Gwoździarki

Pneumatyka dla dekarzy od YATO

Wydajność, ergonomia, solidność – tych cech szukają najczęściej fachowcy, decydując się na wybór profesjonalnych gwoździarek i zszywaczy. Pneumatyczne urządzenia bębnowe od YATO wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom, zdecydowanie przyspieszając prace.

Na ich korzyść przemawia jeszcze jeden argument: stoi za nimi polska spółka akcyjna z prawie 30-letnim doświadczeniem w branży, symbol ogromnego sukcesu rynkowego w rodzimym wydaniu.

Gwoździarki bębnowe

Modele YATO YT-09212, YT-09213 i YT-09214 świetnie sprawdzą się w pracach dekarskich, budowlanych, remontowych i stolarskich. Obsługują gwoździe łączone drutem pod kątem 15°, o długościach odpowiednio 25-57 mm, 45-70 mm i 50-90 mm, wbijając je pod ciśnieniem 0,8 MPa. Narzędzia są lekkie, solidne, poręczne i posiadają regulację siły uderzenia. Przełącznik strzelania z dotyku lub spustu pozwala na wybór pracy w trybie szybkim lub precyzyjnym. Gwoździarki mają zabezpieczenie przed przypadkowym uruchomieniem, obrotową dyszę wylotu powietrza, system ładowania bocznego, ochraniacz i osłonę przeciwpyłową.

Model YT-09211 to gwoździarka bębnowa na gwoździe papowe 22-45 mm

Model YT-09211 to gwoździarka bębnowa na gwoździe papowe 22-45 mm

Gwoździarka na gwoździe papowe

Uzupełnieniem gamy gwoździarek YATO jest model YT-09211, niezawodny przy pracach takich, jak mocowanie papy, gontów, blachy i innych pokryć dachowych. Magazynek mieści 120 gwoździ papowych o długości 22-45 mm i średnicy 3,05 mm, łączonych drutem pod kątem 15°. Gwoździarka posiada również wszystkie zalety modeli opisanych powyżej, w tym przełącznik trybu pracy: z dotyku i spustu. Lekka i dobrze wyważona, nie obciąża użytkownika podczas układania lub naprawy poszycia dachowego. Szeroka, wzmocniona lufa zapobiega zbyt szybkiemu ścieraniu.

Zszywacz i sztyfciarka w jednym

YT-09203 to bestseller YATO: zszywacz pneumatyczny na zszywki o rozstawie 5,7 mm i długości 25-40 mm oraz na gwoździe płaskie o długości 10-50 mm. Posiada obrotową dyszę wylotu powietrza i bezpiecznik chroniący przed przypadkową aplikacją. Pojemny magazynek mieści 80 zszywek bądź 100 sztyftów. Urządzenie działa w trybie sekwencyjnym.
Zarówno zszywacz 2 w 1 YT-09203, jak i pokrewne modele na same zszywki YT-09201 oraz YT-09202 sprawdzą się przy pracach wykończeniowych, mocowaniu folii, pokryć izolacyjnych, siatek, podbitek i wszelkich innych obić. Gwarantują dużą szybkość pracy, umożliwiając wbijanie zszywek w twarde drewno i materiały drewnopochodne. Rękojeść powleczona gumą oraz system łatwej wymiany zszywek zwiększają komfort użytkowania.

Zszywacz pneumatyczny YATO YT-09202 wbija zszywki o rozstawie 5,7 mm i długości 25-40 mm

Zszywacz pneumatyczny YATO YT-09202 wbija zszywki o rozstawie 5,7 mm i długości 25-40 mm

Wszystkie zaprezentowane gwoździarki i zszywacze pneumatyczne YATO przyłącza się do kompresorów poprzez standardowe gniazdo. Urządzenia posiadają korpusy z ciśnieniowych odlewów stopu magnezu lub aluminium, co nie tylko gwarantuje wysoką wytrzymałość i obniżoną wagę, ale też optymalne odprowadzanie ciepła na zewnątrz. Atutem bębnowej budowy gwoździarek YATO jest duża pojemność, którą doceni każdy profesjonalista.

Więcej www.yato.com

4.8/5 - (50 votes)

Data publikacji: 6 maja, 2019

Autor:

4.8/5 - (50 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Albin D.
    poniedziałek, 6 maja, 2019

    Obserwując okoliczne budowy domów moją uwagę zwróciła jedna, gdzie na dachu kładziono gont bitumiczny. Praca posuwała się szybko i sprawnie, lecz moją uwagę zwrócił też dziwny odgłos dochodzący stamtąd. Po chwili wszystko wyjaśniło się pracownicy używali gwozdziarki pneumatycznej. Pracowali szybko i sprawnie. Jak widzę f-ma Yato ma bogatą ofertę tego typu urządzeń i z przyjemnością się im przyjrzę. Są to wydajne, ergonomiczne i ekonomiczne urządzenia zdecydowanie przyśpieszające prace. Z przyjemnością zakupię któreś z urządzeń Yato. Moim faworytem na dziś jest model YATO YT-09213.

  2. praktyk
    wtorek, 7 maja, 2019

    Firma Yato jest znanym i cenionym producentem narzędzi,ja osobiście bardzo sobie chwalę solidne i niezawodne urządzenia firmy Yato.Dekarz tak jak i inny rzemieślnik ceni sobie wydajność jak i niezawodność używanych urządzeń,zszywacz i sztyfciarka w jednym jest bardzo dobrym rozwiązaniem technicznym i z pewnością zostanie docenione na każdej budowie.

Podobne artykuły