Windy, dźwigi i wciągarki dekarskie

Podnośnik koszowy LEGUAN 135 NEO

Samobieżny podnośnik koszowy 135 z serii Neo jest najnowszym modelem platform roboczych firmy Leguan. Łącząc zwrotność, łatwość obsługi, niezawodną technologię i duże obciążenie robocze z nowatorską opatentowaną teleskopową konstrukcją wysięgnika, stanowi prawdziwą rewolucję na rynku platform roboczych.

Nowa generacja – innowacyjne rozwiązania

Podobnie jak inne maszyny zaprojektowane i zbudowane przez tego producenta, model 135 Neo wyróżnia się kompaktowymi wymiarami i dużą zwrotnością. Jednak wraz z nową maszyną wprowadzono nowe funkcje i rozwiązania techniczne.
Podnośnik 135 Neo jako pierwszy posiada wbudowany joystick, który znacznie ułatwia sterowanie wysięgnikiem. Dzięki temu, przy użyciu jednej ręki, operator może wykonywać wiele bardzo precyzyjnych ruchów jednocześnie.
Ponad to, fińscy inżynierowie wprowadzili również nowe, przyjazne dla użytkownika funkcje, które działają jak magnes nawet na najbardziej wymagających klientów:
– funkcja home – pozwala na automatyczny powrót z dowolnego ustawienia do pozycji transportowej
– automatyczne poziomowanie – umożliwia szybkie i proste ustawienie platformy, nawet na pochyłych terenach

Podnośnik koszowy LEGUAN 135 NEO

Podnośnik został wyposażony również w dolny panel sterujący i elektryczne opuszczanie awaryjne. Za sprawą licznych opcjonalnych funkcji dodatkowych, jak np. światła robocze LED, czy podwozie gąsienicowe, mamy możliwość doposażenia maszyny w wiele innych pomocnych narzędzi, ulepszających platformę.

Wysięgnik teleskopowy

Najnowszy podnośnik Leguan 135 Neo, jest pierwszym modelem wyposażonym w innowacyjną funkcję home, która umożliwia automatycznie przesuwanie wysięgnika do pozycji transportowej. Jego maksymalna wysokość robocza wynosi 13,4m, a solidna i wytrzymała konstrukcja, pozwala na bardzo duże obciążenie platformy:
– 250 kg przy zasięgu horyzontalnym 6,6m
– 120 kg przy zasięgu 7,1m

Podnośnik koszowy LEGUAN 135 NEO

Kompaktowy i lekki

Celem producenta przy projektowaniu Leguan 135 Neo, było nie tylko wprowadzenie innowacyjnych technologii, ale również stworzenie lekkiej maszyny o niewielkich gabarytach, ułatwiającej zarówno transport, jak i pracę w wąskich i trudno dostępnych miejscach. Dzięki wąskiemu podwoziu i małym wymiarom: 0,89m szerokości przy zdjętym koszu, 1,93m wysokości i wadze zaledwie 1630kg, bez trudu mieści się w drzwiach. Co więcej, montaż i demontaż platformy roboczej o powierzchni: 1,33m x 0,75m,  trwa raptem kilka minut i można go wykonać bez użycia jakichkolwiek narzędzi.
Dodatkowym elementem jest specjalnie do tego modelu zaprojektowana przyczepa, dzięki której cały zestaw, ważący 2000kg, może być holowany nie tylko przez samochody dostawcze, ale i przez większość samochodów osobowych. Możliwości obsługi platformy bezpośrednio z przyczepy oraz przemieszczanie się między miejscami pracy jest zdecydowanie szybsze. 

Podnośnik koszowy LEGUAN 135 NEO

Silnik spalinowy i elektryczny

Podnośnik koszowy 135 z serii Neo został wyposażony w dwa rodzaje silników, obsługujących stabilizatory hydrauliczne oraz wszystkie funkcje podnoszenia, takie jak: teleskop, obrót i unoszenie.

Rodzaje silników:
– benzynowy Honda  GX 390 13HP, który dzięki zaprojektowanej przez producenta regulacji obrotów oraz kontroli ssania, uruchamia się szybko, za pomocą jednego przycisku
– elektryczny: 230 V/16 A lub 110 V/32 A, który gwarantuje wyjątkowo cichą i bezemisyjną pracę na zewnątrz i wewnątrz budynku.

SERAFIN P.U.H. Andrzej Serafin
32-088 Przybysławice, ul. Widokowa 1
tel. 48 (12) 43 44 118
www.serafin-maszyny.com

4.9/5 - (23 votes)

Data publikacji: 10 stycznia, 2021

Autor:

4.9/5 - (23 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. kos
    poniedziałek, 11 stycznia, 2021

    Taki nowoczesny samobieżny podnośnik koszowy zawsze się przyda przy pracach budowlanych i warto zainwestować kupują taki mobilny podnośnik,a zastosowanie dwóch rodzajów silników czyni go niezawodnym urządzeniem.Jeśli chcemy wykonywać prace na wysokości wymagające mobilności,to taki podnośnik jest idealnym rozwiązaniem.

  2. Damian
    poniedziałek, 11 stycznia, 2021

    taki podnośnik przyda się na szybkie jednodniowe roboty gdzie nie trzeba rozstawiać rusztowania. wysokość 13 metrów na co dzień w większości zastosowań wystarczy. bardzo pomocne narzędzie, zgrabne i mobilne, na pewno wielu spodoba się.

Podobne artykuły