Akcesoria dachowe

Podsufitka Galeco Decor w nowej, modnej odsłonie

Podbitka dachowa to widoczny od spodu okapu element wykończenia połaci dachowej i mimo że jej instalacja nie jest wymagana, warto ją montować z uwagi na funkcje, jakie pełni.

Galeco DECOR to niezawodny system do zabudowy wystającej części dachu – zabezpiecza elementy konstrukcji domu przed niszczącym działaniem czynników atmosferycznych, a także spełnia istotne zadanie estetyczne. Osoby poszukujące modnego, a zarazem ponadczasowego stylu, odnajdą w ofercie Galeco podbitkę w nowym, białym kolorze. 

Podbitka dachowa montowana jest na ostatnim etapie budowy domu, a jej zastosowanie pełni dwie istotne funkcje – ochronną i dekoracyjną. Przede wszystkim ma ona zabezpieczać krokwie i więźbę przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych, zwłaszcza przed nadmiernym zawilgoceniem, nasłonecznieniem oraz wiatrem. Ponadto, podbitka ma chronić dach przed gryzoniami, ptakami i owadami, które często szukają schronienia pod przykryciem budynku, a zakładane przez nie gniazda często niszczą izolację dachu. Podbitka pełni jeszcze jedną, nie mniej ważną, funkcję – jest estetycznym wykończeniem, które poprawia wizualny wygląd całego budynku.

Wybór rodzaju podbitki dachowej

Materiał i odcień podbitki dachowej powinny współgrać ze wszystkimi elementami architektonicznymi domu. Na rynku oferowany jest szeroki wybór surowców i kolorów tego elementu – od drewnianych po panele PCV i podbitki z blachy trapezowej. Podbitki dachowe dostępne w asortymencie firmy Galeco produkowane są z najwyższej jakości tworzywa PCV. Panele te są odporne na działanie warunków atmosferycznych i, w odróżnieniu od drewna czy metalu, nie wymagają konserwacji, a ich montaż jest prosty i szybki. Posiadając kompletny system listew montażowych, można je zastosować do każdego rodzaju okapu dachowego. Warto podkreślić, że firma Galeco jest jednym z niewielu producentów, który udziela aż 10-letniej gwarancji na mechaniczną trwałość tego produktu.

Siła tkwi w kolorze

W ofercie Galeco znajdziemy bogaty wachlarz kolorów podbitki – od grafitowego, brązowego, orzechowego po złoty dąb oraz nowość – biały. Jest on podstawą minimalistycznego stylu skandynawskiego, który króluje na rynku od kilku sezonów, a jego główną zaletą jest łatwe dopasowywanie do pozostałych elementów architektonicznych budynku. To właśnie biel wyróżnia nasz dom spośród innych obiektów i otoczenia i nadaje mu niepowtarzalny styl – biała podsufitka w kompozycji z ciemnym kolorem dachu podkreśla jego nowoczesny wygląd, a w zestawieniu z czerwoną dachówką zapewnia klasyczny efekt.

Podsufitka Galeco Decor Podsufitka Galeco Decor

4.8/5 - (45 votes)

Data publikacji: 28 lipca, 2018

Autor:

4.8/5 - (45 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Darek W.
    poniedziałek, 11 lutego, 2019

    Dach jest ozdobą każdego domu. Tak więc jego estetyka i staranność wykończenia odgrywają bardzo istotną rolę. Galeco Decor to super propozycja. Bogaty wachlarz podbitki dachowej. Trwałość dzięki wykonaniu z PCV, łatwy i szybki montaż, 10 lat gwarancji to argumenty które skłonią mnie do poproszenie o ofertę na wiosnę, kiedy mam nadzieję ruszy moja budowa. Galeco Decor w kolorze orzechu już podoba się żonie a to duży sukces.

  2. praktyk
    poniedziałek, 11 marca, 2019

    Galeco ze swą funkcjonalną podbitką wyszło naprzeciw mym oczekiwaniom.Z oferowanej kolorystyki orzechowy najlepiej będzie pasował do koloru ścian jak i dachu i podbitkę w tym kolorze jeszcze tej wiosny zamontuję w swym domu.

Podobne artykuły