Windy, dźwigi i wciągarki dekarskie

Podnośnik próżniowy CLADBOY wsparcie przy budowie hal magazynowych

Podnośniki próżniowe CLADBOY mają szerokie spektrum zastosowania w budownictwie. Jednym z nich jest transportowanie w poziomie i w pionie płyt warstwowych przy wznoszeniu hal magazynowych i produkcyjnych. Podnośniki tego typu mogą stanowić wyposażenie dodatkowe żurawi Klaas.

Budowa hal magazynowych i produkcyjnych wymaga podnoszenia płyt warstwowych i innych elementów o gładkiej powierzchni na znaczne wysokości. Nic w tym dziwnego, że firmy wykonawcze oczekują od podnośników próżniowych najwyższego poziomu bezpieczeństwa. W podnośnikach próżniowych CLADBOY jest ono zapewnione dzięki dwóm obwodom podciśnieniowym, zaworom nadmiarowym, płytom ssącym oraz zbiornikowi próżniowemu. Dodatkowo każdy obwód jest oddzielnie monitorowany. Jeżeli dojdzie do spadku podciśnienia w zbiorniku poniżej określonej wartości to pompa próżniowa załączy się. Tym sposobem podnoszenie płyt może być wykonywane w trybie ciągłym.
Ponadto nad pracą urządzenia czuwa inteligentny system ostrzegania, który inicjuje odpowiednie czynności wraz ze spadkiem wartości ciśnienia poniżej 60%. Chcąc odchylić płytę o 90° od osi podnośnika należy to wykonać ręcznie, grawitacyjnie.

Przy transportowaniu płyt warstwowych doskonale sprawdzą się urządzenia podnośnikowe typu CLADBOY i CLADMAN. Różni je maks. obciążenie – ok. 300 kg i 800 kg.

Możliwości CLADBOY

Dzięki podnośnikowi próżniowemu CLADBOY płyty warstwowe i inne materiały budowlane o gładkiej powierzchni, które są wykorzystywane przy budowie można chwytać, przechylać, podnosić i obracać. Przy ustawianiu płyt można wykonać ryglowanie mechaniczne w kilku pozycjach. Z kolei gdy płyta warstwowa lub inny materiał wymaga umieszczenia na ścianie, to ładunek można przechylić o 90°.

Fot. 2. Podnośnik próżniowy CLAD-TEC do podnoszenia szyb.
Fot. 2. Podnośnik próżniowy CLADTEC do podnoszenia szyb.

Parametry techniczne CLADBOY

Parametry techniczne podnośników próżniowych CLADBOY są wystarczające do tego, aby szybko i bezpiecznie operować płytami podczas wznoszenia hal. Podnośnik umożliwia podnoszenie elementów o maksymalnej masie 300 kg. O bezpieczeństwie i trwałości podnośnika zadecydował rodzaj zastosowanych materiałów w jego konstrukcji. Transportowane materiały o znacznych wymiarach dodatkowo zabezpiecza się pasami.

Podnośnik CLADTEC umożliwia chwytanie, przechylanie, podnoszenie i obracanie ładunków w postaci szyb i innych gładkich powierzchni.

Podnośnik próżniowy CLADTEC do podnoszenia szyb

W podnośniku próżniowym do podnoszenia szyb CLAD-TEC teleskopy z regulowaną długością wykonuje się z ocynkowanej stali, a rama urządzenia jest aluminiowa. Pewny chwyt zapewniają przyssawki o średnicy 420 mm. Masa urządzenia to 42 kg. Podczas pracy podnośnika nie ma potrzeby wykorzystywania zasilania poprzez kabel, bowiem urządzenie zasilają akumulatory (2 x 12 V/4,5 Ah) ładowane z sieci 230 V/50 Hz.

Fot. 3. Podnośnik próżniowy CLAD-BOY.
Fot. 3. Podnośnik próżniowy CLADBOY.

Zalety CLADBOY i CLADTEC

Żurawie dekarskie wraz z odpowiednimi akcesoriami z oferty firmy Lift Polska doskonale sprawdzają się przy budowie hal magazynowych i produkcyjnych. Dzięki nim zyskuje się bowiem oszczędność czasu przy transportowaniu płyt warstwowych i innych elementów o gładkiej powierzchni. Odpowiedni podnośnik próżniowy dobiera się w zależności od przeznaczenia i maks. obciążenia – CLADMAN (800 kg), CLADBOY (300 kg) – płyty warstwowe, CLADTEC (1000 kg) – szyby i inne powierzchnie gładkie.

Lift Polska
tel. 796 388 026
e-mail: biuro@lift-polska.pl
www.lift-polska.pl

5/5 - (14 votes)

Data publikacji: 3 grudnia, 2017

Autor:

5/5 - (14 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. kosa
    piątek, 3 kwietnia, 2020

    Warto zainwestować w taki nowoczesny podnośnik próżniowy Clad-boy,który znacznie uplynni pracę na każdej budowie.Latwość w obsłudze i wydajność są jednymi z ważniejszych zalet podnośników prożniowych.

Podobne artykuły