Rolety, żaluzje i markizy

Poddasze komfortowe latem i zimą

Na komfort korzystania z poddasza ogromny wpływ ma zachowanie odpowiednich warunków termicznych. W ochronie przed nadmiarem ciepła oraz jego utratą bardzo ważną rolę odgrywają przesłony okienne VELUX. Tylko właściwie dobrane rolety i markizy umożliwią stworzenie we wnętrzach na poddaszu optymalnych warunków cieplnych, zarówno latem, jak i zimą.

Poddasze komfortowe latem i zimą

Ochrona przed ciepłem

Zbyt intensywne letnie słońce często prowadzi do przegrzania pomieszczeń na poddaszu, co jest dokuczliwe dla osób przebywających tam w ciągu dnia. Z nadmiarem ciepła najlepiej poradzą sobie przesłony montowane na zewnątrz okna. Markizy zewnętrzne VELUX MHL wykonane z siateczki efektywnie chronią przed nagrzewaniem, redukują ilość wpadającego ciepła nawet o 72%*, zmniejszają temperaturę nawet o 5°C* i jednocześnie nie ograniczają widoku na zewnątrz. Korzystając z nich – można więc komfortowo pracować i wypoczywać na poddaszu przez cały słoneczny i upalny dzień. Markizy można łączyć ze wszystkimi rodzajami rolet wewnętrznych, zaś gdy nie są używane, całkowicie zwinąć. Z kolei rolety zewnętrzne pozwalają na całkowite zablokowanie światła słonecznego wnikającego do wnętrza. Instalując je, możemy latem zredukować ilość wpadającego ciepła nawet o 97%*. Nawet przy w pełni zasłoniętej rolecie istnieje możliwość uchylenia okna. Rolety zewnętrzne mogą być obsługiwane manualnie lub za pomocą pilota. Roleta elektryczna VELUX SML obsługiwana jest za pomocą dotykowego panelu sterowania. Roleta solarna VELUX SSL sprawdzi się w sytuacji, gdy potrzebujemy elektrycznej rolety obsługiwanej pilotem, a nie mamy możliwości doprowadzenia zasilania. W pełni naładowany akumulator rolety solarnej wystarcza na 100 cykli otwierania nawet w pochmurne dni.

Kontrola nad światłem

Efekt rozproszenia lub zaciemnienia światła uzyskamy, stosując rolety wewnętrzne: podwójnie plisowane, dekoracyjne, plisowane, rzymskie oraz zaciemniające. Szczególnie funkcjonalna jest roleta zaciemniająco-plisowana DFD. Dzięki zaletom rolety zaciemniającej pozwala uzyskać przyjemne zaciemnienie w czasie, gdy świeci intensywne słońce. Gdy zaś potrzebujemy tylko ochrony przed ostrymi promieniami słońca, wystarczy rozwinąć jedynie jej część plisowaną.
Potrzebę rozproszonego delikatnego światła nawet w najbardziej słoneczny dzień zaspokoją także rolety plisowane FHL, które można zatrzymać w dowolnym miejscu na oknie. Nowością w ofercie są niezwykle dekoracyjne rolety rzymskie FHB z wymienną tkaniną, dostępne również w limitowanej kolekcji wzorów opracowanych przez holenderskich projektantów Scholten & Baijings oraz roleta przyciemniająca na haczyki RHZ dostępna w atrakcyjnej cenie już od 161 zł. W kuchniach i łazienkach idealnie sprawdzą się odporne na wodę żaluzje PAL. Pozwalają one na optymalną kontrolę kąta padania światła – by je odpowiednio ustawić, wystarczy przechylić listwy w pożądanym kierunku.

Poddasze komfortowe latem i zimą

Izolacja w zimie

Podczas chłodów rolą przesłon okiennych w zachowaniu komfortu cieplnego jest przede wszystkim redukcja strat ciepła. Najbardziej efektywne w zapobieganiu przed jego ucieczką są rolety wewnętrzne podwójnie plisowane oraz rolety zewnętrzne. Roleta energooszczędna, podwójnie plisowana FHC wykonana jest z tkaniny o strukturze plastra miodu z wewnętrzną aluminiową powłoką izolacyjną. Może zmniejszyć straty ciepła nawet o 26%. Dodatkowo, gwarantuje całkowite zaciemnienie, co wpływa na poprawę komfortu snu, czy odpoczynku. Rolety zewnętrzne VELUX są zbudowane z wytrzymałego aluminium wypełnionego utwardzoną pianką poliuretanową. Podczas chłodów potrafią poprawić izolacyjność cieplną okna nawet o 27%*.

*Wartości techniczne zgodne z normą EN ISO 12567-2, EN 13363-2 oraz ISO 15099. Efekt zależy od typu okna i parametrów szyby.

4.9/5 - (16 votes)

Data publikacji: 25 lipca, 2016

Autor:

4.9/5 - (16 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. pozytywny
    sobota, 5 stycznia, 2019

    Okna dachowe są niewątpliwie dobrym źródłem oświetlenia poddasza. Im większa ich powierzchnia tym tego światła dziennego mamy więcej. Ale są dwie strony medalu. Szyba jest również miejscem którędy dostaje się do poddasza duża ilość ciepła latem, a zimą ucieka z ogrzewanego pomieszczenia ciepło. Dlatego zastosowanie dodatkowych rolet czy żaluzji ogranicza zarówno zyski jak i straty ciepła w zależności od pory roku. A przy tym ilość światła dziennego jest niewiele mniejsza. Rozwiązanie z pewnością godne uwagi.

  2. Sabinka
    wtorek, 14 maja, 2019

    Świetne jest to, że takie przesłony mają zastosowanie zarówno latem jak i zimą. Blokują zarówno ciepło jak i zimno. Ponosimy jeden koszt, a mamy dwie funkcje.

Podobne artykuły