Na rynku

Polskie Hurtownie Dachowe mają 5 lat

Polskie Hurtownie Dachowe (PHD) obchodziły 5-lecie powstania. Z tej okazji odbyła się 4 listopada gala w Łodzi. Przybyli na nią znamienite osoby z branży.

Polskie Hurtownie Dachowe obchodziły pięciolecie działalności. Było co świętować!

-Chciałbym powiedzieć,  że przez ostatnie 5 lat sukcesywnie małymi krokami dążyliśmy do rozwoju. Jednak sami  Państwo przyznacie, że kroki te nie były małe a ich tempo systematycznie rosło. Dzięki temu po 5 latach udało nam się osiągnąć tyle, ile wielu firmom udaje się w 10, 15 a nawet więcej lat – zauważył Piotr Kośla, prezes PHD.

 Polskie Hurtownie Dachowe i ich znamienici  goście

W gali wzięli udział 3 udziałowcy, z których to inicjatywy powstało PHD:  Krzysztof Jedynak właściciel firmy Dachlux, Jan Zielonkowski właściciel firmy Ambit oraz Piotr Stanek właściciel firmy Budinpol. Nie zabrakło przedstawicieli 32 firm liczących łącznie 100 oddziałów, które należą do PHD. Prócz nich na gali goszczeni byli przedstawiciele, właściciele, prezesi oraz dyrektorzy, producentów, z którymi współpracują Polskie Hurtownie  Dachowe.  Wsród nich znaleźli się m.in.:  Krzysztof Pruszyński (właściciel Blachy Pruszyński), Tomasz Baranowski (Prezes Zarządu Grupy Balex Metal), Marek Marchewka (Dyrektor Handlowy Creaton Polska), Jacek Siwiński (Dyrektor Generalny Velux Polska), Marek Maślanka (współwłaściciel i Prezes Zarządu MDM NT), Grzegorz Barycki (Prezes  Braas Monier Polska), Łukasz Malicki (Dyrektor na Europę  Centralną Gerard Roofing), Grzegorz Pucek (Dyrektor Sprzedaży Ruukki Polska), Adam  Müller (Dyrektor sprzedaży krajowej Fakro), a także inni właściciele i menedżerowie z firm: BudMat, Roto, Blachprofil 2, IVT, Isover, Wavin, TechnoNICOL, Galeco, Koelner, Climowool, Wkręt-Met, MetZink, Freund, FCB,  BlachPol, Elko-Bis. Udział wzięli również przedstawicieli mediów branżowych.

Polskie Hurtownie Dachowe mają 5 lat (PHD) Polskie Hurtownie Dachowe mają 5 lat (PHD) Polskie Hurtownie Dachowe mają 5 lat (PHD) Polskie Hurtownie Dachowe mają 5 lat (PHD) Polskie Hurtownie Dachowe mają 5 lat (PHD) Polskie Hurtownie Dachowe mają 5 lat (PHD)  Polskie Hurtownie Dachowe mają 5 lat (PHD)Polskie Hurtownie Dachowe mają 5 lat (PHD)

 

-Siłą PHD od początku istnienia była współpraca. To z niej powstała  największa sieć hurtowni dachowych w Polsce. Współpraca, która, szczególnie przy naszym słowiańskim temperamencie, jest wyzwaniem. Proszę jednak rozejrzeć się po sali. Dzisiaj najlepiej widać, że współpraca jest możliwa. Ta sala, Wszyscy Państwo, wszyscy razem pokazaliśmy, że  potrafimy budować, współpracować i osiągać niesamowite sukcesy. Dziękuję  Wam za to. Ten wieczór to święto PHD, a co za tym idzie, święto wszystkich Was, bez których nasza Grupa nie mogłaby osiągnąć tak spektakularnych sukcesów – podkreślił Piotr Kośla.

Partnerzy z Niemiec

Wśród gości znaleźli się także przedstawiciele PHD z Niemiec – grupy zakupowej FDF – największej grupy zakupowej w Niemczech w branży dachowej i trzeciej co do wielkości w branży budowlanej. PHD rozpoczęła współpracę z FDF w 2014 roku. Polega ona m.in. wymienianiu się doświadczeniami handlowymi, biznesowymi raz organizacyjnymi. Dzięki tym kontaktom w ofercie PHD znajduje się kilkadziesiąt producentów z Niemiec. FDF stał się dla PHD również przykładem jak budować profesjonalną grupę zakupową z dobrymi relacjami wewnątrz grupy, a także w jej otoczeniu, czyli z producentami, klientami oraz wykonawcami. Na gali gościł Heinz Slink – Dyrektor Zarządzający FDF, który podczas Gali wspominał początki współpracy z PHD. Podpisanie umowy dzień po zdobyciu przez Niemców tytułu mistrza świata w piłce nożnej. Heinz Slink podkreślił, że patrząc na rozwój grupy zakupowej PHD składa słowa uznania, gdyż nam udało się osiągnąć w 5 lat to, co grupie FDF zajęło 25 lat.

Na wydarzenie przybył również Gerald Laumans  (właściciel i dyrektor zarządzający Laumans GmbH & Co – niemieckiej firmy produkującej dachówki ceramiczne klasy premium).

PHD podpisało w lipcu tego roku umowę z firmą Laumans na dystrybucję ich produktów w Polsce i jest jedynym dystrybutorem produktów Laumans na terenie Polski.

Zwycięzcy konkursów Polskie Hurtownie Dachowe

Imprezę poprowadził Jarosław Kuźniar wraz z Prezesem PHD. Gości na imprezie witali: prezes  PHD Piotr Kośla oraz Krzysztof Jedynak (wiceprezes PHD), Jakub Rostankowski (członek zarządu PHD) oraz Marcin Masłowski (przewodniczący Rady Nadzorczej PHD).

Polskie Hurtownie Dachowe mają 5 lat (PHD) Polskie Hurtownie Dachowe mają 5 lat (PHD) Polskie Hurtownie Dachowe mają 5 lat (PHD) Polskie Hurtownie Dachowe mają 5 lat (PHD)

O taneczną zabawę przy muzyce na żywo postarał się kwartet SzafaGra, który występował wraz  ze swoją współzałożycielką Barbarą Melzer. Odbyła się także degustacja doskonałych win z różnych zakątków świata. Zapewniła ją firma QX “Wina, świat nieznany”.

Podczas imprezy wyłoniono również zwycięzców konkursu z okazji 5-lecia PHD. Wyłoniono 5 zwycięzców, którzy otrzymają karty przedpłacone o wartości 5000 zł. Szczęśliwe punkty, w których dokonali oni zakupów to: Orion w Sokołowie Podlaskim, Prymat Dachy w Olkuszu, Lubar w Rybniku, DachStyl w Krakowie oraz Europrofil w Kościanie. Wyłoniono także zwycięzcę specjalnego w kategorii najbardziej aktywny oddział PHD. Został nim  oddział firmy EkBud w Chojnicach . Wygrał on kartę przedpłaconą o wartości 2000 zł.

Historia i osiągnięcia Polskie Hurtownie Dachowe

–  zwiększenie liczby firm z 15 do 32. Tworzą one sieć  100 punktów we wszystkich województwach Polski,

–  przeniesienie siedziby z Wrocławia do Gałkowa Dużego k. Łodzi,

Polskie Hurtownie Dachowe mają 5 lat (PHD)

–  wprowadzenie i bardzo dynamiczny rozwój marki własnej pokryć i akcesoriów dachowych AVALINE (marka powstała w kwietniu 2014 roku i początkowo oferowała jedynie drobne akcesoria montażowe raz membrany i taśmy kominowe oraz kalenicowe. Dziś mamy w ofercie ponad 200 indeksów handlowych, a w tym blachodachówki, rynny, podbitkę, taśmy kominowe i kalenicowe, membrany dachowe, kominki wentylacyjne, papy SBS, komunikację i ochronę przeciwśniegową, wyłazy dachowe, chemię budowlaną oraz akcesoria montażowe,

– rozpoczęcie współpracy z niemiecką grupą FDF w lipcu 2014 r.

– uruchomienie w czerwcu 2015 roku Programu Solidnych Dekarzy – programu lojalnościowego dla wykonawców kupujących w oddziałach polskich Hurtowni Dachowych.  obecnie mamy ponad 2000 aktywnie działających w nim dekarzy, którzy zbierają punkty i odbierają atrakcyjne nagrody. Co roku nasz program wspiera duża grupa producentów. W każdym z naszych oddziałów stoi specjalny tablet służący obsłudze programu dekarskiego, a każdy dekarz zarejestrowany w programie posiada specjalną kartę do logowania się na swoje konto.

–  od lutego 2017 wprowadziliśmy system centralnego finansowania i systematycznie wprowadzamy do niego kolejnych producentów, dzięki czemu dokonujemy zakupów poprzez jeden nip.

Polskie Hurtownie Dachowe mają 5 lat (PHD) Polskie Hurtownie Dachowe mają 5 lat (PHD) Polskie Hurtownie Dachowe mają 5 lat (PHD) Polskie Hurtownie Dachowe mają 5 lat (PHD) Polskie Hurtownie Dachowe mają 5 lat (PHD) Polskie Hurtownie Dachowe mają 5 lat (PHD)

Program Solidy Dekarz

To innowacyjne program lojalnościowy dla wykonawców współpracujących z hurtowniami zrzeszonymi w PHD. Polega on na zbieraniu  punktów i wymienianiu ich na nagrody. Opiera on się na sieci tabletów, które stoją we wszystkich punktach PHD. Dekarz posiada kartę, dzięki której loguje się i sprawdza swoje punkty. Punkty otrzymuje w jednym miejscu za wiele produktów, co pozwala mu na odbieranie atrakcyjnych nagród:  narzędzi, sprzętu  RTV AGD, podróży, czy gotówki. Program Solidny Dekarz jest również narzędziem komunikacji pomiędzy producentem, a finalnym wykonawcą.

 

4.3/5 - (6 votes)

Data publikacji: 19 listopada, 2017

Autor:

4.3/5 - (6 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły