych gwoździarek pneumatycznych Bostitch: gwoździarki F28WW-E i F33PT-E do 90 mm oraz dwa warianty modelu BRT do 130 i 160 mm.
Ciekawe modele taśmowych gwoździarek pneumatycznych Bostitch: gwoździarki F28WW-E i F33PT-E do 90 mm oraz dwa warianty modelu BRT do 130 i 160 mm.

Taśmowa gwoździarka pneumatyczna w wariancie do 130 i 160 mm

Bardzo podobne zastosowanie, obejmujące także produkcję skrzyń drewnianych, znajduje model gwoździarki Bostitch BRT dostępny w wariancie 130-E (gwoździe do 130 mm) i 160-C (gwoździe do 160 mm). Cechuje go regulowana dysza wylotowa, magnezowa obudowa dla obniżenia masy, pojedynczy wyzwalacz, zabezpieczenie kontaktowe uruchamiane przy stanie magazynku poniżej 5 gwoździ oraz przede wszystkim bardzo duża siła wbijania.

ModelF28WW-EF33PT-EBRT130-EBRT160-C-E
Ciężar (kg)3.53.56.96.9
Pojemność magazynka75-90504646
Długość gwoździ (mm)50-9050-90100-130100-160
Seria gwoździWWWW/PTBRT 21BRT 21
Rodzaj spustuSekwencyjnySekwencyjnySekwencyjnySekwencyjny
Ciśnienie pracy (Bar)4.8 – 8.34.8 – 8.35.0 – 8.45.0 – 8.0

Podsumowanie

Powyższe omówienie prezentuje wybrane modele gwoździarek Bostitch w sposób bardzo zwięzły. Nie byłoby jednak pełne bez zestawienia danych technicznych w postaci tabeli porównawczej. Ta forma prezentacji najlepiej uwidacznia kluczowe cechy i różnice między poszczególnymi modelami.

4.8/5 - (6 głosów)

Data publikacji: 29 października, 2021

4.8/5 - (6 głosów)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły