Na rynku

Podstawy ciesielstwa

Książka należy do serii wydawniczej Podstawy ciesielstwa i jest tematycznie powiązana z wcześniejszą publikacją, zatytułowaną Graficzne odwiązania konstrukcji. Układ graficzny, a przede wszystkim prezentowane przykłady odwiązywanych elementów, są identyczne. W ten sposób można porównać dwie odmienne metody odwiązania konstrukcji ciesielskich: graficzną i analityczną. Oczywiście, książkę można również traktować całkowicie niezależnie.

Publikacja ma charakter edukacyjny. Intencją autora było przedstawienie, w sposób jak najbardziej czytelny i przejrzysty, zasad analitycznej metody odwiązania konstrukcji. Z tego względu, do niemal każdego przypadku obliczeniowego, zostały przygotowane specjalne rysunki objaśniające zależności i prezentujące sposób wyliczenia poszukiwanych wartości. Obliczenia zwykle wykonywane są w dwóch wariantach z wykorzystaniem różnych metod. Ma to za zadanie prezentację różnych sposobów obliczeniowych, ale także daje gwarancję poprawności wykonanych obliczeń.

Książka wymaga od czytelnika zaangażowania i pewnej wiedzy z zakresu matematyki. Za pomocą bardzo podstawowego aparatu matematycznego prowadzone są obliczenia wszystkich niezbędnych parametrów krokwi, kulawek, krokwi narożnych i koszowych. Aktywne korzystanie z publikacji polega na samodzielnym wykonywaniu obliczeń przykładów z książki, a docelowo wykonywanie obliczeń do rzeczywistych projektów. Celem nadrzędnym publikacji jest jej edukacyjny charakter, czyli zrozumienie zasad analitycznej metody odwiązania konstrukcji.

Książka kierowana jest głównie do uczniów i nauczycieli zawodu cieśli. Powinna stanowić pomoc w nauce podstawowej i najistotniejszej umiejętności cieśli, czyli odwiązaniu konstrukcji.

Publikacja do nabycia w księgarni internetowej
www.PolskaKsiegarnia.pl
biuro@polskaksiegarnia.pl

5/5 - (1 vote)

Data publikacji: 24 kwietnia, 2023

Autor:

5/5 - (1 vote)

Tagi:

Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły